هفته چهلم بارداری

هفته چهلم بارداری

 

سررسید مبارک! از آنجایی که ۴۰ هفته بارداری مهلت رسمی کودک است ، شما قبلاً باسینت را درست کرده اید ، صندلی ماشین کودک را نصب کرده اید ، کیف بیمارستان خود را بسته و درب منزل قرار داده اید. اکنون ، به برخی از موارد آسان در لحظه آخر ، مانند اطمینان از اینکه تلفن همراه قبل از خواب کاملاً شارژ شده و بنزین را پر کنید ، توجه کنید.

در هفته ۴۰ بارداری ، برخی از مادران آینده یک پوشش تشک ضد آب را روی تخت خود قرار می دهند ، در صورتی که آب آنها در نیمه شب شکسته شود. این یک الزام نیست ، اما ایده بدی هم نیست ، به خصوص به این دلیل که هنگامی که کودک می آید ، ممکن است خرابکاری های دیگری نیز برای صید وجود داشته باشد (شیر مادر ، تف ، آبگیری).

هفته ۴۰ بارداری می تواند از نظر ذهنی خشن باشد ، زیرا شما دائماً این سال را خواهید داشت که چه زمانی کودک تصمیم می گیرد ورودی خود را ایجاد کند و از هر گونه لرزش شما سوال می کند. سعی کنید استرس نداشته باشید و مطمئن باشید که کودک وقتی آماده می شود می رسد – و بدن شما سیگنال های مناسبی را به شما می دهد که زمان آن فرا رسیده است.

کودک در ۴۰ هفتگی چقدر باردار است؟

در هفته ۴۰ بارداری ، اندازه کودک به اندازه یک هندوانه است. اندازه گیری متوسط ​​کودک ۴۰ هفته ای تمام مدت ، از تاج تا پاشنه ۲۰.۲ اینچ و وزن آن ۷.۶ پوند است.

۴۰ هفته باردار چند ماه است؟

حدس زده اید – در ۴۰ هفته بارداری ، شما نه ماه + بارداری را به پایان رسانده اید! تو موفق شدی!

۴۰ هفته علائم بارداری
در این هفته های آخر بارداری ، علائمی که شما داشته اید احتمالاً ادامه خواهد داشت. وظیفه اصلی شما این است که در آنجا معلق شوید زیرا این موارد را ادامه می دهید:

گرفتگی عضلات پا. با کشیدگی های ساق پا و همسترینگ بچسبید تا گرفتگی عضلات پا باعث خواب رفتن شما نشود.
فشار لگن. کودک ممکن است در لگن حتی پایین بیاید و باعث ناراحتی لگن شود.
مشکل خواب. اگر نمی توانید بخوابید ، اشکال ندارد که بلند شوید و کار دیگری انجام دهید ، اما به یک فعالیت آرام مانند خواندن یا نوشتن در یک ژورنال ادامه دهید. شروع به تمیز کردن فریزر یا انجام فیلم Zumba نکنید. باقی مانده.
خستگی. این واقعیت که شما نمی توانید بخوابید در اینجا کمکی نمی کند. اما از آنجا که شما ممکن است هیچ برنامه ای نداشته باشید ، ممکن است بتوانید یک چرت اضافی در اینجا یا آنجا بخوابید – یا حداقل کمی آرام باشید.
انقباضات آن انقباضات Braxton Hicks ممکن است در نهایت به یک معامله واقعی تبدیل شود ، بنابراین اگر به نظر می رسد که تعداد زیادی از آنها را دارید ، زمانبندی آنها را شروع کنید تا ببینید فاصله آنها از یکدیگر چقدر است. اگر آنها به هم نزدیکتر شوند و احساس درد کنند ، شما در مرحله اولیه زایمان هستید.
اضطراب! کودک وقتی به اینجا برسند به اینجا می رسد. تمام تلاش خود را انجام دهید تا استرس نداشته باشید.

۴۰ هفته علائم بارداری
ممکن است ۴۰ هفته باردار باشید و هیچ نشانه ای از زایمان نداشته باشید. اما در هفته ۴۰ بارداری ، علائم زایمان خیلی زود در اینجا مشاهده می شود. اگر دچار انقباضاتی هستید که کمی ناراحت کننده هستند یا در فواصل منظم ادامه می یابند ، فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. علائم بارداری ۴۰ هفته دیگر که باید مراقب آن باشید؟ نشت یا جریان مایع آمنیوتیک – این بدان معنی است که آب شما پاره شده یا شکسته است. احتمالاً می دانید زیرا واقعاً آبکی خواهد بود ، مانند ترشحات معمول نیست و متوقف نمی شود. در ابتدا ممکن است فکر کنید که آن را آب می کند ، اما بعد متوجه خواهید شد – نه! شما در حال زایمان هستید! با OB خود تماس بگیرید.

 

القای زایمان در ۴۰ هفتگی باردار
در هفته ۴۰ بارداری ممکن است دچار مورچه شوید – به هر حال ، این هفته آخر بارداری شما است! ممکن است کنجکاو باشید که چگونه با استفاده از روش های طبیعی زایمان ایجاد کنید. توصیه می کنیم پیاده روی طولانی مدت و رابطه جنسی داشته باشید. (هر دو تفریح ​​سرگرم کننده ای هستند و باعث می شوند بدن شما روند را شروع کند.) اگر می خواهید طب سوزنی را امتحان کنید ، این نیز ایمن محسوب می شود. با این حال ، از مکمل های گیاهی استفاده نکنید و روغن کرچک ننوشید – پزشکان می گویند این روش ها ایمن نیستند و احتمالاً به هیچ وجه مثر نیستند. شاید شنیده باشید که تحریک نوک پستان می تواند باعث زایمان شود. می تواند ، اما پزشکان توصیه می کنند حتی آن را امتحان نکنید. در حقیقت ، تحریک نوک پستان می تواند انقباضاتی بیش از حد شدید ایجاد کند و ممکن است سلامتی کودک را به خطر بیندازد. ارزشش را ندارد.

اکنون که به موعد مقرر رسیده اید ، ممکن است پزشک در مورد القای زایمان پزشکی با شما صحبت کند. این که این کار ضروری است یا نه به نحوه کار کودک در آنجا بستگی دارد. (ممکن است پزشک در صورت بروز عارضه یا ۴۰ هفته بارداری با دوقلوها این برنامه را تعیین کند.) اگر کودک کاملاً سالم است و هیچ عارضه ای ندارید ، ممکن است به هیچ وجه نیازی به القا نباشید و می توانید آن را بیرون بکشید ، حتی اگر طول بکشد چند هفته دیگر (بله ، هفته ها. اگرچه احتمال اینکه شما تا پایان هفته آینده به طور طبیعی زایمان کنید بسیار زیاد است.) شاید ارزش داشته باشد که بدانید تا آماده شدن کودک کاملاً منتظر آن بوده اید.

۴۰ هفته سونوگرافی باردار

جنین ۴۰ هفته ای شما به رشد مو و ناخن ادامه می دهد. و کودک در ۴۰ هفتگی نیز رشد ریه را ادامه می دهد.

وقتی بارداری کامل را به پایان رسانید و به ۴۰ هفته رسیدید ، پزشک احتمالاً می خواهد یک پروفایل بیوفیزیکی انجام دهد. در صورت از دست دادن آن ، این یک آزمون دو برابری است. شما یک آزمایش بدون استرس خواهید داشت ، جایی که حرکت کودک و انقباضات شما کنترل می شود تا ببینید ضربان قلب کودک چگونه واکنش نشان می دهد. هر دو پروفایل بیوفیزیکی و NST به طور کلی هفته ای دو بار با پایان موعد مقرر انجام می شوند. همچنین سونوگرافی ۴۰ هفته بارداری انجام خواهید داد تا ببینید که میزان مایع آمنیوتیک چگونه است.

اگر نتایج پروفایل بیوفیزیک و آزمایش بدون استرس ، و / یا سونوگرافی ۴۰ هفته باردار ، نشان می دهد که کودک “در خارج” بهتر از رحم است ، ممکن است القا شود. اگر همه چیز خوب به نظر برسد ، به بازی انتظار برمی گردید. سلام ، عزیزم نمی تواند برای همیشه در آنجا بماند!

چک لیست بارداری در ۴۰ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۴۱ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
با پزشک خود در مورد گزینه های القا صحبت کنید
اگر پزشک شما آن را سفارش داده است ، یک آزمایش بدون استرس انجام دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.