هفته هفدهم بارداری

هفته هفدهم بارداری

 

تصمیم گیری تصمیم گیری. اکنون که ۱۷ هفته باردار هستید ، برنامه ریزی های محکمی را شروع کنید ، مانند اینکه آیا می خواهید از طریق سونوگرافی از جنسیت کودک مطلع شوید (اگر قبلاً آزمایش سه ماهه اول بارداری را انجام نداده اید) و چه نوع کلاس زایمانی دارید دوست دارم بگیرم با شروع این تصمیم گیری ها ، بارداری واقعی تر نیز احساس می شود ، که بسیار هیجان انگیز است ، اما احتمالاً بخشی از شما نیز کمی مضطرب است. به هر حال ، شما در هفته هفدهم بارداری هستید. تقریباً در نیمه راه است و کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، ممکن است طاقت فرسا باشد. بهترین توصیه ماست؟ سعی نکنید همه کارها را خودتان انجام دهید – از آنها کمک بخواهید. و هر کاری انجام نمی شود؟ خواهید فهمید که به هر حال آنقدرها مهم نیست.

کودک در ۱۷ هفتگی چقدر بزرگ است؟

نوزادی در هفته ۱۷ بارداری به اندازه یک انار است. جنین ۱۷ هفته ای شما حدود ۵.۱ اینچ طول و حدود ۵.۹ اونس وزن دارد.

۱۷ هفته باردار چند ماه است؟

در هفته ۱۷ بارداری ، شما چهار ماهه باردار هستید. اما نکته مهم اینجاست: بارداری از نظر فنی بیش از ۹ ماه است: ۴۰ هفته طول دارد و اگر چهار هفته به یک ماه اختصاص دهید ، ۱۰ ماه طول می کشد. البته بعضی از ماه ها کمی بیش از چهار هفته طول می کشد. ممکن است همه کمی گیج کننده باشد ، به همین دلیل پزشکان بارداری را هفته به ماه دنبال می کنند نه ماه.

۱۷ هفته علائم بارداری
هنگامی که شما ۱۷ هفته باردار هستید ، علائم بیشتر به دلیل کودک شما است که به سرعت در حال رشد است. این چیزی است که احتمالاً این هفته احساس می کنید:

افزایش مایعات بدن. ترشحات واژن ، عرق ، مخاط و سایر مایعات به دلیل افزایش جریان خون در شما کاملاً فعال است.
خواب های عجیب و غریب. شما چیپمنیک به دنیا آوردید؟ با رئیس خود ازدواج کردید؟ خواب های عجیب و غریب ممکن است ناشی از هورمون های شما باشد ، اما همچنین ممکن است نتیجه اعصاب و انتظار شما باشد.
مشاعره خارش دار و شکم. با رشد کودک ، پوست شما نازک تر می شود و می تواند حساسیت بیشتری داشته باشد. در برابر میل به خراشیدن مقاومت کنید و یک کرم پوستی تسکین دهنده پیدا کنید که خارش را تسکین دهد.
سریعتر افزایش وزن شاید تاکنون حدود ۵ تا ۱۰ پوند وزن اضافه کرده باشید. طبیعی است که در سه ماهه دوم حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته وزن اضافه کنید. افزایش ناگهانی یا بیش از حد وزن می تواند نشانه یک مشکل باشد ، بنابراین اگر این بالاتر از این است با OB خود صحبت کنید.
علائم کشش. در حالی که مقداری پوند اضافه می کنید و رحم شما به گسترش خود ادامه می دهد ، گرفتن برخی از علائم کشش امری اجتناب ناپذیر است (به خصوص اگر در هفته ۱۷ بارداری با دوقلوها باشید!). این برای هر زنی متفاوت است. برای هیدراته شدن بدن مقدار زیادی آب بنوشید و برای مقابله با آنها از یک مرطوب کننده مرغوب استفاده کنید.

۱۷ هفته شکم باردار
کودک در حال تقویت شدن است و بدن ۱۷ هفته باردار شما روی بزرگتر شدن کار می کند – حدود ۱ تا ۲ پوند در هفته بزرگتر. (اگر در ۱۷ هفته بارداری با دوقلوها هستید باید افزایش وزن تقریباً یکسان باشد.) اطمینان حاصل کنید که با گرفتن عکس های زیاد ، شکم ۱۷ هفته بارداری خود را ثبت کرده اید. ما قول می دهیم: یک روز شما به گذشته نگاه خواهید کرد و خاطرات خود را یادآوری خواهید کرد. شما می خواهید یادداشتی درباره تغییر بدن خود داشته باشید.

۱۷ هفته سونوگرافی باردار

غضروف لاستیکی کودک اکنون به استخوان تبدیل شده است. و کودک در حال رشد مقداری گوشت روی آن استخوان ها ، قرار دادن مقداری چربی است. جنین ۱۷ هفته ای شما نیز در حال رشد بند ناف قوی تر و ضخیم تر است.

اگر ترجیح داده اید عمل جراحی قلب را انجام دهید ، ممکن است سونوگرافی ۱۷ هفته بارداری داشته باشید. در این روش ، خون بند ناف از نظر علائم ناهنجاری های کروموزومی آزمایش می شود. پزشک با استفاده از سونوگرافی مکانی را برای ملاقات طناب با جفت پیدا می کند – جایی که آنها برای برداشتن خون به آن نیاز دارند. به طور معمول ، این آزمایش تشخیصی پس از ۱۷ هفته انجام می شود. اگر نتایج آمنیوسنتز بی نتیجه باشد و شما و همسرتان می خواهید جواب قطعی تری در مورد سلامت کودک داشته باشید ، ممکن است استفاده شود.

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۷ هفته باردار
یادآوری های هفته:

نکته تصمیم گیری: آیا در سونوگرافی بعدی جنسیت کودک را خواهید فهمید (اگر از قبل نمی دانید)؟
از مهد کودک الهام بگیرید
برای مرخصی زایمان برنامه ریزی کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.