هفته یازدهم بارداری

هفته یازدهم بارداری

 

وارد Airbnb و Trip Advisor شوید ، آمار! هفته ۱۱ بارداری زمان مناسبی برای شروع برنامه ریزی برای یک بچه بچه است: یک تفریح ​​عاشقانه با همسرتان. ما به شما توصیه می کنیم که در سه ماهه دوم به این سفر بروید ، زیرا در این هنگام است که بیشترین انرژی را خواهید داشت و شک نداریم که اگر سه ماهه سوم را بزنید می خواهید سفرهای زیادی انجام دهید. یک بچه فقط یک راه جالب برای جشن بارداری شما نیست. این فرصتی است که قبل از شروع یک کودک از وقت و توجه شما ، با شریک زندگی خود رابطه برقرار کنید. سلام ، شاید شما هم کمی آرام شوید! بنابراین ذهن خود را از انعطاف پذیری خود کنار بگذارید و از همین حالا ، در هفته یازدهم بارداری ، شروع به جستجوی برخی از مقاصد بچه گانه کنید. و اگر به انحراف دیگری احتیاج دارید ، کودک در حال رشد خود را تصور کنید که در آنجا کاملا خوب است و هر روز رشد بیشتری می یابد.

کودک در ۱۱ هفتگی چقدر بزرگ است؟

کودک اکنون به اندازه یک آهک است! جنین ۱۱ هفته ای شما تقریباً ۱.۶ اینچ طول و حدود ۰.۲۵ اونس وزن دارد. آنها نسبت سر به بدن ۱: ۱ دارند (که عجیب به نظر می رسد ، اما این تغییر خواهد کرد!).

۱۱ هفته باردار است چند ماه؟

بارداری ۴۰ هفته طول می کشد ، بنابراین پزشکان تمایل دارند که پیشرفت شما را چند هفته و نه ماه پیگیری کنند. اما اگر واقعاً می خواهید بدانید ، در ۱۱ هفتهگی حدود دو ماه و سه هفته باردار هستید. سه هفته دیگر ، سه ماهه دوم را شروع می کنید.

۱۱ هفته علائم بارداری
حدود ۱۱ هفته ، بدن شما (و ذهن شما) هنوز کاملاً موزده است. احتمالاً احساس آرامش در حال حاضر دشوار است ، زیرا هورمونهای شما هنوز در حال بیداد هستند و ممکن است احساس حالت تهوع زیادی داشته باشید. اما بدانید که در انتهای تونل نور وجود دارد – فقط چند هفته دیگر در سه ماهه اول باقی مانده است که مشهورترین حالت برای علائم بارداری است! در اینجا بیشتر درباره آنچه احتمالاً در ۱۱ هفتگی بارداری احساس می کنید وجود دارد:

خستگی. شما ضرب و شتم کرده اید ، اما می توانید در سه ماهه دوم انتظار افزایش انرژی خود را داشته باشید. تا آن زمان ، به خودتان اجازه دهید عقب بزنید و کمی استراحت کنید.
حالت تهوع. ما آن را دریافت کردیم شما از بیماری و خستگی مریض و خسته شده اید. ما به شما قول می دهیم که به زودی احساس خود را بیشتر احساس خواهید کرد.
گاز (اوف!) با عرض پوزش ، اما مشکلات مربوط به شکم برای دوره بارداری مساوی است. رژیم غذایی خود را کاملاً تحت نظر داشته باشید (اگر می توانید چیزی را پایین نگه دارید ، یعنی) و سعی کنید از غذاهایی که باعث گازدار شدن می شوند مانند لوبیا ، کلم ، غذاهای سرخ شده و دسرها خودداری کنید. مایعات و غذاهای غنی از فیبر نیز بنوشید.
نوسانات خلقی. برخی از تمرینات ذهنی / بدن را مانند یوگا امتحان کنید تا به شما در احساس ذن بیشتر کمک کند. و در صورت امکان ، از موقعیت های استرس زا (مانند آن مهمانی شلوغ خانوادگی – با Netflix در خانه بمانید!) خودداری کنید.
گرفتگی عضلات پا. عضلات سفت و دردناک می توانند شب ها ضربه بزنند و خواب شما را مختل کنند. نوشیدن آب فراوان می تواند از گرفتگی پا جلوگیری کند و همچنین کشش پاها در طول روز جلوگیری می کند. همچنین می خواهید نگاهی به رژیم غذایی خود بیندازید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی پتاسیم و منیزیم دریافت می کنید.
تیرگی پوست. یک روز صبح ممکن است بیدار شوید و فکر کنید ، اوه! آن خط تاریک در مرکز شکم من چیست و چرا آنجاست؟ خوب ، این یک علامت کاملا طبیعی بارداری به نام linea nigra است. این خط تیره به دلیل تغییرات هورمونی ایجاد می شود و معمولاً دائمی نیست ، هرچند ممکن است متوجه شوید که مدتی بعد از زایمان باقی می ماند ، به خصوص اگر از شیر مادر تغذیه می کنید (به دلیل هورمون های مربوط به شیردهی).
ترشحات واژن خوب ، بنابراین شما احتمالاً می خواهید در برخی از دستگاه های خوراکی سرمایه گذاری کنید ، زیرا افزایش ترشحات را می توان در طول بارداری انتظار داشت.
زنانی که در ۱۱ هفته بارداری دوقلو هستند اغلب سطح هورمون آنها بالا است ، که ممکن است به معنای علائم مضاعف و افزایش وزن باشد. هر دو حالت طبیعی است و شما نیز باید در هفته های آینده انرژی خود را افزایش داده و حالت تهوع را کاهش دهید.

 

۱۱ هفته شکم باردار
شکم ۱۱ هفته باردار شما شروع به ایجاد یک دست انداز کامل کودک به جای گاز و نفخ می کند ، اما تشخیص آن دشوار است! به خصوص اگر اولین بارداری شما باشد ، ممکن است در ۱۱ هفتهگی خود را نشان ندهید. زنان باردار با نوزاد دوم و کسانی که در هفته ۱۱ بارداری با دوقلو قرار دارند تمایل دارند زودتر از مادران باردار برای اولین بار خود را نشان دهند.

در حالی که ممکن است شکم شما تغییر محسوسی داشته باشد یا نداشته باشد ، اما ممکن است از دیدن سینه های خود که به طور محسوسی تغییر کرده اند متعجب شوید. (بسته به نوع علاقه شما ممکن است مورد پسند یا ناخوشایند باشد!) ما به شما توصیه می کنیم در این مرحله از بازی از سوتین های کش دار جدید ، راحت و کشدار خرید کنید. اگر قصد شیردهی دارید ، اکنون می توانید سوتین پرستاری بپوشید و پس از تولد کودک به درد شما می خورد. بعلاوه ، سوتین های پرستاری به طور معمول ساخته می شوند تا با تغییر اندازه نیم تنه مطابقت داشته باشند ، و شما احتمالاً کارهای بیشتری برای انجام دارید.

در ۱۱ هفتهگی احتمال سقط جنین در ذهن شما باشد. نگران کننده بودن بسیار دشوار است – به مادر شدن خوش آمدید! – اما اکنون که ضربان قلب کودک را مشاهده کرده اید ، خطر سقط جنین شما به طور قابل توجهی کاهش یافته است و با ضربه زدن به سه ماهه دوم بارداری ، خطر کمتر از ۱ درصد خواهد بود.

۱۱ هفته سونوگرافی باردار

شما نمی توانید آن را ببینید ، اما کودک در داخل شکم ۱۱ هفته باردار شما روان و روان حرکت می کند. جنین ۱۱ هفته ای شما پوستی دارد که از بین می رود اما در شفافیت بیشتر است. در هفته ۱۱ ، انگشتان و انگشتان کودک دیگر تار نمی شوند. جوانه های دندان ، فولیکول های مو و بسترهای ناخن نیز تشکیل می شوند. باحال ، ها ؟!

همین حالا – بین هفته های ۱۱ تا ۱۴ – ممکن است صفحه سه ماهه اول را بگیرید. این ترکیبی از سونوگرافی خاص به نام Nuchal Translucency Screening (NTS) و آزمایش خون است. در طی سونوگرافی بارداری ۱۱ هفته ، تکنسین یا پزشک پشت گردن کودک را اندازه می گیرند. اندازه گیری غیر طبیعی می تواند نشانه ای از یک ناهنجاری کروموزومی باشد. سپس آزمایش خون میزان هورمون های بسیار پایین یا زیاد را بررسی می کند. با در نظر گرفتن نتایج آزمایش NTS و آزمایش خون ، پزشک به شما خطر ابتلا به برخی شرایط کروموزومی را در مورد نوزاد شما می گوید. انتظار برای نتایج ممکن است اعصاب خردکن باشد ، اما دانستن نتایج به شما آرامش می دهد.

برای خانم هایی که در ۱۱ هفته بارداری دوقلو هستند ، در این مرحله سونوگرافی بند ناف نوزادان یا یک یا دو جفت را نشان می دهد. اگر نوزادان جفت مشترک داشته باشند ، احتمالاً جنین ها دوقلوهایی یکسان هستند. اگر دو جفت مجزا داشته باشند ، ممکن است یکسان یا برادرانه باشند. دوقلوهای یکسانی که از همان جفت استفاده می کنند معمولاً به معاینات مکرر نیاز دارند تا مطمئن شوید که هر دو از تغذیه کافی برخوردار هستند. بله ، حتی در رحم نیز این خواهر و برادرها باید یاد بگیرند که به اشتراک بگذارند!

چک لیست بارداری در ۱۱ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

خرید لباس های بارداری شیک
برای یک بچه ماه برنامه ریزی کنید
ثبت نام کودک خود را شروع کنید
محتوای پزشکی در فوریه سال ۲۰۲۰ توسط سارا توگوود ، MD ، متخصص زنان و زایمان در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس و نویسنده Ladypartsblog.com بررسی شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.