هفته پانزدهم بارداری

هفته پانزدهم بارداری

 

احساس سکسی می کنید؟ اکنون که ۱۵ هفته باردار هستید ، احتمالاً احساس انرژی بالایی دارید و این ممکن است به معنای میل جنسی بالا نیز باشد. همسر شما در هفته پانزدهم بارداری تقریباً آنقدر سرحال نیست؟ این هم طبیعی است. بیایید بپذیریم ، فکر اینکه کودک در حین انجام این کار بسیار نزدیک است ، می تواند آنها را از بین ببرد. به همسرتان یادآوری کنید که کودک نمی داند چه اتفاقی می افتد – و تا زمانی که OB شما هیچ محدودیتی در فعالیت ایجاد نکرده باشد – رابطه جنسی به کودک آسیب نمی رساند و بارداری شما را تهدید نمی کند.

کودک در ۱۵ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۱۵ بارداری ، کودک به اندازه یک نارنجی ناف است. وزن جنین ۱۵ هفته ای متوسط ​​۲.۵ اونس و ابعاد آن ۴ اینچ است – و نسبت کودک در حال طبیعی تر شدن است ، زیرا پاهای آنها بازوها را بیش از اندازه می کنند.

۱۵ هفته باردار چند ماه است؟

وقتی ۱۵ هفته بارداری هستید ، سه ماهه باردار هستید. به خاطر داشته باشید که بارداری ۴۰ هفته طول می کشد ، به این معنی که بارداری در واقع کمی بیشتر از ۹ ماه است – به همین دلیل پزشکان بارداری را هر هفته و نه ماه پیگیری می کنند.

۱۵ هفته علائم بارداری
آیا علائم ۱۵ هفته بارداری شما گرم است یا نه؟ در اینجا کمی از آنچه ممکن است تجربه کنید ، از سکسی (افزایش میل جنسی) تا نه چندان سکسی (خون دماغ و مشکلات معده) در هفته ۱۵ بارداری است.

افزایش میل جنسی. اکنون که انرژی شما برگشته است ، ممکن است در اتاق خواب نیز احساس انرژی بیشتری داشته باشید. البته ، با تمام علائم بارداری ۱۵ هفته دیگر که ممکن است احساس کنید ، اگر شما تا جنس نیستید ، کاملاً قابل درک است.
خون دماغ شدن این علامت نه چندان دوست داشتنی به لطف ترکیبی از افزایش حجم خون و مجاری حساس بینی است.
سوزش معده ، گاز و یا سو ind هاضمه. این مشکلات شکمی را به گردن هورمون ها بیندازید. به غذاهایی که علائم شما را تحریک می کنند توجه کنید و سعی کنید از آنها اجتناب کنید. همچنین ، با پزشک خود در مورد اینکه درمان های معده بی خطر هستند صحبت کنید. برخی از آنتی اسیدها را ذخیره کنید ، که بسیار جالب تر هستند زیرا کلسیم زیادی دارند.
لثه های متورم. لثه های شما اکنون که باردار هستید حساس تر هستند. از آنها به خوبی مراقبت کنید. دندان های خود را مرتبا مسواک بزنید ، به آرامی نخ دندان بکشید و برای معاینات منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.
تنگی نفس. توجه داشته باشید که به راحتی پیچیده اید؟ بیا با آن روبرو شویم؛ بیشتر در تنه شما شلوغ می شود. این بدان معناست که ممکن است پیچیده تر باشد تا ریه های شما به اندازه کافی منبسط شوند و نفس کامل بکشید.
اگر شما ۱۵ هفته باردار با دوقلو هستید ، علائم شما تفاوت چندانی با مادران حامل یک نوزاد در ۱۵ هفته ندارد. با این حال ، از آنجا که ممکن است سطح بالاتر هورمون در سه ماهه اول احتمال ابتلا به بیماری صبحگاهی را داشته باشد ، ممکن است هنوز حالت تهوع داشته باشید که به زودی شروع به کاهش می کند. اگر علائمی شدید یا نگران کننده دارید ، OB خود را در جریان بگذارید.

۱۵ هفته شکم باردار
شکم ۱۵ هفته باردار شما در حال تغییر بزرگ است. در طی سه ماهه اول ، رحم شما هنوز به زیبایی در داخل لگن قرار می گیرد. اما در حال حاضر ، این حرکت برای جنین دادن به کودک در حال رشد خود کشیده شده و به زودی لگن شما را بزرگتر کرده و بالاتر در شکم شما قرار می گیرد. بدن هر مادر آینده متفاوت است و سرعت رشد می تواند کمی متفاوت باشد. به همین دلیل است که در هفته پانزدهم بارداری ، خیلی زیاد طبیعی است که زیاد نشان داده نشوید یا یک جفت برجستگی در بدن داشته باشید. به عنوان مثال ، شکم ۱۵ هفته باردار برای اولین بارداری ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا شروع به بیرون ریختن کند. برای بارداری دوم و بعد از آن ، رحم قبلاً کشیده شده است ، بنابراین ممکن است در بارداری های تکراری کمی زودتر دست انداز شوید.

اگر شما ۱۵ هفته باردار با دوقلو هستید ، احتمالاً همه چیز با سرعت بیشتری کشیده می شود و احتمالاً تاکنون نشان داده اید.

از Doritos فاصله بگیرید! توصیه می شود افزایش وزن در هفته ۱۵ بارداری حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته باشد ، بنابراین به خوردن حدود ۳۰۰ کالری اضافی در روز ادامه دهید – و سعی کنید تا حد امکان کالری سالم به آنها بدهید. اگر متوجه افزایش شدید یا ناگهانی وزن شدید ، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید. این می تواند نشانه ای از یک بیماری بارداری جدی به نام پره اکلامپسی باشد.

 

سونوگرافی ۱۵ هفته باردار

احتمالاً هنوز نمی توانید آن را احساس کنید ، اما سونوگرافی ۱۵ هفته بارداری نشان می دهد که کودک یک تن در آنجا لرزان است ، اکنون که آنها قادر به حرکت دادن همه اندام ها و مفاصل خود هستند! کودک حتی ممکن است در شکم باردار ۱۵ هفته شما دچار سکسکه شود.

اگر انتخاب کرده اید که یک صفحه نمایشگر چند نشانگر (MMS ، aka Triple یا Quad Screen Test) انجام دهید ، از هفته ۱۵ بارداری تا هفته ۲۰ خون گرفته می شود. این غربالگری میزان پروتئین ها و هورمون های خاص را در مادر اندازه گیری می کند. خون باشد تا بتواند ارزیابی خطر ابتلا به نقص لوله عصبی و اختلالات کورومزومی در نوزاد را به او بدهد.

آمنیوسنتز یکی دیگر از آزمایش های انتخابی است – بین هفته های ۱۵ تا ۲۰ اتفاق می افتد. این آزمایش تهاجمی می تواند نقص لوله عصبی ، ناهنجاری های کروموزومی و سایر اختلالات ژنتیکی را تشخیص دهد. به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود اما برخی از خطرات را تهدید می کند ، بنابراین با پزشک خود صحبت کنید تا تصمیم بگیرید که آیا روش را انجام می دهید یا خیر. اگر آزمایش سه گانه یا چهارگانه غیرطبیعی انجام دهید یا خطر بیشتری برای ناهنجاری های ژنتیکی در کودک شما وجود داشته باشد ، می توانید آمنیو را انتخاب کنید.

برای آمنیو ، پزشک با استفاده از سونوگرافی داخل شکم باردار ۱۵ هفته ای شما را می بیند و یک سوزن را به داخل کیسه آمنیوتیک هدایت می کند تا نمونه ای از مایعات را برای آزمایش جمع کند. همه این آزمایشات می توانند استرس زا باشند. در این بین ، مدتی پیدا کنید تا خود را ناز کنید. شما سزاوار آن هستید!

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۵ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

غربالگری چند نشانگر خود را برنامه ریزی کنید (اگر یکی را انتخاب می کنید)
برنامه amnio خود را تنظیم کنید (در صورت داشتن آن)
خود را ناز کنید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط پاتریشیا پولیو ، MD ، یک پزشک متخصص زنان و زایمان در نیویورک و مدیر بخش زنان و زایمان در بیمارستان Good Samaritan در Suffern ، نیویورک بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.