هفته چهاردهم بارداری

هفته چهاردهم بارداری

 

به سه ماهه دوم خوش آمدید! هفته ۱۴ بارداری تغییرات زیادی را نشان می دهد – ممکن است احساس تهوع ، گرسنگی و انرژی بیشتری داشته باشید. این به این دلیل است که شما در حال شروع مرحله ای هستید که به عنوان “مرحله ماه عسل” شناخته می شود. با شروع هفته ۱۴ بارداری ، سه ماهه دوم زمان انجام برخی تمرینات ورزشی ، انجام کارهای لازم و تفریح ​​است. لذت بردن!

کودک در ۱۴ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۱۴ بارداری ، کودک به اندازه یک هلو است ، اندازه گیری ۳.۴ اینچ و وزن آن ۱.۵ اونس است. وزن کودک در هفته آخر تقریباً دو برابر شده و در هفته ۱۴ با سرعت فوق العاده رشد می کند.

۱۴ هفته باردار چند ماه است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که بارداری نه ماه طول می کشد ، اما در واقع ۴۰ هفته طول می کشد – به همین دلیل است که بیشتر پزشکان پیشرفت شما را هر هفته و نه ماه پیگیری می کنند. همانطور که گفته شد ، ۱۴ هفته بارداری به این معنی است که شما سه ماه بارداری را در کتاب کامل کرده اید و در ابتدای سه ماهه دوم هستید.

۱۴ هفته علائم بارداری
در هفته ۱۴ بارداری ، علائمی که در سه ماهه اول بارداری احساس کرده اید ممکن است کم رنگ شود. اما اگر بلافاصله ناپدید نشوند تعجب نکنید. صبور باشید و راحت باشید! در اینجا برخی از علائم جدید بارداری که ممکن است در ۱۴ هفته احساس کنید وجود دارد:

درد رباط گرد یاوچ هنگام کشش عضلات و رباط ها برای جا دادن کودک در حال رشد ، احتمالاً احساس درد و درد می کنید. در ۱۴ هفته بارداری ، گرفتگی عضلات اغلب به دلیل درد در رباط گرد است ، اما اگر هر گونه نگرانی دارید ، با پزشک خود صحبت کنید.
افزایش انرژی همانطور که از بینی های سه ماهه اول خارج می شوید ، احتمالاً انرژی خود را پس می گیرید. #خدا را شکر
افزایش اشتها شکم شکم؟ به محض اینکه تهوع صبحگاهی برطرف شد ، ممکن است اشتهای خود را در مصرف بیش از حد بیابید. به یاد داشته باشید آنچه می خورید باعث رشد سریع کودک می شود. باید روزانه حدود ۳۰۰ کالری اضافی بخورید. اگر ۱۴ هفته باردار با دوقلو هستید ، اکنون که در سه ماهه دوم بارداری هستید ، می خواهید روزانه حدود ۶۸۰ کالری اضافی بخورید. تنقلات سالم زیادی را در کنار خود داشته باشید ، درصورتی که به آنها شیرینی بخورید. مهم است – برای شما و برای کودک – که زیاد به غذاهای چرب و چرب غرق نشوید ، بنابراین هر دو مواد مغذی مناسب را دریافت می کنید. (البته کاسه بستنی گاه به گاه کاملاً خوب است.)
موهای ضخیم تر و براق تر. ممکن است متوجه ضخیم و براق شدن موهای خود شوید ، یکی از (بسیاری!) عوارض جانبی جذاب بارداری.

۱۴ هفته شکم باردار
شکم باردار ۱۴ هفته ای شما ممکن است احساس درد و درد کند ، اما این فقط به این دلیل است که رحم شما گسترش می یابد تا کودک سریع رشد شما را در خود جای دهد.

تعجب نکنید اگر افزایش وزن در هفته ۱۴ بارداری شروع به تسریع کند. اگر با BMI طبیعی کار خود را شروع کرده اید ، پزشکان توصیه می کنند از هفته ۱۴ بارداری حدود یک پوند در هفته اضافه کنید. اگر شما ۱۴ هفته باردار با دوقلو هستید ، هدف شما برای افزایش وزن تقریباً همان مادران تک نفره خواهد بود تا هفته ۲۰ که باید کمی بیشتر بدست آورید. مطمئناً ، اگر کم وزن یا BMI بالا را شروع کرده اید – یا اگر در سه ماهه اول مقدار قابل توجهی وزن کم یا زیاد کرده اید – پزشک ممکن است هدف شما برای افزایش وزن کمی متفاوت باشد.

اگر متوجه شدید که در طی سه ماهه اول از ورزش دور می شوید ، اکنون که انرژی خود را پس داده اید ، زمان آن رسیده است که به مسیر درست خود برگردید. یک کلاس یوگا قبل از تولد را در نظر بگیرید یا به راحتی آن ۱۴ هفته شکم باردار را برای پیاده روی بیرون بیاورید!

۱۴ هفته سونوگرافی باردار

به طور معمول ، سونوگرافی ۱۴ هفته ای وجود ندارد. شما احتمالاً در سه ماهه اول خود سونوگرافی کرده اید و تا زمان اسکن آناتومی (همان سونوگرافی در اواسط بارداری) ، که معمولاً بین هفته های ۱۸ تا ۲۲ اتفاق می افتد ، دیگر سونوگرافی نخواهید داشت. اگر قصد دارید یک سونوگرافی نیز انجام دهید ، پزشک از سونوگرافی استفاده می کند آمنیوسنتز (بین هفته های ۱۵ تا ۲۰).

اگر نیم نگاهی به داخل شکم ۱۴ هفته باردار خود بیندازید ، می بینید که کودک انگشتان پا را در آنجا تکان می دهد و حتی ممکن است انگشت شست باشد!

کلیه های جنین ۱۴ هفته ای در حال تولید ادرار هستند و کبد و طحال نیز کارهای خود را انجام می دهند. شاید از شنیدن اینکه کودک در ۱۴ هفتگی لانگو ، یک موی فاز مانند هلو نازک و هلو رشد می کند ، تعجب کنید – این به گرم نگه داشتن بدن کمک می کند!

در سونوگرافی ۱۴ بارداری ، تشخیص جنسیت کودک دشوار است. صبور باش! اگر می خواهید بفهمید پسر یا دختری دارید یا خیر ، احتمالاً در عرض چند هفته در آناتومی اسکن خواهید فهمید.

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۴ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

به دندانپزشک مراجعه کنید
روش های جالب برای اعلام بارداری خود را مشاهده کنید
در کلاس زایمان تحقیق و ثبت نام کنید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.