هفته هفتم بارداری

هفته هفتم بارداری

 

شما بهترین نوع راز را حفظ می کنید ، نه؟ اکنون که ۷ هفته باردار هستید ، روز خود را می دانید و می دانید که انتظار دارید – اما هیچ کس دیگری نمی تواند آن را ببیند. این می تواند به شما احساس سورئال دهد! و در هفته ۷ بارداری ، شما احتمالاً این سوال را دارید که چه شرایطی پیش خواهد آمد ، زیرا برای همه مشخص است که شما در آنجا نوزادی رشد داده اید. در حال حاضر ، از راز کوچک خود لذت ببرید.

کودک در ۷ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در ۷ هفتگی بارداری ، کودک به اندازه یک زغال اخته است. ابعاد رویان شما در حدود .۵۱ اینچ است که اندازه آن از هفته گذشته دو برابر شده است. آنها دقیقاً هنوز ترازوها را برعکس نمی کنند ، اما در داخل شکم ۷ هفته باردار شما مانند دیوانه رشد می کنند.

۷ هفته باردار است چند ماه؟

هفت هفته بارداری به این معنی است که شما یک ماه و حدود سه هفته باردار هستید ، اما بخاطر داشته باشید که پزشکان معمولاً بارداری را هر هفته و نه ماه ذکر می کنند.

۷ هفته علائم بارداری
۷ هفته باردار بودن می تواند طیف وسیعی از علائم را ایجاد کند. برخی بزرگ نیستند و برخی می توانند گذراندن روز شما را دشوار کنند. اینها چند مورد از گسترده ترین ها هستند:

حالت تهوع. بیماری صبح ممکن است در هفته ۷ بارداری شدید باشد. در آنجا آویزان شوید ، و سعی کنید راه هایی برای کنار آمدن با آن پیدا کنید. برخی از مادران آینده با استفاده از مچ بندهای زنجبیل ، ویتامین B-6 و طب فشاری موفق به کاهش مشکلات شکمی می شوند. وقتی هورمون های شما در سه ماهه دوم طبیعی تر می شوند ، حالت تهوع باید کاهش یابد یا حتی از بین برود. مادران آینده که دوقلوها ۷ هفته باردار هستند ، ممکن است تهوع و استفراغ داشته باشند ، زیرا احتمالاً سطح هورمون هایی که باعث تهوع صبح می شوند ، افزایش یافته است.
ولع مصرف غذا و / یا انزجار. ممکن است با میل به خوردن غذاهای خاص یا حتی عجیب و غریب – یا اینکه مایل به رفتن به جایی نزدیک به غذاهای خاصی که قبلاً فکر می کردند خوب هستند (یا حتی خوشمزه!) شوند ، باشید. انزجار از غذا راهی است که طبیعت شما را از غذاهای خطرناک دور نگه می دارد و به طور معمول با تهوع صبحگاهی همراه است. اشکالی ندارد که تسلیم هوس های خود شوید و اینجا و آنجا را رها کنید. اما سعی کنید خیلی دیوانه نشوید و هر وقت می توانید غذاهای سالم انتخاب کنید. * تکرر ادرار. اگر به نظر می رسد که شما تمایل دارید به طور مداوم پیشی بگیرید ، تصور شما نیست. حتی اگر احتمالاً هنوز باردار به نظر نمی رسید ، اندازه رحم شما دو برابر شده است و همچنین جریان خون در لگن افزایش یافته است.
آکنه. شکستگی به دلیل تغییرات هورمونی در بدن شما است. قبل از استفاده از هرگونه محصول ضد آکنه ، با پزشک خود مشورت کنید تا از ایمن بودن آن در دوران بارداری مطمئن شوید.
بزاق اضافی این علامتی است که هرگز انتظار آن را نداشتید! بزاق اضافی نیز به طور هورمونی تحریک می شود و می تواند به حالت تهوع نیز مربوط باشد.
نوسانات خلقی. هورمون های شما نه تنها از بین نمی روند ، بلکه احتمالاً هنوز به ایده باردار شدن عادت کرده اید و این می تواند احساسات شما را بیش از پیش کند.
گرفتگی و / یا لکه بینی. گرفتگی در اوایل بارداری طبیعی است. به هر حال ، اتفاقات زیادی در داخل رحم شما رخ می دهد و حتی اگر چند هفته طول بکشد تا احساس کنید کودک حرکت می کند ، مطمئناً می توانید در این مرحله از بارداری خود گرفتگی و کشش زیادی داشته باشید. همچنین ، ممکن است دهانه رحم شما اکنون که باردار هستید حساس تر باشد ، بنابراین لکه بینی در ۷ هفتگی ممکن است بعد از رابطه جنسی رخ دهد. این دو علامت بارداری می توانند نگران کننده باشند ، اما بدانید که در بیشتر موارد ، نشانه بارداری خارج رحمی یا انواع دیگر سقط نیست. اگر قرار بود در ۷ هفته بارداری شدیدتر از گرفتگی قاعدگی یا خونریزی درد شکمی شدیدتر از یک دوره قاعدگی داشته باشید ، این می تواند دلیل نگرانی باشد و باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.
همانطور که گفته شد ، در ۷ هفتگی بارداری ممکن است کاملاً علائمی نداشته باشید. اگر چنین است ، خود را خوش شانس بدانید! بعضی از مادران آینده نگرانند که در ۷ هفتگی هیچ علامتی نداشته باشند می تواند نشانه ای از یک مشکل باشد ، اما کاملاً اینگونه نیست. ما مدام به شما یادآوری خواهیم کرد که هر زنی بارداری را کمی متفاوت تجربه می کند. اگر هر گونه نگرانی دارید ، قطعاً آنها را به میزان OB خود برسانید ، اما مگر اینکه علائم شما در ۷ هفتگی بارداری شدید یا دردناک باشد ، احتمالاً همه طبیعی است.

۷ هفته شکم باردار
آیا خود را به شکم ۷ هفته باردار خود در آینه خیره کرده اید – و فقط برای گرفتن یک پیش نمایش ، آن را برای جعل یک دست انداز کودک تحت فشار قرار می دهید؟ بله ، ما هم در هفته ۷ این کار را کردیم.

هر مادر آینده متفاوت است ، اما بسیاری گزارش می دهند که شروع به “نشان دادن” در اواسط سه ماهه دوم بارداری می کند که رحم از لگن رشد کند. مادران آینده که ۷ هفته با دوقلو باردار هستند باید انتظار داشته باشند زودتر از این زمان خود را نشان دهند ، اما در این مرحله ، چیزی جز نفخ برای همه نیست.

سونوگرافی ۷ هفته باردار

این چقدر شگفت انگیز است؟ جنین ۷ هفته ای شما در هر دقیقه حدود صد سلول مغزی جدید تولید می کند! و نه تنها مغز کودک پیچیده تر می شود ، بلکه قلب نیز پیچیده است. همچنین مهم: کودک در حال ایجاد یک مجموعه دائمی از کلیه ها است و مفاصل بازو و پا نیز در حال شکل گیری است.

 

در ۷ هفتگی بارداری ، شما در حال آماده شدن برای اولین ویزیت قبل از تولد با OB خود هستید ، و احتمالاً می خواهید بدانید که چه انتظاری دارید. برای انجام نمونه های مختلف (خون ، ادرار و سلول های دهانه رحم برای آزمایش پاپ اسمیر) خود را مهار کنید ، یک سونوگرافی انجام دهید که تأیید کند کودک در آنجا انجام می شود و یک سررسید تخمین زده شده (بله ، ممکن است از قبل داشته باشید ، اما دکتر ممکن است بر اساس آنچه می بینند کمی تنظیم کند).

سونوگرافی ۷ هفته ای معمول نیست ، زیرا بسیاری از OB بیماران بارداری کم خطر خود را تا زمانی بین هفته های ۸ تا ۱۰ نمی بینند – این به سابقه سلامتی و ترجیح پزشک بستگی دارد.

با تمام انتظار ، ذهن شما مملو از کنجکاوی است. حتی ممکن است از خود بپرسید که آیا می توانید بیش از یک نوزاد را انتظار داشته باشید؟ علائم بارداری دوقلو در ۷ هفته وجود دارد علاوه بر این که دو کیسه بارداری را در سونوگرافی مشاهده می کنید. به عنوان مثال ، اگر برای تعیین بارداری آزمایش خون انجام داده اید ، پزشک سطح بالاتری از هورمون بارداری hCG را در خون شما پیدا کرده است. برخی از مادران دوقلو صبح زودتر و یا شدیدتر دچار بیماری (به دلیل hCG) می شوند و البته ممکن است مادران چندقلویی زودتر نشان داده شوند.

چک لیست بارداری در ۷ هفتگی باردار
یادآوری های هفته:

در مورد آزمایشات قبل از تولد که می توانید انتظار داشته باشید را بخوانید
اطمینان حاصل کنید که محصولات آرایش شما از نظر بارداری ایمن نیستند
بررسی کنید که کدام داروهای OTC بی خطر هستند
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.