هفته ششم بارداری

هفته ششم بارداری

 

آیا هنوز اخبار غرق شده است؟ در هفته ششم ، بارداری برای شما هنوز جدید است ، بنابراین احساس کمی احساساتی بودن طبیعی است. برخی از علائم خیلی ناراحت کننده در اوایل بارداری را اضافه کنید (که شامل نوسانات هورمونی است که می تواند مانند PMS – در استروئیدها احساس شود!) ، و احساس بدبختی کاملاً قابل درک است. آیا ما به عصبی و عدم اطمینان اشاره کردیم؟ این احتمالاً بخشی از دلیل این است که شما ۴۰ هفته فرصت دارید تا خود را با بارداری سازگار کنید. البته به این دلیل که کودک به تمام آن زمان نیاز دارد تا همه قسمتهای کاری خود را مرتب کند.

کودک در ۶ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در ۶ هفتگی بارداری ، کودک به اندازه یک نخود شیرین است. به طور متوسط ​​جنین در هفته شش حدود ۲۵/۰ اینچ است و هفته آینده دوباره اندازه آن دو برابر می شود. وای!

۶ هفته باردار چند ماه است؟

به یاد داشته باشید ، پزشکان معمولاً هر هفته و نه ماه به بارداری مراجعه می کنند. اما اگر مجبور بودیم بگوییم ، در ۶ هفته شما یک ماهه و حدوداً دو هفته باردار هستید – حتی اگر از زمانی که فهمیده اید انتظار دارید فقط یک یا دو هفته (یا حتی کمتر) باردار شده اید. این به این دلیل است که بارداری از روز اول آخرین قاعدگی شما اندازه گیری می شود. احتمالاً در هفته ۲ یا ۳ باردار شده اید (بستگی به طول چرخه قاعدگی دارد) و حاملگی خود را کشف نکرده اید تا اینکه حدود هفته ۵ قاعدگی خود را از دست دادید.

۶ هفته علائم بارداری
از آنجا که هنوز در اوایل بارداری است ، ممکن است شما هنوز علائمی را تجربه نکنید – در این مرحله ، برخی از زنان حالت تهوع زیادی دارند ، در حالی که دیگران تقریباً هیچ احساسی ندارند. در ۶ هفتگی بارداری ، هر یک طبیعی است ، اما شایع ترین علائم بارداری ۶ هفته ای شامل موارد زیر است:

خستگی. شما خیلی خسته شده اید زیرا بدن شما هنوز به هورمون های متغیر شما عادت می کند. اگر احساس می کنید از بین رفته اید ، استراحت بیشتری کنید.
حالت تهوع. از شکستن آن متنفر باشید ، اما تهوع صبح فقط در صبح اتفاق نمی افتد. این می تواند یک کار تمام روز باشد. و مادران آینده که در ۶ هفته بارداری دوقلو هستند ممکن است حالت تهوع شدیدتری هم داشته باشند. ایده خوبی است که غذاهایی را پیدا کنید که به معده شما کمک می کنند و آنها را برای میان وعده منظم نگه دارید ، زیرا داشتن معده خالی می تواند تهوع ایجاد کند.
سینه های دردناک. سینه های شما به دلیل افزایش جریان خون احتمالاً زخم می شوند. آیا می توانید باور کنید بدن شما در حال شروع به آماده سازی برای شیر دادن به کودک شما است؟ بله ، حتی فقط در ۶ هفته!
تکرر ادرار. اگر متوجه شدید که بیش از حد معمول باید پیپ بزنید ، تا حدی به این دلیل است که هورمون بارداری hCG جریان خون اضافی را به ناحیه لگن هدایت می کند. رفتن به دستشویی در بیشتر مواقع طبیعی است ، اما اگر ادرار دردناک دارید یا تمایل به رفتن دارید اما قادر به این کار نیستید ، فوراً به پزشک خود بگویید. اینها علائم عفونت ادراری است که از ابتدای هفته ۶ بارداری در معرض خطر بیشتری هستید.
گاز و نفخ. هورمون بارداری پروژسترون می تواند باعث این مشکلات شکمی شود. مقدار زیادی آب بنوشید و غذاهای غنی از فیبر بخورید تا از یبوست (یوک) که منجر به نفخ شکم می شود جلوگیری کنید.
نوسانات خلقی. بله ، احساس خستگی و احساسات شدید به دلیل هورمون ها است. خستگی و نوسانات قند خون نیز می تواند در بروز این مشکل مثر باشد ، بنابراین استراحت اضافی داشته و مرتباً از وعده های غذایی و میان وعده های سالم استفاده کنید تا به شما کمک کند تا روحیه خود را کنترل کنید (حداقل نوع آن).
گرفتگی و لکه بینی در ۶ هفتگی بارداری – و هر زمان در اوایل بارداری – گرفتگی و لکه بینی هر دو معمول است. ما می دانیم که این علائم می تواند شما را در مورد مشکلاتی مانند حاملگی خارج رحمی در ۶ هفتگی و سایر سقط جنین نگران کند. بدانید که اگر هرگونه درد شکمی شدید (قوی تر از گرفتگی پریود) است یا اگر خونریزی مانند پریود شدید شد ، باید با پزشک تماس بگیرید.

۶ هفته شکم باردار
گرچه معمولاً در ۶ هفتگی بارداری نفخ می کنید ، اما به نظر نمی رسد که اصلاً باردار به نظر برسید. در داخل شکم ۶ هفته باردار شما ، جنینی که به سرعت در حال رشد است به اندازه نخود به زودی مقدار بیشتری املاک و مستغلات را در شکم شما تصاحب می کند. بنابراین اگر آماده به اشتراک گذاشتن اخبار خود با جهان نیستید ، می توانید از راز کوچک خود برای مدت زمان طولانی تری لذت ببرید. مطمئناً ، اگر شما ۶ هفته باردار دوقلو هستید ، گسترش شکم کمی زودتر از مادران آینده است.

 

سونوگرافی ۶ هفته باردار

اگر به پزشک خود اطلاع داده اید که ۶ هفته باردار هستید ، ممکن است آنها از شما خواسته اند فوراً برای اولین قرار ملاقات قبل از تولد خود بروید ، اما به احتمال زیاد ، ممکن است به شما گفته باشند که چند هفته صبر کنید. در واقع ، اولین معاینه قبل از تولد معمولاً در حدود ۸ یا ۹ هفته است. بنابراین ، مگر اینکه بارداری پر خطر باشد ، شما احتمالاً سونوگرافی ۶ هفته ای نخواهید داشت. ما می دانیم که انتظار شما را می کشد!

هنوز هم احتمالاً از خود می پرسید که در داخل شکم ۶ هفته باردار شما چه می گذرد. خوب ، بسیاری از زمینه های مهم رشد کودک در حال حاضر آغاز شده است. خون در حال گردش کودک با سیستم گردش خون پیچیده و فزاینده. کودک حتی ممکن است دست و پاهای خود را مانند پارو زدن تکان دهد. جنین ۶ هفته ای شما نیز در شرف رشد است ، زیرا آنها شروع به جوانه زدن بینی ، چشم ها ، گوش ها ، چانه و گونه ها می کنند.

اگر سونوگرافی ۶ هفته ای داشته باشید ، ممکن است پزشک بتواند قطب جنین یا ضربان قلب جنین را ببیند – این نشانه واضحی است که در آن جنین رشد می کنید. با این حال ، اگر دکتر قطب جنین یا ضربان قلب را مشاهده نکرد ، وحشت نکنید – ممکن است آنقدر که فکر می کردید ، نباشید. پزشک احتمالاً از شما می خواهد چند روز یا یک هفته دیگر برای سونوگرافی دیگر برگردید.

بله ، اگر ۶ هفته باردار دوقلو هستید ، احتمالاً در این مرحله می توانید دو کیسه بارداری یا زرده متمایز را در سونوگرافی مشاهده کنید.

در حالی که منتظر قرار پزشک هستید ، احتمالاً یک میلیون سوال در ذهن شما است. آنها را بنویسید تا آماده باشید تا در اولین بازدید قبل از تولد از OB خود بخواهید. (تا آن زمان ، امیدواریم که یک دسته برای شما جواب داده باشیم – و بتوانیم ادامه دهیم).

چک لیست بارداری در ۶ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

برای اولین قرار قبل از تولد خود را آماده کنید
برای جلوگیری از مصرف آنها در دوران بارداری ، غذاها را مسواک بزنید
نبض رابطه بگیرید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.