متخصص خوب،مشاور متخصص، روانشناس خوب کودک، دکتر روانشناس  بالینی، بهترین دکتر روانشناس،روانشناس معروف، روانشناس خوب در تهران، جهت تنظیم وقت و اطلاع بیشتر با مراکز و مطب ها تماس حاصل فرمایید.

روانشناس خوب در تهران، کلینیک ذهن آرا

مرکز مشاوره و مرکز روانشناسی ذهن آرا تخصصی ترین و بزرگترین مرکز روانشناسی و کلینیک روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، مشاوره روانشناسی نوجوان و بزرگسال و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر دکتر روانشناس خوب، باتجربه و متخصص در همان حیطه ارائه می دهد.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی ذهن آرا

کلینیک ذهن آرا شعبه قیطریه

مرکز مشاوره و مرکز روانشناسی ذهن آرا تخصصی ترین و بزرگترین مرکز روانشناسی و کلینیک روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، مشاوره روانشناسی نوجوان و بزرگسال و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر دکتر روانشناس خوب، باتجربه و متخصص در همان حیطه ارائه می دهد.

مرکز روانشناسی ذهن آرا شعبه قیطریه

دکتر روانشناس معروف، مجتبی ریاحی راد

روانشناس متخصص، کاندیدای دکتری روانشناسی، کاندیدای دکتری روانشناسی سلامت، روانشناس بالینی، طرحواره درمانگر، مشاوره و رواندرمانگر

روانکاو متخصص، هاله شایسته

روانشناس خوب،روانشناس بالینی و مشاوره پيش از ازدواج، کاندیدای دکتری روانشناسی بالینی، رواندرمانگر تحليلی و هیپنوتراپیست

رواندرمانگر بالینی، علیرضا کمسرخ

مشاور متخصص، دکتری مشاوره روانشناسی، روانشناس بالینی، رواندرمانگر فردی، طرحواره درمانگر، زوج درمانگر و سکستراپیست و درمان انحرافات جنسی

روانشناس کودک، مژگان سلطانی

بهترین روانشناس در تهران و متخصص در زمینه کودک،کاندیدای دکتری روانشناسی کودک، ارزیابی و اختلالات روانشناختی کودکان،مصاحبه تشخیصی و بالینی کودک، درمانگر اختلالات بالینی کودک

مشاور نوجوان، سمیه شاملو

مشاور کودک و نوجوان، مشاور خوب در آموزش فرزندپروری و مهارت های زندگی، تمرینات افزایش تمرکز و توجه در کودکان، مداخله گر بالینی کودک و نوجوان

متخصص بالینی، سید ابوالقاسم مهری نژاد

دکتر روانشناس خوب، مشاور ازدواج، مشاور خانواده، دکتر روانشناس خوب، رواندرمانگر بالینی، روانکاو

متخصص خوب، فاطمه سبزی

مشاور خوب و رواندرمانگر بالینی، زوج درمانگر، طرحواره درمانگر، آموزش مهارت های زندگی و روابط زناشویی

دکتر روانشناس، کوروش محمدی

روانشناس متخصص در تهران  در زمینه مشاوره فردی و درمان افسردگی و اضطراب، خانواده درمانگر، زوج درمانگر، مشاور ازدواج،سکستراپیست و درمان انحرافات جنسی

روانشناس کیست؟

روانشناس شخصي است که پس از گذراندن دورهاي تخصصي خود در رشته روانشناسي به بررسي دقيق عملكرد رفتار با مغز  و از طرفي ديگر ارتباط بين رفتار و محيط انسان مي پردازد. روانشناس یک متخصص آموزش‌دیده است که در زمینه تحقیقات، آزمایشات و رسیدگی به چالش‌های عاطفی و روانی بیماران فعالیت می‌کند. مشاور و روانشناس خوب در هر زمینه ای می تواند خدمات خود را در مراکز مشاوره، بیمارستان ها یا مطب متخصص ارائه کنند.

همه ما در مقطعی از زندگی دچار حس درمانگی می شویم و نیاز به کمک داریم تا بتوانیم بر مشکلات و ناراحتی ها غلبه کنیم. مشکلاتی مثل از دست دادن شغل، مرگ عزیزان، افسردگی، اضطراب، سوء مصرف مواد، مشکلات خانوادگی، مشکلات جنسی رابطه و غیره مشکلاتی هستند که برای رفع آن ها می توانیم از کمک یک دکتر روانشناس خوب بهره مند شویم. به همین علت جستجو برای پیدا کردن بهترین دکتر روانشناس در تهران، یکی از دغدغه های مهم زندگی ساکنین این شهر به حساب می آید.

یک روانشناس خوب به مشکلات بیمار گوش می ‌دهد و وضعیت او را درک می ‌کند که چگونه بیمار از نظر احساسی، ذهنی و فکری عمل می ‌کند و علت ریشه ‌ای این مشکل و احساسات و افکاری که بیمار تجربه می ‌کند را تشخیص می دهد. سپس به فرآیندهای فکری می پردازد که بیمار می تواند از آنها استفاده کند تا با مشکلات خود به روشی مؤثرتر مقابله کند. 

شما باید ببینید که روند درمانتان و یا حل مشکلتان خوب پیش میرود یانه. اگر با مراجعه به یک روانشناس مشکل شما در حال کمرنگ شدن و حل شدن می باشد باید بگویم که شما روانشناس خوب و مناسب خود را پیدا کرده اید!

 

ویژگی یک روانشناس  و رواندرمانگر خوب 

 • شنوا بودن

مهم ترین ویژگی یک روانشناس خوب، شنونده بودن روانشناس است تا بتواند صحبت های مراجعین را به خوبی گوش دهد و تمام حواس او به مراجعه کننده باشد.

 • ارتباط مناسب

روانشناسی بهترین روانشناس است که بتواند با مراجع به نحوی ارتباط برقرار کند تا شخص با خیال آسوده تمام موضوعات و مشکلات را با او درمیان بگذارد.

 • قابل اطمینان

بهترین دکتر روانشناس تهران کسی است که قابل اطمینان ترین آن ها باشد. روانشناس باید محرم اسرار باشد تا بتوانید به راحتی رازهای خودتان را به او بگویید.

 • مثبت اندیش

یک دکتر روانشناس خوب کسی است که به هر شیوه ای شما را امیدوار نگه دارد تا بتوانید با احساس رضایت در جهت بهبودی سلامت روان خودتان تلاش کنید.

 • شفافیت درمان

روانشناس خوب به مراجع توضیح می دهد که مراحل درمان به چه صورت است و در طول مسیر درمان چه به جلسات و فرایندهایی نیاز می باشد.

 • توصیه غیرمستقیم

یک دکتر روانشناس با تجربه به مراجعه کننده دیکته نمی کند که چه کاری باید انجام دهد بلکه روش تصمیم گیری درست را به او یاد می دهد.

 • احترام به عقیده

بهترین روانشناس کسی است که به عقاید فرهنگی، اجتماعی و مذهبی افراد احترام بگذارد و به هیچ عنوان آن ها را تحقیر و سرزنش نکند.

 • به روز بودن

همانطور که علم روانشناسی روز به روز درحال پیشرفت است یک روانشناس متخصص نیز باید بتواند در علم روانشناسی به روز بماند.

 

خدمات روانشناس و متخصص خوب

 • راهنمایی

وقتی که هنوز مشکلی ایجاد نشده و هدف روانشناس پیشگیری از مشکل است. انواع راهنمایی شامل فردی یا گروهی، شغلی، تحصیلی، خانوادگی و ازدواج، کودک

 • مشاوره

مشاوره یک فرآيند كمكي و تعاملي ياورانه است که از طریق رابطه ای بین دو نفركه مشاور و مراجع مي باشند انجام می گیرد. در این رابطه، روانشناس با داشتن مهارت ها و آگاهي هاي علمی و حرفه ای تلاش مي كند مراجع را با روش هایی منطبق بر نیازمندی هایش یاری کند؛ تا هر چه بیشتر درباره ی خود بیاموزد و بینشی را که به این طریق درباره ی خود کسب می کند در رابطه با هدفهای معین، واقع بینانه، ادراک شده به طور مؤثری مورد استفاده قرار دهد و در نتیجه فردی سعادتمند و عضوی سازنده براي جامعه باشد.

درواقع مشاوره زمانی به کار می رود که مشکلی ایجاد شده اما هنوز آنقدری شدت نیافته که به بیماری تبدیل شده باشد. در این مرحله یک رواشناس متخصص و خوب اولاً به حل مشکل کمک میکند و ثانیاً از شدت یافتن آن پیشگیری می کند.

 • روان درمانی

مهمترين نوع مداخلات روانشناختی میباشد که در زمینه اختلالات و بیماریهای روانی بکار گرفته می شود. روان درمانی فعالیتی هدفمند ، تخصصی و بسیار حساس است که نیازمند آموزش، هنر درمان، مهارت و تسلط خاص می باشد. نکته قابل ذکر این است که مداخلات روانشناختی و اثر بخشی آنها در یک جلسه امکان پذیرنيست و نیازمند تعداد جلسات متداول می باشد، حتی در بسیاری از موارد، جلسات پیگیری بعد ازپايان دوره نیز ضروري ولازم است.

روانشناس خوب زمانی از روان درمانی استفاده می کند که مشکل مراجع شدت یافته،کارد روزانه و زندگی روزمره او را مختل کرده است و به بیماری تبدیل شده است و می‌خواهد آن را درمان کند.

 

چگونه می توان یک روانشناس خوب پیدا کرد؟

باید اعتراف کرد که پیدا کردن یک روانشناس خوب کار سختی است و عوامل بسیاری را باید در نظر داشت.برای پیدا کردن بهترین روانشناس و یک روانشناس متخصص ، بهترین راه استفاده از تجربه دیگر مراجعه کنندگان است که به کلینیک یا مرکز مشاوره مورد نظر شما مراجعه کرده اند. اگر چنین شرایطی برای شما وجود ندارد پس بهتر است نسبت به کلینیک مشاوره و روانشناسی ای که قصد مراجعه به آن را دارید تحقیق کنید و اطلاعات کافی را درباره آن بدست بیاورید تا مطمئن شوید دکتر روانشناس مورد نظر شما دارای سواد، دانش و تجربه کافی در زمینه مشکل مربوط به شما باشد.

روانشناسان معمولا در یک یا چند حوزه محدود به صورت تخصصی اقدام به مشاوره و درمان می کنند و به همین خاطر، نمی توان برای تمامی مشکلات روحی و روانی، یک متخصص را به عنوان بهترین دکتر روانشناس معرفی کرد و برای همه نمی‌توان نسخه واحد پیچید؛ به همین علت، بهتر است روانشناس خبره و معتبری را در زمینه نیاز خود پیدا کنید و با او ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول مربوط به روانشناس خوب،بهترین روانشناس

روانشناس، یک متخصص سلامت روان است که از ارزیابی های شناختی و رویکردها و ابزارهای مختلف برای کمک به افراد برای مقابله بهتر با مسائل و مشکلات زندگی و بهبود سلامت روان استفاده می کند. یک روانشناس خوب دارای مجموعه ای از ویژگی هاست مانند رازداری، قابل اطمینان بودن، داشتن ارتباط مناسب و …

اگر احساس می‌کنید که مشکلات شما به حدی هستند که قابل مدیریت نیستند و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار داده‌اند و عملکرد شما را مختل کرده است، بهتر است به زودی به یک روانشناس مراجعه کنید.

شما از مشاوره روان شناسی و خدمات روانشناختی استفاده می کنید تا مشکلات خود را درمان کنید نه اینکه بر آنها بیفزایید! پس از انتخاب روانشناس خود، کاملا صادق باشید و تمام مشکلاتی که از آن رنج می برید را مطرح کنید تا هیچ نقطه تاریکی در ذهنتان باقی نماند.

یک متخصص روانشناسی خوب باید با به كارگيري روش هاي آموزشي و روان درماني بيماري هاي رواني را درمان كند. همچنین علاوه بر درمان قادر به مشاوره هاي تحصيلي ، شغلي ، ازدواج ، كودك مي باشد. از جمله فعالیت های دیگر یک روانشناس خوب، تعليم و تربيت و آموزش شيوه هاي صحيح تفكر و رفتار مي باشد.