هفته هشتم بارداری

هفته هشتم بارداری

 

گرچه ممکن است هنوز در ۸ هفتگی بارداری خود را نشان ندهید ، باردار شدن احتمالاً بالاخره برای شما واقعی احساس می شود. مانند اکثر خانم ها ، ممکن است همین حالا اولین قرار ملاقات قبل از تولد را داشته باشید. در این ویزیت ممکن است سونوگرافی برای تعیین فاصله شما انجام شود. حتی ممکن است ضربان قلب کودک را بشنوید و ببینید. چقدر باحاله؟

کودک در ۸ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۸ بارداری شما ، کودک به اندازه یک تمشک است و وزن او حدود ۰.۴ اونس است و اندازه آن نیز حدود ۰.۶۳ اینچ است. کودک هر روز حدود یک میلی متر رشد می کند.

۸ هفته بارداری چند ماه است؟

شما در ۸ هفتگی دو ماهه باردار هستید ، اگرچه پزشکان معمولاً به جای ماه ، هفته به بارداری مراجعه می کنند.

۸ هفته علائم بارداری
نمی دانید چه چیزی متعفن است؟ احتمالاً هر چیز و همه چیز. هورمون های شما در هفته ۸ برخی کارهای وحشی را انجام می دهند ، بویایی فوق بشری به شما می دهند و معده خود را به صورت فلیپ فلاپ ایجاد می کنید. در ۸ هفتگی بارداری ، علائم حاملگی زیادی وجود دارد که می توانید تجربه کنید (ما را با آن رویاهای حاملگی ناگهانی شروع نکنید!) ، از جمله:

سینه های دردناک. ممکن است سینه های شما بزرگتر ، سنگین تر و احساس درد کند. این به این دلیل است که لوبول های تولید کننده شیر در پستان شما شروع به گسترش می کنند. همه اینها به یک دلیل خوب است: آنها برای شیردهی آماده می شوند.
خستگی. #Testruggleisreal برای چرت زدن در ۸ هفتگی بارداری. چرا؟ با نوسان هورمون ها ، بدن خون بیشتری برای کودک تولید می کند و ممکن است فشار خون و قند خون نسبت به قبل از بارداری کمتر باشد. بدن شما همچنین از انرژی برای رشد این جنین ریز استفاده می کند. بهترین اصلاح؟ بیشتر بخواب. ما می دانیم که به نظر می رسد آسان تر از آن است که واقعاً به نظر می رسد ، اما اولویت اول خود قرار دهید که زود بخوابید یا آخر هفته بخوابید و یک چرت بزنید (یا چهار بار).
بیماری صبحگاهی. تهوع می تواند در ۸ هفته واقعاً شدید باشد ، که این هم مربوط به آن هورمون های بارداری است. در طول روز هیدراته بمانید و از میان وعده های سالم استفاده کنید. اگر در ۸ هفتگی حالت تهوع حاملگی شدید دارید ، پایین آوردن غذا دشوار است ، چه رسد به اینکه درست غذا بخورید ، بنابراین یافتن گزینه هایی که در واقع می توانید معده داشته باشید کلیدی است. بعضی از مادران آینده برای کمک به بیماری های صبحگاهی مچ بندهای زنجبیل ، ویتامین B-6 و فشار خون سوگند می خورند – همه ارزش شلیک را دارد.
افزایش حس بویایی. همراه با تهوع صبحگاهی ، یک علامت سرگرم کننده دیگر نیز به وجود می آید: حس بویایی غیر عادی. بوی بد توهین آمیز – شاید چیزی که کاملاً بی ضرر باشد یا قبلاً هرگز شما را آزار ندهد – باعث تهوع می شود ، بنابراین بهتر است سعی کنید از بوی هایی که به آنها حساس شده اید خودداری کنید.
گرفتگی های بارداری. در ۸ هفتگی بارداری ، گرفتگی عضلات طبیعی است. این به این دلیل است که با گسترش رحم ، رباط های شکم شما کشیده می شوند. اگر گرفتگی عضلات شدید است یا از هر روشی نگران هستید ، پزشک را در جریان بگذارید.
یبوست. اگر برای رفتن به شماره دو مشکل دارید ، تنها نیستید. یبوست در دوران بارداری برای حدود ۵۰ درصد از ما اتفاق می افتد. برای مقابله ، آب زیادی بنوشید ، میوه ها و سبزیجات غنی از فیبر بخورید ، از غذاهای یبوست مانند غلات سفید و برنج پرهیز کنید و زیاد پیاده روی کنید. اگر هنوز جلوی این کار را گرفته اید ، در مورد سایر روش های درمانی با پزشک خود صحبت کنید.
خواب های عجیب و غریب. اگر رویاهای زنده و عجیبی می بینید ، حدس بزنید چه؟ آنها در طول بارداری کاملاً طبیعی هستند. مشخص نیست که چه عواملی باعث بروز این خواب ها می شوند – تا حدی می تواند ناشی از افکار و اضطراب های جدید باشد. این روزها مطمئناً ذهن شما را بسیار جلب کرده است!
لکه بینی این می تواند نگران کننده باشد که متوجه شوید در ۸ هفتگی بارداری لکه بینی دارید زیرا ، بله ، خون می تواند نشانه سقط جنین باشد. اما برخی از دلایل دیگر لکه بینی در سه ماهه اول وجود دارد ، از جمله رابطه جنسی (از آنجا که ممکن است دهانه رحم شما این روزها حساس تر باشد). به پزشک خود اطلاع دهید ، تا بتواند هر مشکلی را رد کند.
اگر ۸ هفته باردار با دوقلو هستید ، ممکن است احساس خستگی و تهوع اضافی کنید ، زیرا احتمالاً سطح بالاتری از آن هورمون های بارداری را دارید که برای ایجاد دو نوزاد مورد نیاز است.

به یاد داشته باشید: اگر حالت تهوع ، گرسنگی یا خستگی بیش از حد دارید ، همه اینها به این دلیل است که رشد کودک بیش از حد رانده می شود – و به این دلیل که بدن شما هنوز با تمام تغییرات هورمونی سازگار است. سعی کنید به خود یادآوری کنید که ارزش آن را خواهد داشت. (به ویژه هنگامی که به سه ماهه دوم بارداری می رسید ، در حالی که بیشتر مادران آینده برگشت می کنند و احساس انرژی بیشتری می کنند).

همچنین ، بدانید که نداشتن علائم بارداری در ۸ هفته کاملا طبیعی است. بنابراین اگر هنوز خیلی متفاوت نیستید نگران نباشید. ما قول می دهیم – به زودی خواهید داد!

 

۸ هفته شکم باردار
نمی دانید شکم شما در این مرحله اندازه مناسبی است؟ در ۸ هفتگی بارداری ، کمی نشان دادن می تواند طبیعی باشد ، اما نشان ندادن هم زیاد است! به این دلیل که هر مادر و نوزادی متفاوت هستند. بدانید که در داخل شکم بارداری ۸ هفته ای شما رحم در حال گسترش است ، اما فقط بعضی طول می کشد تا آن را در خارج نشان دهد. اگر ، مثلاً ، شما ۸ هفته باردار دوقلو هستید ، ممکن است تشخیص باردار بودن شما آسان تر از آن باشد که بگویید یک مادر تنها در این مرحله انتظار دارد.

با شروع سه ماهه دوم ، احتمالاً OB شما شروع به اندازه گیری شکم باردار می کند ، اما در حال حاضر ، اندازه واقعاً مهم نیست. افزایش وزن سالم در سه ماهه اول تقریباً یک تا پنج پوند است ، بنابراین در ۸ هفتگی بارداری ممکن است قبلاً چند پوند وزن اضافه کرده باشید. اگرچه با بیماری صبحگاهی دست و پنجه نرم می کنید ، ممکن است هیچ چیزی به دست نیاورده باشید – و این هم مشکلی نیست. رژیم های غذایی و عادات غذایی می توانند در سه ماهه اول تغییرات زیادی ایجاد کنند تا به حالت تهوع کمک کند ، که باعث ایجاد یک افزایش وزن یا حتی کاهش وزن می شود. مشکلی نیست پزشک شما آن را تحت نظر دارد و به دنبال افزایش وزن نیز در طولانی مدت است. اگر نگرانی در مورد افزایش وزن یا اندازه شکم دارید ، به پزشک خود اطلاع دهید.

۸ هفته سونوگرافی باردار

در این زمان ممکن است اولین معاینه قبل از تولد خود را انجام دهید (یک قرار ملاقات ۸ هفته ای برای بارداری) و اگر این کار را انجام دهید ، ممکن است نگاهی اجمالی به جنین ۸ هفته ای خود در سونوگرافی داشته باشید. نشانه گرفتن awwws: شاید از دیدن دست و پاهای کودک که دیوانه وار در آنجا حرکت می کنند تعجب کنید. هنوز نمی توانید آن را احساس کنید ، اما واقعاً اتفاق می افتد!

در هفته ۸ بارداری ، انگشتان دست و پای کودک اکنون فقط اندکی تار است و دم آنها (بله ، یکی وجود داشت) از بین رفته است. واقعیت جالب: جوانه های چشایی کودک در حال شکل گیری هستند و برای اولین وعده های غذایی آماده می شوند.

در اولین ملاقات قبل از تولد ، احتمالاً خونتان گرفته می شود تا پزشک بتواند آزمایشات را انجام دهد. پزشک شما می خواهد از گروه خونی شما و اینکه Rh مثبت یا منفی است آگاهی یابد (زیرا اگر منفی و کودک مثبت باشید ، برای جلوگیری از عوارض به دارو نیاز خواهید داشت). سطح هورمون و سطح گلبول های قرمز و خون شما نیز بررسی می شود تا از طبیعی بودن آنها اطمینان حاصل کنید. خون شما همچنین از نظر هپاتیت B ، STD ، HIV و برخی از مصونیت ها بررسی می شود.

همچنین ممکن است برای بررسی عفونت و ناهنجاری ، آزمایش پاپ اسمیر انجام دهید. و آماده شوید تا در یک فنجان از بدن خارج شوید ، زیرا در این قرار ملاقات – و احتمالاً در هر قرار ملاقات – باید نمونه ادرار بدهید تا علائم عفونت ادراری را بررسی کنید و در صورت خطر پروتئین موجود در ادرار را تحت نظر داشته باشید. در حال ایجاد پره اکلامپسی به حالت عادی جدید خود خوش آمدید!

چک لیست بارداری در ۸ هفته باردار
برای ویزیت ۱۲ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
در مورد آزمایشهای غیر تهاجمی قبل از تولد مطالعه کنید
در مورد راه های سرگرم کننده و خلاقانه به اشتراک گذاری اخبار خود فکر کنید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.