هفته هجدهم بارداری

هفته هجدهم بارداری

 

زمان تغییر اوضاع است. از حدود ۱۸ هفتگی بارداری شروع به خوابیدن به پهلو به جای پشت می کنید. این به این دلیل است که کودک (و رحم شما) به اندازه کافی بزرگ شده است تا بتواند رگهای بزرگ پشت شکمتان را فشار دهد ، که می تواند میزان خون رفتن به قلب شما را کاهش دهد ، به شما احساس سبکی سر بدهد – یا بدتر از آن ، فشار خون را کاهش می دهد. به نظر ترسناک است ، اما با خوابیدن به پهلو کاملا قابل پیشگیری است. البته ، رگهای شما تنها موارد مستعد فشار نیستند – شما هم هستید! در هفته ۱۸ بارداری ، اتفاقات زیادی در حال انجام است. در برنامه پر سر و صدا خود مطمئن باشید که مدتی را برای استراحت و آرام شدن برنامه ریزی کرده اید. بهانه بزرگی برای یک قرار شبانه یا ماساژ قبل از تولد!

کودک در ۱۸ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۱۸ بارداری ، کودک به اندازه کنگر فرنگی است. کودک تقریباً ۵.۶ اینچ طول و حدود ۶.۷ اونس دارد و به سرعت رشد می کند. به همین دلیل احتمالاً خیلی احساس گرسنگی می کنید!

۱۸ هفته باردار چند ماه است؟

در هفته ۱۸ ، حدود چهار ماه باردار هستید. از آنجا که بارداری ۴۰ هفته است ، در ۱۸ هفته بارداری تقریباً نیمه راه هستید!

۱۸ هفته علائم بارداری
نه تنها به شدت مشغول آماده سازی برای کودک نیستید ، بلکه ممکن است علائم ۱۸ هفته بارداری نه چندان سرگرم کننده مانند تورم پا یا دست ، کمر درد ، گرفتگی پا و خون دماغ را داشته باشید. و استرس و ناراحتی می تواند شما را شبانه حدود هفته ۱۸ بارداری بیدار نگه دارد. در اینجا اسکوپی در مورد علائم ۱۸ هفته بارداری که ممکن است احساس کنید وجود دارد:

پاها و / یا دست های متورم. تورم می تواند یکی از علائم آزار دهنده بارداری باشد. تا زمانی که تورم ناگهانی یا شدید نباشد جای نگرانی نیست. اگر چنین است ، بلافاصله به پزشک خود اطلاع دهید.
کمر درد کودک فشار زیادی به اندام شما وارد می کند و باعث درد و درد در کمر شما می شود.
گرفتگی عضلات پا. گرفتگی عضلات می تواند نشانه کم آبی بدن باشد ، بنابراین نوش جان کنید!
رگهای واریسی. این رگهای بنفش یا آبی قابل مشاهده به دلیل فشارهای زیادی که بر سیستم گردش خون شما وارد می شود ، متورم شده اند. برای مقابله با آنها ، مرتباً وضعیت را عوض کنید ، پاها را تا جایی که می توانید بالا بیاورید ، ورزش کافی داشته باشید و از لباسها و کفشهای تنگ خودداری کنید.
مشکل خواب. ذهن شما اضافه کاری می کند و بیشتر و بیشتر احساس ناراحتی می کنید. این می تواند توانایی شما در گرفتن ZZZ های مورد نیاز شما را خراب کند.
خون دماغ شدن شرط می بندید که هرگز انتظار اینها را نداشتید! افزایش فشار به وریدهای بینی ممکن است باعث خونریزی بیش از حد معمول شود. اگر دچار خون دماغ شده اید ، با فشار دادن بینی خود به مدت پنج تا ده دقیقه فشار وارد کنید. کیسه یخ نیز می تواند به جلوگیری از خونریزی کمک کند.
لگدهای کودک. چه در هفته ۱۸ بارداری با دوقلو ، سه قلو یا یک نوزاد تنها باشید ، احتمالاً نه تنها بال زدن های ریز بلکه احساسات مشخص تری شبیه لگد های واقعی را احساس می کنید. آنها قوی تر می شوند!

۱۸ هفته شکم باردار
شکم ۱۸ هفته باردار شما به سرعت در حال گسترش است – تمام کشش و فشار ناشی از آن علائم آن است.

افزایش وزن در هفته ۱۸ بارداری برای زنان با BMI متوسط ​​توصیه می شود حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته باشد ، چه شما یک فرزند دارید یا ۱۸ هفته باردار با دوقلوها. اگر تاکنون در مورد افزایش وزن خود نگرانی دارید به پزشک خود اطلاع دهید. افزایش شدید یا ناگهانی وزن یا کاهش وزن می تواند نشانه هایی از یک مشکل باشد.

اگر ۱۸ هفته باردار هستید و زیاد نشان نمی دهید ، احتمالاً همه چیز خوب است. به یاد داشته باشید: هر بدن بارداری متفاوت است و رحم شما در زمانی کمی متفاوت از زن باردار دیگر بزرگ و از لگن خارج می شود.

 

۱۸ هفته سونوگرافی باردار

کودک در شکم ۱۸ هفته بارداری شما چه کار می کند؟ زیاد! جنین ۱۸ هفته ای شما در حال کار روی عضلات و تمرین انواع حرکات است. آیا می توانید باور کنید کودک در حال خمیازه کشیدن ، سکسکه کردن ، مکیدن و بلعیدن است؟ آنها نیز می پیچند ، غلت می زنند ، مشت می زنند و لگد می زنند – و به اندازه کافی بزرگ هستند که شما می توانید احساس کنید آنها این کار را می کنند!

اگر ۱۸ هفته باردار دوقلو هستید ، غشایی وجود دارد که دو جنین ۱۸ هفته ای شما را از هم جدا می کند. همانطور که به داخل اتاق تکان می خورند ، مایعات را به اطراف هل می دهند و غشای کمی تغییر مکان می دهد – احتمالاً در سونوگرافی حاملگی ۱۸ هفته خواهید دید.

در هفته ۱۸ بارداری ، سونوگرافی بزرگ در تقویم شما برای مدتی در چند هفته آینده است. سونوگرافی در اواسط بارداری (به عنوان مثال اسکن آناتومی یا سونوگرافی سطح دو) یک بررسی دقیق از کل بدن کودک است. زیرچشمی نگاه کردن خیلی جالب است! جنین ۱۸ هفته ای شما اندازه گیری می شود تا اطمینان حاصل شود که رشد وی درست است. اعضای اصلی برای رشد مناسب بررسی می شوند. مایع آمنیوتیک ، محل جفت و ضربان قلب جنین نیز مورد بررسی قرار می گیرند تا مطمئن شوید کودک رشد می کند.

برای مادران آینده که در هفته ۱۸ بارداری دارای دوقلو (یا چندقلوی دیگر) هستند ، آناتومی هر دو (یا همه) نوزادان در یک قرار ملاقات اسکن می شود.

اگر می خواهید بدانید که پسر یا دختر دارید ، تکنسین در سونوگرافی اواسط بارداری می تواند با اطمینان حدود ۹۵ درصد به شما بگوید – تا زمانی که کودک به موقعیتی برود که اعضای بدن او قابل مشاهده است. برخی از نوزادان دقیقاً همکاری نمی کنند!

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۸ هفتگی باردار
یادآوری های هفته:

در مورد مراقبت از کودک بیشتر بخوانید
یک شب قرار ملاقات را با شریک زندگی خود تنظیم کنید
موقعیت خواب خود را از پشت به سمت دیگر تغییر دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.