هفته شانزدهم بارداری

هفته شانزدهم بارداری

 

اکنون که ۱۶ هفته باردار هستید ، همه چیز بسیار هیجان انگیز است. این هفته ممکن است یک ویزیت قبل از تولد داشته باشید ، در آنجا دوباره ضربان قلب کودک را خواهید شنید. احساس لگد زدن به کودک ، که ممکن است از این هفته اتفاق بیفتد ، هیجان انگیزتر خواهد بود ، بنابراین به احساسات ظریف در شکم باردار ۱۶ هفته خود توجه کنید. یک واقعیت جالب دیگر؟ کودک شروع به شنیدن صدای شما می کند – و آنها آن را از بدو تولد تشخیص می دهند – بنابراین در هر فرصتی که دارید با کودک صحبت کنید.

کودک در ۱۶ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۱۶ بارداری ، کودک به اندازه یک آووکادو است ، طول آن ۴.۶ اینچ و وزن آن ۳.۵ اونس است.

۱۶ هفته باردار چند ماه است؟

شانزده هفته بارداری چهار ماهه باردار است – اما به یاد داشته باشید ، بیشتر پزشکان پیشرفت شما را هر هفته و نه ماه پیگیری می کنند.

۱۶ هفته علائم بارداری
دلیل بیشتری برای جشن گرفتن: حدود ۱۶ هفته علائم بارداری وجود دارد که در واقع خوب است. به عنوان مثال ، برخی از مادران آینده موها و ناخن های خود را سریعتر رشد می دهند. ممکن است موهای شما ضخیم تر و پرزرق و برق تر به نظر برسند و پوست شما نیز درخشان به نظر برسد. وو هو

در اینجا بیشتر مواردی است که ممکن است در هفته ۱۶ بارداری احساس کنید:

کمر درد درد پشت شما از عوارض هورمون های بارداری است. برای تسکین کمر درد ، کمی برای ورزش های کم فشار اختصاص دهید. صاف بنشینید و بایستید و بدن را به طور مرتب دراز کنید.
مشاعره بزرگتر سینه های شما احتمالاً تاکنون از چندین فنجان بالا رفته است و باید تا پایان سه ماهه دوم کاملاً برای شیردهی آماده شوند.
یبوست. متوقف شدن ، نتیجه تأسف انگیزی است که رحم شما شروع به فشار بر روده می کند. غذاهای غنی از فیبر را پر کنید و مقدار زیادی آب بنوشید تا کارها ادامه یابد.
فراموشی این به عنوان # مغز بارداری نیز شناخته می شود. هیچ کس به طور قطعی نمی داند چه عواملی باعث فراموشی بیشتر زنان باردار می شود. این می تواند بیولوژیکی باشد یا فقط می تواند در نتیجه داشتن ذهن زیادی باشد!
چشمهای خشک ، خارش دار و حساس. یک بار دیگر هورمون ها را سرزنش کنید! می توانید قطره چشمی بدون نسخه را امتحان کنید ، اما حتماً قبل از انتخاب قطره چربی با OB خود مشورت کنید.
پوست درخشان. سرانجام – آن درخشش بارداری که مردم همیشه در مورد آن صحبت می کنند. و وا ووم!
اگر شما ۱۶ هفته باردار با دوقلو هستید ، علائم شما ممکن است متفاوت از آن باشد که برای یک مادر در حال حمل یک نوزاد در این مرحله وجود دارد. شما قطعاً می خواهید پزشک خود را در مورد همه علائم خود در جریان بگذارید ، زیرا بارداری دوقلو خطر بیشتری محسوب می شود ، بنابراین پزشک شما می خواهد زبانه های نزدیک شما و نوزادان شما را نگه دارد.

۱۶ هفته شکم باردار
خیلی زود ، شما احساس می کنید کودک در شکم ۱۶ هفته باردار خود حرکت می کند. در ابتدا ، این حرکات ممکن است مانند گاز یا انقباض عضله احساس شود ، اما با گذشت زمان ، با بزرگتر شدن و قدرت گرفتن کودک ، غیرقابل توصیف خواهند بود. اگر شما ۱۶ هفته باردار با دوقلو هستید ، زودتر از یک مادر آینده احساس لگد نخواهید کرد ، اما با گذشت زمان ، مادران دوقلو قطعاً احساس لگد زدن بیشتری دارند.

مطمئناً ، احساس این حرکات با مسائل دیگری همراه است ، مانند شلوغ شدن ریه های کودک در حال رشد. این می تواند باعث شود نفس کشیدن شما گاه به گاه سخت باشد.

۱۶ هفته سونوگرافی باردار

در داخل شکم ۱۶ هفته باردار شما ، به لطف تشکیل استخوان های ریزی که در گوش آنها ایجاد شده است ، کودک به صدای شما گوش می دهد. جنین ۱۶ هفته ای شما در حال رشد مو ، مژه و ابرو است و جوانه های چشایی آنها در حال شکل گیری است.

در حدود ۱۶ هفته بارداری احتمالاً یک ویزیت چهار ماهه قبل از تولد خواهید داشت. طبق معمول ، احتمالاً آزمایش ادرار خواهید داشت. OB شما ادرار شما را از نظر علائم دیابت حاملگی و پره اکلامپسی بررسی می کند. در قرار ملاقات خود ممکن است سونوگرافی ۱۶ هفته بارداری نیز داشته باشید.

چک لیست بارداری در ۱۶ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۲۰ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
سونوگرافی اواسط بارداری خود را برنامه ریزی کنید
لیست نام کودک را شروع کنید (اگر قبلاً این کار را نکرده اید!)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.