هفته سوم بارداری

هفته سوم بارداری

 

اسپرم هفته گذشته با تخمک روبرو شد و وویلا — شما یک کودک ساخته اید! خیلی زود است که وقتی ۳ هفته باردار هستید ، ممکن است تصور نکنید که واقعاً باردار هستید. بارداری فقط چند روز پیش اتفاق افتاده است و احتمالاً هنوز فرصتی نرسیده است که شما در هفته ۳ بارداری پریود شوید.

۳ هفته علائم بارداری
هنگامی که ۳ هفته باردار هستید ، علائم ممکن است هنوز ظاهر نشده باشند. این به این دلیل است که بیشتر علائم اولیه بارداری توسط هورمون های بارداری ایجاد می شود و شما احتمالاً هنوز سطح بالایی از موارد در بدن خود ندارید. (آه ، اما شما به آنجا خواهید رسید!) برخی از علائم بارداری در ۳ هفته – و چند هفته بعد – عبارتند از:

خونریزی لانه گزینی. اگر جنین کوچک شما به زودی به خانه جدید خود راه پیدا کرده باشد ، ممکن است کمی لکه بینی مشاهده کنید زیرا تخمک بارور شده در داخل رحم شما فرو می رود.
حالت تهوع. وقتی هورمون حاملگی hCG از بدن تازه باردار شما شروع به راه اندازی می کند ، ممکن است احساس برخی از احساس کوفتگی کنید – یا حالت تهوع آنقدر بد است که باعث پوچی شما می شود. بیماری صبحگاهی را باید در حقیقت بیماری کل روز نامید ، زیرا این امر باعث تفکیک ساعت روز نمی شود. اگر این علائم بارداری را در سه هفته احساس می کنید ، ممکن است فراتر از آنچه تصور می کنید ، باشد. (یا حتی ممکن است سه قلو باردار باشید) به این دلیل که مادران دوقلو اغلب هورمونهای بارداری بیشتری دارند و به همین دلیل حالت تهوع بدتری دارند.
تغییرات پستان. با شروع آماده سازی بدن برای تولید شیر ، سینه های شما شروع به درد می کند و ممکن است نوک سینه ها تیره شوند.
دوره از دست رفته اگر چرخه شما معمولاً کمتر از ۲۸ روز است ، ممکن است در پایان این هفته متوجه شوید که می توانید باردار باشید. تنها راه دانستن قطعی آزمایش تست بارداری است.
تست مثبت بارداری در منزل. کادر تست بارداری در منزل خود را علامت بزنید تا ببینید نتایج آن قبل از قاعدگی از دست رفته چقدر دقیق است. اگر بیش از ۹۹ درصد آن را از دست داده باشید ، بیش از ۹۹ درصد دقیق هستند و برخی از مارک ها قول می دهند که هورمون های بارداری را زودتر از اینها در ادرار تشخیص دهند. (به عنوان مثال ، هنگامی که ۳ هفته ۵ روز باردار هستید یا حتی ۳ هفته ۴ روز باردار هستید.) نکته اینجاست: مقدار هورمون بارداری hCG در بدن شما ممکن است برای تشخیص فوری آزمایش کافی نباشد – اما دو برابر می شود هر ۴۸ ساعت اگر نتیجه منفی گرفتید ، چند روز و سپس یک هفته بعد با یک آزمایش بارداری دیگر و سپس آزمایش دیگری را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که گفتن آن خیلی زود نبود.
تست بارداری خون مثبت. در بعضی موارد – مانند اگر در معرض سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی هستید – ممکن است پزشک از شما بخواهد برای گرفتن خون به مطب مراجعه کنید. آزمایش خون می تواند مقادیر کمتری از hCG را از آزمایش ادرار تشخیص دهد ، بنابراین ممکن است با آزمایش خون زودتر از آزمایش در خانه باردار شوید.

۳ هفته شکم باردار
شما ممکن است از دیدن چیز دیگری در مورد ظاهر خود هیجان زده شوید ، اما در ۳ هفته بارداری ، شکم واقعاً چیز خاصی نیست. اگرچه ممکن است کمی احساس نفخ کنید ، اما بیشتر زنان باردار شروع به نشان دادن نمی کنند تا حدود هفته ۱۲ یا بعد ، بنابراین شما قبل از بارداری کاملاً راهی برای پیش بردن دارید.

قبل از شروع غذا خوردن به مدت دو نفر ، بدانید که پزشکان فقط توصیه می کنند بیشتر زنان در سه ماهه اول یک تا ۵ پوند وزن اضافه کنند – این ۱۳ هفته اول است. بنابراین قطعاً مجوز شروع به افراط در سه هفته بارداری را ندارید. در حقیقت ، شما واقعاً نباید کار متفاوتی انجام دهید ، جز اینکه بخواهید یک رژیم غذایی کاملاً مناسب داشته باشید و روزانه یک ویتامین قبل از تولد با حداقل ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک در آن مصرف کنید. پزشکان توصیه نمی کنند میزان کالری دریافتی روزانه را تا سه ماهه دوم افزایش دهید. با رسیدن به هفته ۱۴ ، می خواهید روزانه حدود ۳۰۰ کالری (سالم) اضافه کنید.

۳ هفته سونوگرافی باردار

تخمک بارور شده شما (در حال حاضر!) در حال عبور از یک لوله رحمی است ، در مسیر رسیدن به رحم شما به سلولهای یکسان تقسیم شده و دوباره تقسیم می شود.

سونوگرافی ۳ هفته بارداری ممکن است کودک شما را به زودی تشخیص ندهد. آن تخمک بارور شده فوق نوجوان (که مارولا نامیده می شود) کوچکتر از یک دانه نمک است و در حال حرکت است ، اما از اوایل هفته ۴ پزشک شما ممکن است ضخیم تر شدن پوشش رحم شما را ببیند ، این نشانه ای است که مارولای کوچک دارد برای بقیه بارداری به مقصد رسیدند (حدس می زدید: رحم شما).

چک لیست بارداری در ۳ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

تاریخ موعد خود را محاسبه کنید
یک آزمایش بارداری با نتیجه اولیه انجام دهید
مصرف ویتامین قبل از تولد با اسیدفولیک را روزانه ادامه دهید
در سه ماهه اول مطالعه کنید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.