هفته بیست و دوم بارداری

هفته بیست و دوم بارداری

 

آنجا شلوغ می شود! اکنون که شما ۲۲ هفته باردار هستید ، کودک شما که به سرعت در حال رشد است ، فضای شما را مورد هجوم قرار می دهد. به همین دلیل نفس کشیدن ممکن است سخت باشد و  ممکن است پشت شما را بکشد. وقتی کودک رشد می کند ، ممکن است او در هفته ۲۲ بارداری آنقدر شکم شما را گسترش دهند (آنقدر سریع) که ممکن است شروع به گرفتن علائم کشیدگی کنید  و حتی ممکن است یک دکمه شکم “outtie” تازه پیدا کنید! گرچه ممکن است همه این عوارض را دوست نداشته باشید ، اما بیست و دو هفته زمان خوبی برای شروع برنامه ریزی جلسه پرتره بارداری است. شما می خواهید سه ماهه سوم بارداری را برای عکاسی بارداری در نظر بگیرید ، ولی نباید خیلی دیر باشد که قبل از قرار ملاقات خود خطر زایمان را داشته باشید.

کودک در ۲۲ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در ۲۲ هفتگی ، کودک به اندازه یک نارگیل است. اندازه متوسط ​​کودک در ۲۲ هفته ۱۰.۹ اینچ طول (از تاج سر تا پاشنه پا) و ۱۵.۲ اونس است.

۲۲ هفته باردار چند ماه است؟

دقیقاً ۲۲ هفته در ماه چیست؟ شما حدوداً پنج ماهه باردار هستید ، اگرچه پزشکان پیشرفت شما را هر هفته و نه ماه ذکر می کنند.

۲۲ هفته علائم بارداری

شایعترین علائم ۲۲ هفته بارداری مربوط به این واقعیت است که کودک (یا نوزادان ، اگر ۲۲ هفته باردار با دوقلو هستید) چه مقدار فضا در بدن شما را اشغال کرده است. این شامل:

علائم کشش. این زخم ها وقتی ایجاد می شوند که پوست شما خیلی سریع یا به حدی کشیده شود که در واقع زیر سطح آن پاره شود. چیزی که خیلی جالب نیست این است که علائم کشش ممکن است هرگز به طور کامل از بین نرود ، اما بعد از زایمان رنگ آنها کمرنگ می شود ، بنابراین کمتر مورد توجه قرار می گیرند.
دکمه شکم را خارج کنید. غذای مسافرتی شما اساساً داخل و خارج شده است و ناگهان جلب هزینه می کنید. این یکی دیگر از محصولات جانبی شکم در حال گسترش است. این می تواند احساس عجیبی باشد ، ما می دانیم. قول می دهیم لباس شما به یک کاروانسرا برمی گردد!
افزایش میل جنسی. برخی از مادران آینده احتمالاً در حدود ۲۲ هفته افزایش میل جنسی دارند. این به این دلیل است که هورمونهای شما در این مرحله بسیار خشمگین هستند.
افزایش ترشحات واژن. شما در آنجا وضعیت آب کار کرده اید – بنابراین سرگرم کننده نیست ، اما نگران نباشید ، این فقط نتیجه افزایش جریان خون در آنجا است. این می تواند دلیلی برای عدم احساس انگیزه جنسی در مادران آینده در این مرحله از بازی باشد ، اما ما فکر می کنیم باید سعی کنید به هر حال روحیه پیدا کنید. ما واقعاً شک داریم که شریک زندگی شما کمی روانکاری بیش از حد داشته باشد.
دست و پا متورم است. اکنون که باردار هستید ، میزان مایعات در بدن شما افزایش یافته است – بنابراین تورم جزئی کاملاً طبیعی است و به محض تولد کودک تقریباً از بین می رود. از طرف دیگر ، تورم شدید یا ناگهانی طبیعی نیست. این می تواند نشانه ای از یک عارضه خطرناک بارداری به نام پره اکلامپسی باشد ، بنابراین اگر با شروع ناگهانی فوق العاده متورم یا متورم هستید ، فوراً به OB خود بگویید.
کمر درد کمر شما به دلیل فشار اضافی از طرف کودک و تحمل وزن اضافی شما درد می کند. پد گرم کننده ، ماساژ قبل از تولد و یا خوابیدن با بالش بدن می تواند به کاهش درد کمک کند.
رشد مو. وقتی مو واقعاً روی سر شما باشد ، این یک علامت بسیار خوب است. وقتی روی سرتان نیست ، خوب ، بروید و آن هورمون ها را برای چندمین بار لعنت کنید. (و اگر می خواهید موچین را بشکنید!)
مشکلی در نفس کشیدن دارید. کودک همچنان ریه های شما را شلوغ می کند و باعث می شود گاهی نفس بکشید. به یاد داشته باشید که تمرینات خود را خیلی دور نگیرید و وقتی احساس می کنید باد می آید ، بلافاصله استراحت کنید.

۲۲ هفته شکم باردار

یک شکم ۲۲ هفته باردار معمولی از استخوان لگن تا بالای رحم تقریباً ۲۰ تا ۲۴ سانتی متر اندازه گیری می کند – که به آن “قد بنیادی” گفته می شود. اگر ۲۲ هفته باردار با دوقلو هستید ، حتی قد اساسی را نیز در نظر نگیرید ، زیرا بارداری دوقلوها بسیار متفاوت است ، “معمولی” واقعی وجود ندارد.

در هفته ۲۲ بارداری ، افزایش وزن احتمالاً ذهن شما را درگیر می کند. OB شما احتمالاً به شما می گوید که به یک کاهش وزن آهسته و ثابت ادامه دهید – بسته به نوع بدن ، تقریباً یک پوند یا کمی بیشتر یا کمتر در هفته. برای انجام این کار ، بسیاری از افراد توصیه می کنند روزانه حدود ۳۰۰ کالری اضافی بخورند. درباره کالری شماری یا هر چیز دیگری وسواس نداشته باشید – این فقط یک راهنمای خوب است که باید بخاطر بسپارید.

سیصد کالری اضافی به این معنی نیست که شما باید دقیقاً سه وعده غذایی به علاوه یک یا دو میان وعده کوچک بخورید. در واقع ، شما باید تغییر دهید و پنج یا شش وعده غذایی کوچک در طول روز بخورید. به این ترتیب ، ممکن است رعایت یک رژیم غذایی مناسب راحت تر باشد (زیرا ، اعتراف کنید ، اکثر ما با وعده های غذایی خود انتخاب های سالم تری نسبت به میان وعده ها انجام می دهیم). بعلاوه ، با خوردن وعده های غذایی کوچکتر و منظم تر ، احتمال کاهش انرژی ، سوزش معده ، سوi هاضمه و سایر مشکلات مربوط به آن شکم باردار ۲۲ هفته ای را کاهش می دهید. برای ما خوشمزه به نظر می رسد!

سونوگرافی باردار ۲۲ هفته

اکنون که چشم ها و لب های کودک رشد کرده و بیشتر شبیه نوزادان شده اند. کودک در چرخه می خوابد – حدود ۱۲ تا ۱۴ ساعت در روز (نکته: آنها احتمالاً آن زمانهایی هستند که هیچ لگدی احساس نمی کنید!).

اگر هنوز سونوگرافی در اواسط بارداری خود انجام نداده اید ، این هفته است! این سونوگرافی حاملگی ۱۸ تا ۲۲ هفته ای نگاهی اجمالی به تمام اندام های اصلی کودک و سایر اعضای بدن دارد. شما احتمالاً در این مرحله بقیه آزمایشات ژنتیکی خود را پایان داده اید. خیالتان راحت باشد که همه اینها را از سر راه خود برداشته اید!

چک لیست بارداری در ۲۲ هفته بارداری

یادآوری های هفته:

یک عکاس بارداری پیدا کنید
نکته تصمیم گیری: مهد کودک در مقابل پرستار بچه
کمد لباس بارداری را دور بزنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.