هفته اول بارداری

هفته اول بارداری

در هفته اول حاملگی هنوز باردار نیستید و در واقع این هفته از اولین روز آخرین قاعدگی شما محسوب می شود . این روشی نسبتاً دقیق است که متخصصین زنان از آن برای هفته های بارداری استفاده می کنند ولی متخصصین جنین شناسی از روز لقاح هفته های حاملگی و روزهای آن را محاسبه و تخمین می زنند.

بدن شما در هفته اول بارداری

در هفته اول بارداری درچرخه قاعدگی، بدنتان با مجموعه پیچیده ای از هورمون ها مواجه شده که نهایتا منجر به تخمک گذاری می شود که در آن تخمک از تخمدان آزاد و آماده باروری می گردد. چنانچه قصد حاملگی دارید، هدف تخمک بارورشده کاشته شدن در داخل رحم جهت لانه گزینی و رشد در ۲۶۶ روز آینده است. در هفته اول بارداری تغییرات محسوس در بدن شما قابل درک نیست و بارداری شما از هفته سوم و چهارم بارداری یعنی زمانی که پریود عقب می افتد آشکار می شود.

هفته اول بارداری، بارداری واقعی نیست. اکثر پزشکان حاملگی را از اولین روز از آخرین دوره حساب می کنند. به همین دلیل تخمک گذاری بارداری دقیق مشخص نیست، اما تشخیص نشانه های فیزیکی قاعدگی بسیار ساده تر است. بنابراین به نظر دکتر، هفته اول بارداری به این معنی است که شما در دوره پریودی خود هستید و هنوز باردار نیستید. در واقع تا هفته دوم یا سوم بارداری، باردار نیستید.

حقایق شگفت انگیز

تخمک های انسان بزرگترین سلول های بدن هستند. یک تخمک به اندازه کرک هلو است. بدن شما یک تخمک (یا در موارد نادر، دو تخمک) بین روزهای ۱۰ و ۱۹ سیکل قاعدگی و یا حدود ۱۴ روز قبل از دوره بعدی شما تولید می کند. بدن تا حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از آن زنده است. داشتن رابطه جنسی قبل از آن نیز مفید است، زیرا اسپرم می تواند در بدن شما تا سه روز زندگی کند.

اولین نشانه های بارداری به زودی اتفاق نخواهد افتاد – در واقع، بسیاری از خانم ها در هفته ۴ متوجه پریود نشدن می شوند و تا هفته ۴ هیچ احساس “متفاوتی” ندارند. اما برخی از نشانه های اولیه در بارداری در هفته های اول پس از باروری عبارتند از درد سینه یا حساسیت، تهوع، خستگی، و اغلب نیاز اورژانسی به ادرار.

در هفته اول بارداری احتمالا در خصوص بارداری و حمل جنین خیلی فکر می کنید. بهتر است بارداری را با وزن سالم شروع کنید و از عادت های بد مانند مصرف سیگار و نوشیدن الکل بپرهیزید. مصرف کافئین را به یک یا دو فنجان قهوه در روز کاهش دهید.

وضعیت جنین در هفته اول بارداری

زمانی که لقاح انجام می شود یعنی اسپرم و تخمک باهم برخورد می کنند، سلول تخم شروع به تقسیم شدن می کند. در هفته اول، جنین بلاستوسیت نامیده می شود. قسمت خارجی بلاستوسیت جفت را تشکیل می دهد و قسمت داخلی آن به رویان تبدیل می شود که این اتفاق در هفته دوم بارداری رخ می دهد.

نحوه محاسبه سن بارداری

سن بارداری از اولین روز آخرین پریود شما نه از روزی که لقاح انجام شده، محاسبه می شود. زیرا سیکل قاعدگی از اولین روز خونریزی محاسبه می شود.

 • اگر بارداری شما از نوع IVF، سن بارداری شما با اضافه کردن ۱۴ روز به روز انتقال جنین محاسبه می شود.
 • اگر خانمی سیکل قاعدگی منظم دارد، لقاح تخم و رشد جنین ۱۱-۲۱ روز بعد از اولین روز از آخرین پریود شما محاسبه می شود.
 • اگر شما سیکل قاعدگی نامنظم دارید و اولین روز از آخرین پریود خود را فراموش کرده اید، مشخص کردن سن دقیق بارداری مشکل خواهد بود. در نهایت پزشک از روی سونوگرافی و بزرگ و کوچک بودن جنین سن بارداری شما را تخمین می زند.

زمانی که تخمک آزاد می شود. فولیکول های باقیمانده به جسم زرد تبدیل می شوند که دارای ساختار اندوکرینی است و ترشح پروژسترون را افزایش می دهد. این کار باعث می شود دیواره رحم برای عمل لانه گزینی در صورت وجود داشتن تخم آماده شود. از زمان شروع تخمک گذاری، تخمک تنها ۲۴ ساعت طول عمر دارد تا عمل لقاح را انجام دهد. تخمک بسمت لوله فالوپ حرکت می کند تا با اسپرم ملاقات کند. در صورت لقاح، سول تخم در دیواره رحم قرار می گیرد. دو هفته بعد از تخمک گذاری، جسم زرد در صورت عدم لقاح شروع به پایین آوردن دو هورمون استروژن و پروژسترون می کنند و دیواره رحم فرو می ریزد و خونریزی ماهانه اتفاق می افتد.

توصیه ها در هفته اول بارداری

 • اگر تصمیم به باردار شدن گرفته اید، لازم است که قبل از هر چیز در مورد آن به خوبی مطالعه کنید. سعی کنید حداقل یک یا دو کتاب خوب در رابطه با بارداری در هفته اول بارداری خریداری کرده یا از دوستان خود قرض بگیرید و آنها را کاملاً مطالعه کنید.
 • بارداری به عنوان یک روند طبیعی همراه با روحی و جسمی و عدم آگاهی آنها با مشکلات احتمالی منجر به بروز صدماتی گاهی آثارش مادر را حتی سالها پس از زایمان دچار ناراحتی یا باعث بروز مشکلات در دوران پیری می گردد.

علائم طبیعی در هفته اول بارداری

ترشحات لزج و چسبنده

در هفته اول بارداری بدن شما خود را برای تخمک گذاری آماده کرده و ممکن است ترشحات شفاف، لیز و چسبنده داشته باشید نگران نباشید.ولی اگر ترشحاتی غیر از این باشد یعنی ترشحات بدبو و کدر باشند نشانه عفونت است که برای درمان هرچه سریعتر به پزشک یا مامای خود مراجعه نمایید چرا که از نظر علمی اثبات شده بعضی عفونت ها ممکن است موجب سقط ۳ ماهه اول شود.

افزایش دمای بدن

یکی از نشانه‌هایی که شما را به زمان نزدیک شدن به تخمک‌گذاری هدایت می‌کند افزایش دمای بدن است. پس نگران سرما خوردگی یا مریضی دیگری نباشید مگر آنکه تب شما بالاتر از ۳۹ درجه باشد.

درد در ناحیه شکمی

اگر دچار درد ملایم تا تیر کشیدن ناگهانی شدید احتمال این می رود که دچار درد میانی در سیکل خود شده اید که نشان دهنده تخمک گذاری یا آزادشدن تخم از تخمدان می باشد پس نگران نباشید.

رژیم غذایی در هفته اول بارداری

 • مراقبت از سلامتی در طول بارداری بسیار مهم است. در هفته اول بارداری احتمالا حالت تهوع و از دست دادن اشتها را تجربه می کنید. سعی کنید آب و سایر نوشیدنی ها را زیاد بخورید تا بدن کم آب نشود. همچنین میان وعده زیاد بخورید.
 • هنگامی که حالت تهوع متوقف شد و احساس بهتری داشتید، غذا بخورید. میوه و سبزی تازه و غذاهایی مانند برنج، نان، پاستا، سیب زمینی، گوشت بدون چربی، تخم مرغ، مرغ و سویا بخورید. سعی کنید محصولات لبنی مانند شیر، ماست و پنیر در رژیم غذایی خود داشته باشید. زیرا کلسیم برای جنین و مادر لازم است.
 • روزانه باید ۶۰۰ میکروگرم فولیک اسید مصرف کنید تا احتمال تولد نوزاد با نقص لوله عصبی به حداقل برسد. می توانید فولیک اسید را از طریق سبزیجات برگ سبز، میوه های خشک و آجیل و جو دریافت کنید. از مصرف الکل و غذاهای نامناسب نیز خودداری کنید.

هشدارها در هفته اول بارداری

۱- سیگار و الکل را کنار بگذارید. مصرف این دو ماده ارزش آسیب رساندن به فرزندتان، نقض‌های مادرزادی، مشکلات کم‌ وزنی کودک و … را ندارد.

۲- حتماً حواستان به داروهایی که مصرف می‌کنید باشد. داروها روی جنین تأثیر می‌گذارد. فکر نکنید فقط داروهای شیمیایی برای بارداری مضر است حتی داروهای گیاهی هم می‌تواند مشکلات جدی برای شما در دوران بارداری ایجاد کند از خوردن داروهای گیاهی بدون مشورت با متخصصان جداً خودداری کنید.

۳. بی نظمی قاعدگی: بی نظمی قاعدگی میتواند به صورت بلند یا کوتاه شدن دوره خونریزی در زمانی که انتظار نمی رود باشد و چون این مسائل حاملگی را تحت تاثیر قرار می دهد باید به ماما یا پزشک خود مراجعه کنید.

۴. از این به بعد باید خواب کافی داشته باشید. ۸ ساعت در روز بخوابید. اگر در خوابیدن مشکل دارید حتماً در این باره با پزشک صحبت کنید.

آمادگی پدر و مادر برای بارداری

 • سعی کنید خود را از نظر جسمی و روحی برای بارداری آماده کنید. اجازه دهید این تجربه خاطره ای زیبا شود و ترسناک نباشد.
 • دو ماه پیش از اقدام برای بارداری، قرص های ضد بارداری را متوقف کنید. در این حالت عملکرد طبیعی پریودی خود را متوجه می شوید. قرص های ضد بارداری باعث تغییر ترشحات هورمونی می شوند. بنابراین باید به هورمون ها اجازه بدهید پیش از باردار شدن به حالت طبیعی خود برگردند.اگر قرص ضد بارداری مصرف می کنید، بین قطع قرص و تلاش برای بارداری وقفه ایجاد کنید. قرص های ضد بارداری باعث تغییرات هورمونی می شوند و برای برگشت هورمون ها به حالت قبلی زمان نیاز است.
 • می توانید پس از قطع قرص های ضد بارداری باردار شوید اما پیش از آن از نرمال بودن بدن خود مطمئن شوید. مصرف قرص ضد بارداری برای جلوگیری از تخمک گذاری است بنابراین هنگامی که قرص را نمی خورید، بدن شروع به استراحت می کند و هورمون ها دوباره شروع به کار می کنند. در این حالت تخمک گذاری دوباره شروع می شود. می توانید برای مصرف قرص های ضد بارداری با پزشک مشورت کنید.
 • سعی کنید بارداری را حدس نزنید زیرا ناامیدی باعث می شود به شما و همسرتان آسیب وارد شود. برای آزمایش بارداری بهتر است بی بی چک را خریداری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید استفاده از ادرار و پیروی از دستورالعمل نوشته شده بر روی کیت است. اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد، می توانید به پزشک مراجعه کنید و تاییدیه بگیرید.
 • مراقبت های پیش از بارداری بسیار مهم است و احتمال بارداری و تولد فرزندی سالم را افزایش می دهد. سعی کنید سه ماه پیش از باردار شدن مراقبت ها را شروع کنید. سلامتی همسر شما نیز برای باردار شدن و بارداری سالم مهم است. بنابراین به سلامتی روحی و جسمی همسرتان نیز توجه کنید.
 • پیش از باردار شدن با پزشک درباره سابقه خانوادگی خود و همسرتان در خصوص بیماری ها صحبت کنید زیرا ممکن است جنین از نظر ژنتیکی تحت تاثیر قرار بگیرد.
 • درباره شک و تردیدها و نگرانی های خود در خصوص بارداری با پزشک صحبت کنید.
 • دانستن این که باردار هستید احساساتی مانند هیجان، نگرانی، ترس، بیم و دلهره ایجاد می کند. شما به این نکته فکر می کنید که آیا مادری مسئولیت پذیر هستید و می توانید از فرزندتان به خوبی مراقبت کنید. گاهی خیلی به خود اطمینان ندارید و فکر می کنید نمی توانید وظایف خود را بخوبی انجام دهید.
 • خبر بارداری واکنش های متفاوتی دارد. چهل هفته بارداری زمانی سخت است اما سعی کنید مثبت باشید. تمام نگرانی، شک و ترس در هر فردی مختص خودش است.
 • دانستن این که چه چیزی در انتظار شماست به شما کمک می کند از نظر روحی آماده شوید و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. همسرتان را در بارداری با خود سهیم کنید به طوری که فکر نکند در مهم ترین اتفاق زندگی شما نادیده گرفته شده است. این کار به او کمک می کند وظیفه خود را به صورت درست انجام دهد و مانند شما به طور مساوی به وظایف خود عمل کند.

به آغاز سفر بارداری خود خوش آمدید. ارائه دهنده خدمات درمانی شما موعد مقرر را از روز اول آخرین دوره قاعدگی (LMP) محاسبه می کند. بنابراین ، شمارش معکوس از بارداری ۴۰ هفته شما در واقع ، در حال حاضر ، حدود دو هفته قبل از تولد فرزند شما آغاز می شود

در ۱ هفته ، شما هنوز از نظر فنی باردار نیستید ، اما این یک زمان مهم برای آماده سازی است. در حالی که بدن شما برای رسیدن به بارداری چرخه جدیدی را شروع می کند ، شما و شریک زندگی می توانید با صحبت کردن علنی درباره احساسات و انتظارات خود ، انتخاب روش های زندگی سالم و انتخاب پزشک در صورت عدم وجود ، آماده شوید.

اگر قبلاً تست حاملگی را انجام داده اید و خطوط صورتی صورتی را نشان داده اید ، احتمالاً دورتر از آنچه فکر می کنید دورتر هستید. اکثر تست های بارداری خانگی حدود دو هفته پس از بارداری بارداری را تشخیص می دهند ، بنابراین ممکن است بخواهید به هفته ۴ بروید.

اولین علائم بارداری
کدام سه ماهه؟ سه ماهه اول

چند هفته برای رفتن؟ ۳۹ هفته

رشد کودک شما در ۱ هفته
در حالی که هنوز یک کودک در حال رشد نیست ، بدن شما در حال آماده شدن برای بارداری است. در دوره قاعدگی شما ، آخرین رحم همراه با تخم نابود نشده از رحم تخلیه می شود

</s>avkanî

بعد از گذشت سه تا هفت روز از قاعدگی ، تخمدانهای شما شروع به آماده سازی تخمک می کنند که در زمان تخمک گذاری آزاد می شود و لایه رحم شما شروع به ضخیم شدن می کند تا یک بار آن بارور شود که تخمک را بپذیرد .۳ اگر همه به خوبی پیش بروند ، شما حتماً تصور می کنید هفته ۳

علائم رایج شما در این هفته
شما نمی توانید علائمی را که در طول هفته اول احساس می کنید به بارداری نسبت دهید. ناراحتی های این هفته با قاعدگی به شما منتقل می شود.

به همین ترتیب ، شما ممکن است روشی را که معمولاً در طول دوره خود انجام می دهید احساس کنید. بعضی از خانمها به هیچ وجه علائم قاعدگی ندارند ، اما برای برخی دیگر ، هورمونهای نوسان دهنده می توانند منجر به موارد عادی شوند مانند: ۴

نفخ
گرفتگی عضلات
خستگی
حساسیت به پستان
سردرد
هوس های غذایی
حالت

 

نکات مربوط به مراقبت از خود
اکنون زمان آن رسیده است که مهمان نوازانه ترین و تندرست ترین محیط ممکن برای کودک شما باشد. اگر قبلاً خوب غذا بخورید و یک شیوه زندگی فعال را هدایت کنید ، عالی است.

اگر شیوه زندگی شما می تواند از افزایش کمی سلامتی استفاده کند ، برای شروع هرگز دیر نیست. تغییرات کوچک می تواند تفاوت زیادی در سلامت کلی شما و سلامت بارداری آینده شما ایجاد کند.

تغذیه خود را ارزیابی کنید
یک رژیم غذایی سالم و متعادل پر از غذاهای مغذی ویتامین ها ، مواد معدنی و مواد مغذی مورد نیاز بدن را در حالی که انتظار دارید فراهم می کند. تغذیه مناسب به شما انرژی می دهد و به حفظ برخی از ناراحتی های رایج در بارداری کمک می کند. رژیم غذایی مغذی همچنین سلامت بارداری شما را بهبود می بخشد و بر سلامت طولانی مدت فرزند آینده شما تأثیر می گذارد

Folate مصرف کنید (ویتامین B9)
فولات فرم طبیعی ویتامین B9 است که در غذاها یافت می شود. برای سلامتی شما و سلامتی و رشد یک کودک در حال رشد در دوران بارداری ضروری است. اما ، همیشه دریافت غذاهای مورد نیاز هر روز از طریق غذاهایی که می خورید آسان نیست.

اسید فولیک فرم مکمل مصنوعی فولات است که در بسیاری از محصولات ویتامین های قبل از تولد یافت می شود ، اما همچنین می توانید مکمل هایی با اشکال فعال فولات (که اغلب به عنوان L-methylfolate یا ۵-MTHF نامیده می شوند) پیدا کنید. سازمان های بهداشتی مانند CDC ، کالج زنان و زایمان و زنان ، و دیگران توصیه می کنند که زنان در سن باروری که در معرض خطر ابتلا به کودک با نقص لوله عصبی (NTD) نیستند ، ۴۰۰ میکروگرم (میکروگرم) از فولیک مصرف کنند. اسید هر روز

مصرف مکمل اسید فولیک می تواند به جلوگیری از ناتوانی مادرزادی ، از جمله شکاف لب و کام ، و نقص لوله عصبی مانند spina bifida کمک کند. ۶ می توانید به عنوان بخشی از یک مولتی ویتامین روزانه یا در یک مکمل اسید فولیک به تنهایی مصرف کنید. ویتامین قبل از تولد

آنچه کارشناسان می گویند
“مصرف مقدار صحیح [اسید فولیک] قبل از بارداری و در سه ماهه اول احتمال نقص هنگام تولد را ۷۵٪ کاهش می دهد.”

– آلیسون هیل ، دکتر ، OB / GYN

گزینه های سبک زندگی سالم را انتخاب کنید
این چیزی نیست که شما به روال خود اضافه کنید ؛ این همچنین مربوط به چیزی است که شما می کنید. هنگام تلاش برای تصور ، اجتناب از الکل ، مواد مخدر و محصولات دخانیات ، از جمله سیگارهای الکترونیکی ، مهمتر از همیشه است.

این عادات می تواند بر کودک تأثیر بگذارد و منجر به اختلالات ژنتیکی ، مشکلات تنفسی ، وزن کم هنگام تولد ، سندرم الکل جنین و سایر موارد بهداشتی شود.

از نظر ذهنی آماده شوید
آماده شدن برای فرزندآوری شامل آماده سازی بدن و ذهن شماست. تغییرات هورمونی ، استرس و اضطراب می تواند بر سلامت روان و تأثیر حاملگی شما تأثیر بگذارد.

اطمینان حاصل کنید که استراحت کافی داشته باشید ، سیستم پشتیبانی اجتماعی خود را شناسایی کنید ، استرس و اضطراب را مدیریت کرده و در صورت نگرانی سایر نگرانی های مربوط به سلامت روان با ارائه دهنده خدمات روانی خود صحبت کنید.

لیست چک ۱ هفته شما
برخی غذاهای مغذی را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
مصرف ویتامین B9 یا یک ویتامین مولتی ویتامین یا قبل از تولد که حاوی اسید فولیک یا L-methylfolate است را شروع کنید.
با نوشیدن یا استفاده نکردن از مواد مخدر ، زندگی سالم را انتخاب کنید و اگر سیگار می کشید ، سعی کنید ترک کنید.
از نظر جسمی و روحی برای بارداری آماده شوید.
مشاوره برای همکاران
بارداری بین شرکاء است و این بدان معنی است که هر دو طرف باید از سلامت و رفاه خود مراقبت کنند. قبل از تلاش برای تصور ، شرکاء می توانند از نظر هرگونه عفونت مقاربتی (STI) مورد معاینه و معالجه قرار گیرند.

همکاران همچنین می توانند با محدود کردن الکل و ترک ترک دخانیات و استفاده از مواد مخدر تفریحی ، سلامت تولید مثل خود را بهبود بخشند. مطالعات نشان می دهد ، مردانی که زیاد می نوشند ، سیگار می کشند و یا از مواد مخدر استفاده می کنند ، می توانند در اسپرم خود مشکلاتی داشته باشند ، و تصور را دشوارتر کند

علاوه بر این ، صحبت کردن درباره اینکه هر دو نسبت به بارداری و انتظاراتتان چه احساسی دارند ، مهم است. شروع بارداری با مکالمات سالم می تواند به شما در حفظ مهارت های ارتباطی خوب و ارتباطی محکم کمک کند زیرا در این سفر و گذر با موفقیت به والدین می پردازید.

 

در مطب دکتر
اگر هنوز پزشک یا ماما ندارید ، می خواهید آن را در لیست کارهای خود قرار دهید. و اگر یک ارائه دهنده خدمات درمانی دارید ، اما یک قرار ملاقات قبل را نداشته اید ، اکنون زمان آن رسیده است که یکی را انتخاب کنید.

آنچه کارشناسان می گویند
وی گفت: “بازدید از پیش تصور خود را به عنوان فرصتی برای شما و ارائه دهنده خدمات درمانی خود در نظر بگیرید تا بتوانید مواردی را که می توانید در دوران بارداری کنترل کنید ، کنترل کنید. این دیدار می تواند شانس شما برای داشتن یک نوزاد سالم را افزایش دهد. ”

– آلیسون هیل ، دکتر ، OB / GYN

در حین مراجعه قبل از بارداری ، پزشک یا مامای شما می توانند یک ویتامین قبل از تولد را توصیه کنند ، تاریخچه پزشکی و واکسن خود را مرور کنند ، شما را برای عفونت های مقاربتی غربال کنند و معاینه بدنی را انجام دهند.

همچنین فرصتی برای شناسایی شیوه زندگی ، تغذیه ، ورزش و سایر عادات شخصی است که ممکن است در بارداری شما تأثیر بگذارد .۱۲ اگر وضعیت سلامتی مانند فشار خون بالا یا دیابت دارید ، حتما با پزشک خود صحبت کرده و تمام تلاش خود را انجام دهید. تا آن را تحت کنترل نگه دارد.

همچنین باید از پزشک در مورد ایمنی هرگونه دارو ، داروی بدون نسخه و یا مکمل های گیاهی که استفاده می کنید ، سوال کنید. ۱۳۳ با پیروی از توصیه پزشک و پیگیری با تمام ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ، می دانید که انجام هر کاری که می توانید برای سالم ترین بارداری ممکن داشته باشید.

بازدید پزشک آینده
ممکن است پزشک خود را بلافاصله پس از نتیجه مثبت در آزمایش حاملگی در خانه مشاهده کنید ، زیرا برخی پزشکان برای تایید بارداری دستور آزمایش خون می دهند. اما ، شما به احتمال زیاد پزشک را برای اولین مراجعه خود در دوران بارداری در حدود هفته ۸ مشاهده خواهید کرد.

محصولات پیشنهادی
اگر هفته قبل از آن شروع نشده اید ، هفته مناسب برای فکر کردن در مورد شروع ویتامین های دوران بارداری است.

ویتامین های قبل از تولد
ویتامین های قبل از تولد نمی توانند جایگزین تغذیه مناسب شوند ، اما می توانند شکافهای یک رژیم غذایی کمتر از حد عالی را پر کنند. آنها همچنین یک روش عالی برای اطمینان خاطر بودن از تمام مواد مغذی موردنیاز خود هستند ، حتی اگر عادات غذایی سالم داشته باشید.

ویتامین های قبل از تولد به طور معمول حاوی آهن ، کلسیم ، ویتامین D و سایر مواد مغذی حیاتی مانند اسید فولیک هستند. با این حال ، هر مارک می تواند حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مختلف باشد ، بنابراین برچسب ها را با دقت بخوانید یا از پزشک خود توصیه یا نسخه بخواهید.

به گفته یک متخصص تغذیه ، بهترین ویتامین های قبل از تولد
کلمه ای از خیلیول
یک حاملگی سالم حتی قبل از بارداری آغاز می شود. بنابراین ، در حالی که شما سفر را پیش بینی می کنید ، شما و شریک زندگی تان می توانید در کنار هم قرار گرفتن و سالم ماندن در کنار هم کار کنید.

همانطور که انتظار دارید ، هفته ۲ برای بقیه دوران بارداری شما مهم است ، زیرا فرصتی برای تصور شما دارد. زنانی که دوره قاعدگی منظم دارند ، حدود ۱۰ تا ۲۰ روز بعد از اولین روز دوره خود تخمک گذاری می کنند.

بنابراین ، تاریخ شروع پریود خود را یادداشت کنید و به علائم باروری بدن توجه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.