هفته نوزدهم بارداری

هفته نوزدهم بارداری

 

پس شما چه فكر مي كنيد: پسر است يا دختر؟ در هفته ۱۹ بارداری ، احتمالاً برای سونوگرافی در اواسط بارداری روانپزشک می شوید. اکثر والدین آینده این آزمایش را فرصتی برای کشف جنسیت کودک می دانند (اگر قبلاً در سه ماهه اول بارداری از طریق آزمایشات قبل از تولد این کار را نکرده اید) ، اما در واقع چیزهای بیشتری نسبت به قطعات دختر و پسر خواهید دید. شما تمام بدن کودک را خواهید دید – از داخل و خارج – و از تمام تحولاتی که در هفته نوزدهم بارداری در آنجا اتفاق می افتد شگفت زده خواهید شد. این هیجان انگیز است!

کودک در ۱۹ هفتگی چقدر بزرگ است؟

کودک در هفته ۱۹ بارداری به اندازه انبه است. با طول حدود ۶.۰ اینچ و وزن حدود ۸.۵ اونس ، جنین ۱۹ هفته ای شما همچنان بزرگتر می شود!

۱۹ هفته باردار چند ماه است؟

نوزده هفته بارداری ماه چهارم بارداری است ، اما به یاد داشته باشید ، پزشکان پیشرفت شما را در بارداری هر هفته و نه ماه پیگیری می کنند. یک هفته دیگر ، نیمه راه خواهید بود. می تونی باور کنی؟

۱۹ هفته علائم بارداری
علائم طبیعی بارداری در هفته ۱۹ شدید نیستند – بیشتر شبیه آزارها هستند. البته این بدان معنا نیست که کار با آنها آسان است. اینها برخی از علائم نه چندان سرگرم کننده ای است که ممکن است در هفته ۱۹ احساس کنید:

دردهای شکمی. درد رباط گرد این ناراحتی در شکم باردار پایین هفته ۱۹ شما است. این در اثر کشش عضلات شما برای جا دادن کودک است. اگر هر گونه درد یا دردی به شما مربوط می شود ، به OB خود اطلاع دهید ، اما تا زمانی که شدید نباشد و با علائم دیگری همراه نباشد ، این فقط درد در حال رشد است.
سرگیجه یا سبکی سر. احساس ضعف می کنید؟ ما شاهد از بین رفتن بیش از یک زن باردار بوده ایم. اگر برای شما اتفاق افتاد ، بدانید که تنها نیستید. سبکی سر در دوران بارداری می تواند اتفاق بیفتد زیرا رحم در حال رشد شما به رگ های خونی فشار وارد می کند. به علاوه ، کودک در ریه های شما شلوغ است ، بنابراین اکسیژن کمتری برای شما وجود دارد! اما موارد دیگری نیز وجود دارد که به سبکی سر کمک می کند ، از جمله کم آبی و گرسنگی ، بنابراین مراقب خود باشید و مرتباً غذا بخورید و بنوشید!
گرفتگی عضلات پا. اوه – درد شما را احساس می کنیم! یکی از راه های کاهش این اوچها: کشش. پای خود را دراز کرده و مچ پا و انگشتان پا را به سمت زانوها خم کنید. (برخی از یوگاهای قبل از تولد نیز ممکن است کمک کنند.) یا شریک زندگی خود را برای ماساژ گوساله (و پشت!) ثبت نام کنید.
درد لگن اگر درد لگن شبانه شما را آزار می دهد ، سعی کنید به پهلو بخوابید و یک بالش بین زانوها قرار دهید. این بالشهای بدن غول پیکر ممکن است بزرگ و خسته کننده به نظر برسند ، اما ما نمی توانیم به اندازه کافی ستایش آنها را بخوانیم – به خصوص اگر شما در هفته ۱۹ بارداری با دوقلوها هستید. غار شوید و یکی را بگیرید.

۱۹ هفته شکم باردار
اوه آیا چنین احساسی داشتی؟ در هفته ۱۹ بارداری ، احتمالاً حرکت کودک در داخل شکم شما قابل توجه است. البته ، مانند نمایش ، این پدیده برای برخی از زنان زودتر از دیگران اتفاق می افتد. در حال حاضر ، این حرکات ریز احتمالاً بیشتر شبیه ضربه یا بال زدن – یا حتی بنزین است – اما طی چند هفته آینده تقویت می شوند. مطمئناً زمان بیشتری طول خواهد کشید تا شریک زندگی یا دیگران بتوانند آن لگدها را احساس کنند. تا آن زمان ، از این چیز کوچک که فقط بین شما و نوزاد است لذت ببرید. شما دو نفر در حال پیوند هستید.

در هفته ۱۹ بارداری ، افزایش وزن ممکن است شما را نگران کند ، زیرا احتمالاً تاکنون ۸ تا ۱۴ پوند وزن اضافه کرده اید. اگر افزایش وزن شما تا به امروز بیشتر یا کمتر از آن است ، در مورد اینکه آیا این مسئله باعث نگرانی می شود یا نه با پزشک خود صحبت کنید.

۱۹ هفته سونوگرافی باردار

جنین ۱۹ هفته ای شما در حال ایجاد یک پوشش محافظ روی پوست خود به نام vernix caseosa است. چرب و سفید است و ممکن است مقداری از آن را هنگام تولد مشاهده کنید. کودک در ۱۹ هفتگی نیز روی پنج حس آنها کار می کند. بله ، سلول های عصبی برای حس چشایی ، شنوایی ، بینایی و بویایی همه در مغز کودک در حال رشد هستند.

در سونوگرافی در اواسط بارداری ، که خیلی زود انجام می شود ، تکنسین تقریباً تمام بدن کودک را از جمله مغز ، ستون فقرات و قلب اسکن می کند تا مطمئن شود همه چیز به درستی رشد می کند. دیدن همه اینها از نزدیک بسیار جالب است! و اگر می خواهید جنسیت کودک را بدانید ، تکنسین احتمالاً می تواند به شما بگوید. بدون گرفتن چند چاپ از اسکن ، خانه را با خود ببرید و به نمایش بگذارید.

البته ، انجام سونوگرافی تنها چیزی نیست که باید برای برنامه ریزی در حدود هفته ۱۹ بارداری برنامه ریزی کنید. احتمالاً باید جستجوی متخصص اطفال را نیز شروع کنید. ابتدا با درخواست از برخی از خانواده و دوستان برای توصیه شروع و سپس چند قرار ملاقات برای ملاقات با کارمندان بگذارید. س toالات زیادی بپرسید تا بفهمید با چه دكتری بیشتر شكار می كنید. یافتن شخصی که به او اعتماد دارید بسیار مهم است ، زیرا در سال اول کودک تعداد زیادی از یکدیگر را خواهید دید.

تبلیغات
چک لیست بارداری در ۱۹ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

مصاحبه با متخصصان اطفال را شروع کنید
بانکداری خون بند ناف را تحقیق کنید
برای کلاس CPR نوزاد ثبت نام کنید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.