هفته دوازدهم بارداری

هفته دوازدهم بارداری

 

اوضاع در هفته ۱۲ بارداری به سرعت در حال تغییر است. شما در حال رسیدن به کشش خانگی در سه ماهه اول هستید (که می دانیم ، سرانجام!) ، این بدان معناست که هورمون های شما احتمالاً کمی اوضاع را کاهش می دهد – امیدوارم باعث شود احساس علائم اولیه بارداری کمتر شود. این همچنین بدان معنی است که شما ممکن است آماده باشید تا اخبار بارداری خود را با خانواده و دوستان خود به اشتراک بگذارید. بسیار هیجان انگیز!

کودک در ۱۲ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در ۱۲ هفته بارداری ، کودک به اندازه یک آلو است. طول جنین در ۱۲ هفته به طور متوسط ​​حدود ۲.۱ اینچ و ۴۹/۰ انس است. اکنون که تقریباً تمام اعضای مهم کودک به بدن رسیده است ، کار اصلی آنها ادامه رشد است. برو عزیزم برو!

۱۲ هفته باردار چند ماه است؟

در ۱۲ هفتگی بارداری ، حدود سه ماه باردار هستید. به یاد داشته باشید ، بارداری ۴۰ هفته طول دارد ، که به طور تمیز در ۹ ماهگی تجزیه نمی شود. فقط دو هفته دیگر تا زمانی که بتوانید سه ماهه اول بارداری خود را رسما پشت سر بگذارید!

۱۲ هفته علائم بارداری
این خبر خوب درباره علائم ۱۲ هفته بارداری است: تهوع و خستگی صبح ممکن است به محض آرام شدن هورمون ها ، کمی کمرنگ شود. بد؟ سردرد و سرگیجه ممکن است جایگزین آنها شود. ما آن معامله را انجام خواهیم داد. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد آنچه در ۱۲ هفته بارداری برای بدن شما اتفاق می افتد:

افزایش ترشحات این ترشحات شفاف ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما طبیعی است و یک هدف مهم دارد: محافظت از واژن در برابر عفونت. اما اگر در هفته ۱۲ بارداری ترشحات زرد ، سبز ، صورتی یا قهوه ای دارید ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید. این رنگ ها می تواند نشانه ای از عفونت یا حتی سقط جنین باشد.
لکه بینی لکه بینی یا خونریزی در بارداری در ۱۲ هفتهگی می تواند نگران کننده باشد – یا اصلاً نمی تواند هیچ چیز باشد. به عنوان مثال ، دهانه رحم شما در دوران بارداری حساس تر است ، بنابراین به سادگی داشتن رابطه جنسی می تواند باعث خونریزی سبک شود که بی ضرر است. اگر لکه بینی یا خونریزی دارید ، قطعاً به پزشک خود بگویید. اگر خونریزی با گرفتگی همراه باشد یا جریان شدید باشد ، این یک تماس فوری است.
سردرد این موارد ممکن است از حدود هفته ۱۲ بارداری تشدید شود. سردرد ممکن است به دلیل تغییرات هورمونی ، افت قند خون ، کم آبی بدن ، کمبود خواب یا استرس ایجاد شود. برای مقابله ، به مواردی که باعث ایجاد سردرد می شود توجه کنید و سعی کنید از این مقصر خودداری کنید. اگر متوجه افزایش شدید سردرد یا نوعی سردرد شده اید که قبلاً تجربه نکرده اید (مانند میگرن) ، یا اگر سردرد شما با علائم عجیب دیگری نیز همراه است ، OB خود را در جریان بگذارید.
سرگیجه اوه جابجایی هورمون ها و تغییرات فشار خون می تواند باعث طلسم های گیجی در حدود هفته ۱۲ بارداری (و حتی گاهی زودتر!) شود. شما می توانید با میان وعده منظم از سرگیجه جلوگیری کنید ، از گرم شدن بیش از حد و نوشیدن مقدار زیادی آب جلوگیری کنید. در صورت احساس سرگیجه یا سبکی سر دراز بکشید یا دراز بکشید و درمورد هرگونه حمله شدید به پزشک اطلاع دهید.
اگر ۱۲ هفته باردار با دوقلو هستید ، ممکن است هنوز تهوع صبحگاهی را تجربه کنید ، در حالی که همتایان مادر آینده شما احتمالاً شروع به دیدن نور در انتهای تونل حالت تهوع می کنند. بدانید که به زودی همه چیز بهبود می یابد.

 

۱۲ هفته شکم باردار
۱۲ هفته دیگر ، احتمالاً اکنون شکم باردار شما قابل توجه است. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مادران آینده شروع به گفتن دیگران می کنند که حدود ۱۲ هفته انتظار دارند. (مطمئناً ، اگر شما ۱۲ هفته باردار با دوقلو هستید ، ممکن است هفته هاست که نشان داده اید ، بدیهی است به این دلیل که دو بچه در آنجا نگه داشته اید!)

اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، از ۱۲ هفته شروع به گرفتن عکس از شکم باردار خود کنید. به ما اعتماد کنید ، پس از بارداری می خواهید یادداشتی درباره میزان تغییر بدن در کل بدن خود داشته باشید.

سونوگرافی ۱۲ هفته باردار

جنین شما در ۱۲ هفتهگی تقریباً در حال توسعه سیستم ها و اجزای مهم بدن او است ، به این معنی که همه چیز از این به بعد بزرگتر و بالغ تر است. بله ، کودک در آستانه ورود به مرحله رشد و بلوغ است که در آن اندام ها و بافت ها به سرعت رشد و نمو می کنند.

کودک در ۱۲ هفتگی انگشتان خود را باز و بسته می کند و انگشتان پای خود را حلقه می کند. و مغز کودک در حال رشد سریع است!

کودک اکنون در حال ایجاد رفلکس است – اگر هنگام تماشای کودک در سونوگرافی شکم ۱۲ هفته باردار خود را فشار دهید ، احتمالاً حرکت را مشاهده خواهید کرد. اگر ۱۲ هفته باردار دوقلو هستید ، دوقلوی شما با سرعت مشابه نوزادان تک قلو در ۱۲ هفته در حال رشد است. بعداً ، سرعت رشد آنها کمی کندتر خواهد بود.

قبل از پایان سه ماهه اول بارداری ممکن است یک معاینه قبل از تولد انجام دهید. اینکه شما سونوگرافی ۱۲ هفته انجام دهید یا خیر ممکن است به ترجیح پزشک شما بستگی داشته باشد و همچنین ممکن است به آنچه بیمه شما تحت پوشش قرار می دهد بستگی داشته باشد. اگر در این زمان سونوگرافی انجام دهید ، متوجه خواهید شد که این بار می توانید جنین ۱۲ هفته باردار خود را با وضوح بیشتری مشاهده کنید ، این ممکن است باعث شود شما می خواهید اخبار مورد انتظار خود را شروع کنید.

خارش دارد تا بفهمید پسر است یا دختر؟ ما از این که حامل اخبار بد باشیم متنفر هستیم ، اما در سونوگرافی بارداری ۱۲ هفته ای ، جنسیت معمولاً آشکار نمی شود. از هفته ۱۲ تا ۱۳ اولین کودکی است که یک پسر یا دختر می تواند در سونوگرافی دیده شود و هنوز هم با قطعیت نمی توان آناتومی را انجام داد. به احتمال زیاد OB یا تکنسین شما می تواند جنسیت کودک را در اسکن آناتومی در اواسط بارداری مشاهده کند ، که این اتفاق در هفته ۲۰ اتفاق می افتد. با این حال ، اگر آزمایش خون DNA برای اختلالات کروموزومی انجام داده اید ، ممکن است وقتی جنسیت کودک را تشخیص می دهید ، این نتایج را بگیرید – اگر می خواهید بدانید ، یعنی!

حدود هفته ۱۲ ، ممکن است بخواهید درباره سلامتی کودک اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بنابراین ممکن است آزمایش ژنتیکی انجام دهید تا خطر نقص مادرزادی یا سایر مشکلات را تعیین کنید. این می تواند کمی ترسناک و گیج کننده باشد – بنابراین حتماً س Oالات زیادی را از OB خود بپرسید و بدانید که احتمال خوب بودن کودک بیش از هر چیز دیگری است.

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۲ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۱۶ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
غذای بارداری کودک را تهیه کنید
تصمیم بگیرید که چگونه اعلان بارداری خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک می گذارید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.