لیست دکتر روانکاو در تهران و دکتر روانکاو خوب در شرق، غرب، شمال و جنوب تهران، به همراه آدرس و شماره تماس مراکز روانشناسی و دکتر روانکاو، برای کسب اطلاعات بیشتر با مراکز روانشناسی تماس حاصل نماید.

بهترین مرکز روانکاوی در تهران، کلینیک ذهن آرا

مرکز مشاوره و مرکز روانشناسی ذهن آرا تخصصی ترین و بزرگترین مرکز روانشناسی و کلینیک روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، مشاوره روانشناسی نوجوان و بزرگسال، روانکاو و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را هم برای مراجعین داخل و هم خارج از کشور در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر دکتر روانشناس خوب، باتجربه و متخصص در همان حیطه ارائه می دهد.

بهترین مرکز مشاوره روانشناسی ذهن آرا

کلینیک ذهن آرا شعبه قیطریه

مرکز مشاوره و مرکز روانشناسی ذهن آرا تخصصی ترین و بزرگترین مرکز روانشناسی و کلینیک روانشناسی در تهران هست که خدمات ارزیابی و درمان اختلالات روانشناسی کودک، مشاوره روانشناسی نوجوان و بزرگسال، روانکاو و همچنین مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، مشاوره تحصیلی و شغلی، و فردی را هم برای مراجعین داخل و هم خارج از کشور در بالاترین کیفیت ممکن زیر نظر دکتر روانشناس خوب، باتجربه و متخصص در همان حیطه ارائه می دهد.

مرکز روانشناسی ذهن آرا شعبه قیطریه

روانکاو دکتر مسعود پاینده فرد

روانکاو، رواندرمانگر بالینی فردی، مشاور ازدواج و خانواده، نوجوان، اضطراب، افسردگی و وسواس

روانکاو دکتر مسعود پاینده فرد

دکتر مریم نورمحمدی

رواندرمانگر بالینی فردی، مشاور نوجوان، روانکاو، درمان اختلالات خانوادگی، اختلالات خلقی و عاطفی، ترس و فوبیا

دکتر مریم نورمحمدی روانکاو خوب در تهران

روانکاو خوب در تهران، دکتر محمد بدرخانی

مشاور و رواندرمانگر بالینی فردی، روانکاو متخصص، مشکلات در روابط عاطفی، مشکلات شخصیتی، رشد فردی

روانکاو خوب در تهران دکتر محمد بدرخانی

بهترین روانکاو نوجوان، دکتر زهرا مهدی پور

فوق تخصص و متخصص روانپزشکی در کودک و نوجوانان، روانکاو کودک و نوجوان

بهترین روانکاو نوجوان دکتر زهرا مهدی پور در تهران

دکتر سیده آزاده موسوی

مشاور و رواندرمانگر بالینی، روانکاو و عضو انجمن روانشناسان آمریکا، مشاوره ازدواج و زوج درمانی، کودک و نوجوان، خیانت و اختلالات عاطفی، اجرا و تفسیر تست های روانشناسی

متخصص روانکاو دکتر آزاده موسوی

دکتر یاسمین نکونام

مشاور و رواندرمانگر بالینی، روانکاو، درمان مشکلات افسردگی و اضطراب، مشاور نوجوان، مشاور درمورد عزت نفس، پرخاشگری

بهترین روانکاو در تهران دکتر یاسمین نکونام

متخصص روانکاو ، هاله شایسته

بهترین روانکاو در تهران،روانشناس بالینی و مشاوره پيش از ازدواج، کاندیدای دکتری روانشناسی بالینی، رواندرمانگر تحليلی و هیپنوتراپیست

روانکاو بالینی، سید ابوالقاسم مهری نژاد

دکتر روانشناس خوب، مشاور ازدواج، مشاور خانواده، دکتر روانشناس خوب، رواندرمانگر بالینی، روانکاو

روانکاوی چیست؟

روانکاوی، درمانی مبتنی بر این نظریه است که حال ما توسط گذشته ما شکل می گیرد. ما اغلب از اینکه چگونه تجربیات می توانند بر ما تأثیر بگذارند بی اطلاع هستیم. احساسات دردناک می توانند در ضمیر ناخودآگاه باقی بمانند و بر خلق و خو و رفتار فعلی ما تأثیر بگذارند و به مشکلات عزت نفس، شخصیت، روابط و کار کمک کنند.
از آنجایی که ما از این نیروها آگاه نیستیم، تکنیک‌های رایج حل مسئله مانند مشاوره گرفتن از دوستان و خانواده یا خواندن کتاب‌های خودیاری، اغلب نمی‌توانند تسکین دهند.

روانکاوی به فرد کمک می کند تا این تأثیرات را با ردیابی آنها ازطریق ریشه آنها و درک چگونگی رشد آنها در طول زمان کنترل کند. این آگاهی به فرد این فرصت را می‌دهد تا با نحوه تأثیرگذاری این تأثیرات بر زندگی فعلی خود به طور سازنده برخورد کند.

ذهن ناخودآگاه

بر اساس روانکاوی، ضمیر ناخودآگاه به طرق مختلف به معنای ناشناخته تجربیات اشاره می کند. چنین نکاتی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • رفتارهای تکراری
 • موضوعاتی که صحبت کردن در مورد آنها برای فرد مشکل است
 • رویاها
 • رویاهای روز
 • ماهیت رابطه بیمار و درمانگر

تفاوت روانکاوی و روان درمانی

 • روان درمانی، یک اصطلاح کلی است که هر شکلی از درمان ذهن را توصیف می کند. روانشناسان، شکل های مختلفی از انواع درمان را در جلسه روان درمانی استفاده می کنند.
 • روانکاوی، درمانی مبتنی بر مطالعات ذهن خودآگاه و ناخودآگاه انسان است. همه روانکاوان دارای مدرک اولیه در روانپزشکی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی یا سایر رشته های بهداشتی هستند. محققان، مربیان واجد شرایط و سایر متخصصان منتخب نیز ممکن است روانکاو شوند. استانداردهای آموزشی برای روانکاوان توسط انجمن بین المللی روانکاوی تعیین شده است.

کدام بیماری ها با روانکاوی درمان می شوند؟

برخی از مشکلاتی که توسط روانکاوی درمان می شود عبارتند از:

 • افسردگی
 • اضطراب عمومی
 • مشکلات جنسی
 • رفتار خود ویرانگر
 • مشکلات روانی مداوم، اختلالات هویت
 • اختلالات روان تنی
 • فوبیاها
 • اختلالات وسواسی جبری

جلسات روانکاوی

برای درمان منظم ایجاد نزدیکی و صمیمیت برای این شکل از خودکاوی، نیاز است. بیمار سرعت و دستور کار خود را برای درمان با گفتن هر چیزی که به ذهنش می رسد، در حد توانش تعیین می کند.
تنظیم برای درمان مهم است. جلسات منظم معمولاً هر هفته 50 دقیقه طول می کشد. این به ایجاد یک محیط قابل اعتماد کمک می کند که در آن بیمار احساس کند می تواند به روانکاو خود اعتماد کند. تجزیه و تحلیل ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد، زیرا کار احساسی عمیقی که درگیر است.
اغلب از بیماران خواسته می شود که روی کاناپه دراز بکشند، که به ایجاد یک محیط اعتماد نیز کمک می کند. با این حال، همه بیماران از کاناپه استفاده نمی کنند.
اکثر روانکاوان در طول جلسه با بیمار یادداشت برداری نمی کنند. یادداشت برداری می تواند در وظیفه گوش دادن و پاسخ دادن به بیمار اختلال ایجاد کند.

سوالات متداول مربوط به روانکاو خوب،بهترین روانکاو

روانکاوی، روشی برای درمان اختلالات روانی، شکل گرفته توسط نظریه روانکاوی است، که بر فرآیندهای ذهنی ناخودآگاه تأکید دارد و گاهی اوقات به عنوان «روانشناسی عمق» توصیف می شود.

روانکاوی بر تأثیر تکانه های سرکوب شده، درگیری های درونی و آسیب های دوران کودکی و چگونگی تأثیر آنها بر سلامت روان تمرکز دارد. هدف روانکاوی به عنوان یک درمان، اصلاح شخصیت شما، با تمرکز بر تغییر جهت دادن عادات است. درمانگران نگاه می کنند که چگونه درگیری های ناخودآگاه شما در ذهن شما منجر به روان رنجوری شده است.

میتوانید فهرستی از روانکاوان تهیه کنید و بسته به نیازتان، می‌توانید به یک روانکاو فارغ‌التحصیل، یک روانکاو در حال آموزش، یا به یک روان‌درمانگر باتجربه ای که روانکاوی کار می کند مراجعه کنید.

شما از خدمات روانکاوی استفاده می کنید تا مشکلات خود را درمان کنید نه اینکه بر آنها بیفزایید! پس از انتخاب روانشناس خود، کاملا صادق باشید و تمام مشکلاتی که از آن رنج می برید را مطرح کنید تا هیچ نقطه تاریکی در ذهنتان باقی نماند.