دو ماهگی کودک

دو ماهگی کودک

 

کودک شما دو ماهه است!

چه اتفاقی برای آن نوزاد خواب آلود افتاد؟ در دو ماهگی ، کودک احتمالاً به لذت تعامل پی برده است و با این اوصاف کمی چرت و پرت را در طول روز کاهش می دهد و می تواند “معاشرت” کند. اکنون شما احتمالاً می خواهید بفهمید که چگونه کودک را سرگرم کنید – و کارهای خود را همزمان در خانه انجام دهید. این احتمالاً به این معنی است که شما شب ها کمی بیشتر می خوابید. (آیا خواب شگفت آور نیست؟!) هنوز آنجا نیست؟ نگران نباش شما دوباره خواهید خوابید – و این ممکن است زودتر از آنچه شما فکر می کنید باشد!

توسعه ۲ ماهه
ما دروغ نمی گوییم – داشتن یک کودک دو ماهه می تواند نوعی سخت باشد. در حالی که کودک ممکن است بیشتر بخوابد ، ممکن است بیشتر گریه کند ، مخصوصاً عصرها. خبر خوب این است که حدود شش تا هشت هفته زمانی است که گریه در نوزادان به اوج خود می رسد و طی یکی دو ماه آینده ، احتمالاً زمان بسیار کمتری را مشاهده خواهید کرد. در آنجا آویزان شوید ، در صورت نیاز از شما کمک بخواهید و اگر گریه شما را نگران کرده با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

وزن و طول کودک ۲ ماهه
وزن متوسط ​​کودک ۲ ماهه برای دختران ۱۱.۳ پوند و برای پسران ۳.۳ پوند است. طبق سازمان جهانی بهداشت ، میانگین طول (معادل قد) برای دختران ۲۲.۵ اینچ و برای پسران ۲۳ اینچ است.

طبیعی است که تعجب کنید که کودک ۲ ماهه چقدر باید وزن و اندازه گیری کند – اما همیشه به یاد داشته باشید که اندازه نوزادان سالم متفاوت است و در مقایسه وزن کودک خود با “متوسط” خیلی گیرتان نمی آید. درعوض ، این مسئله درمورد رشد است – کودک دو ماهه شما باید روند صعودی ثابت نمودار رشد را در مطب متخصص اطفال دنبال کند. اگر او باشد ، درست در مسیر درست است.

کودک ۲ ماهه شما احتمالاً در ماه گذشته حدود ۱.۵ تا ۲ پوند وزن اضافه کرده و حدود ۱ تا ۱.۵ اینچ رشد کرده است. سر او نیز می تواند نیم اینچ بزرگتر باشد.

پنج حس
چشم های کودک بیشتر حرکت می کند و می تواند بهتر روی اشیا تمرکز کند در حقیقت ، کودک دو ماهه شما احتمالاً می تواند یک جسم متحرک را ردیابی کند ، و با نگاه کاملاً ۱۸۰ درجه دنبال آن حرکت کند.

کودک دوست دارد به الگوهای پیچیده تری از الگوهای سیاه و سفید ساده ای که ماه گذشته بود نگاه کند. موبایل را بالای تخت او یا حصیر بازی آویزان کنید تا تحسینش کند.
عزیزم واقعاً به حرفهای شما علاقه مند است. وقتی صحبت می کنید ، ممکن است متوجه شوید که او فعالانه گوش می دهد. او حتی ممکن است سعی کند با خنک کردن به او پاسخ دهد ، یا دستان و پاهای خود را با لذت از “مکالمه” شما حرکت دهد.
او با لمس شما راحت می شود و چهره شما را تشخیص می دهد.
نقاط عطف ۲ ماهه

کودک ۲ ماهه من باید چه کاری انجام دهد؟

کودک قوی می شود ، شاید شانه های خود را در زمان شکم و سر خود را در حالی که در حالت نشسته است بلند کند. به او زمان زیادی را روی شکم خود اختصاص دهید ، بنابراین او می تواند بلند کردن سر خود را تمرین دهد که باعث تقویت عضلات گردن او می شود!
پاهایش صاف می شود و ضرباتش محکم تر است.
حرکات کودک ممکن است کم حرکات و روان تر به نظر برسند. او در حال حرکت زیاد است ، موقعیت های جدید را امتحان می کند و عضلات را تقویت و هماهنگ می کند.
کودک با دستان خود آگاه و بازیگوش تر می شود. شاید او با مکیدن مشت هایش شروع به تسکین خود کرده باشد.
او به تدریج در حال تبدیل شدن به یک پروانه اجتماعی است و با غرغر کردن ، غواصی و آه و آه و حتی لبخند به شما پاسخ می دهد.
آیا کودک ۲ ماهه من سالم است؟
در حالی که کودک دو ماهه شما به رشد و تکامل خود ادامه می دهد – از نظر جسمی و شخصیتی – به راحتی می توانید از خود بپرسید که آیا هر کمی تغییر و علائم طبیعی است. در اینجا برخی از نگرانی های بهداشتی رایج والدین کودک دو ماهه آورده شده است:

دندان درآوردن آیا دندان های دو ماهه می تواند باشد؟ بله ، در واقع! یک محدوده سنی بسیار گسترده وجود دارد که در آن نوزادان می توانند دندان درآوردن را شروع کنند ، و این غیر ممکن نیست. با این حال ، اتفاق خیلی نزدیکتر از چهار تا شش ماه اتفاق می افتد. اگر کودک شما آب می زند ، گریه می کند ، در خواب مشکل دارد و از پرستاری امتناع می ورزد ، ممکن است کودک دو ماهه شما دندان درآورد. برای اطمینان از این موضوع با پزشک مشورت کنید.
مدفوع آفت موجودیت! مدفوع دو ماهه چند وقت یک بار باید انجام شود؟ خوب ، پیچیده است! نوزادانی که از شیر خشک تغذیه می شوند ، یک یا دو بار در روز تمایل به مدفوع دارند. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند اغلب می توانند مدفوع کنند – یا می توانند تا هفت روز بدون مدفوع ادامه دهند و کاملاً سالم باشند! به جای فرکانس ، به دنبال سازگاری باشید (ناخالص ، ما می دانیم).
اگر کودک ۲ ماهه شما یبوست داشته باشد ، مدفوع در گلوله های سخت خارج می شود و ممکن است شکم او سخت یا سفت شود. در اینجا چگونگی کمک به کودک یبوست آورده شده است.
اگر کودک ۲ ماهه شما اسهال داشته باشد ، بیش از حد معمول آبریزش یا آبکی دارد. در اینجا چگونگی کمک به کودک مبتلا به اسهال آورده شده است.
سرفه کردن در یک کودک ۲ ماهه ، سرفه می تواند ناشی از موارد مختلفی باشد ، از جمله سرماخوردگی. در اینجا اطلاعات زیادی در مورد درمان سرفه در نوزادان وجود دارد.

 

تغذیه ۲ ماهه
چه با شیشه شیر می خورید و چه به او شیر می دهید ، تغذیه کودک احتمالاً قسمت عمده ای از روز را به خود اختصاص داده است. به سیگنالهای کودک مبنی بر گرسنگی او ادامه دهید (لبهایتان را می شکند ، مک می زند ، گریه می کند!) و وقتی سیر شد (از بطری دور می شود ، حواسش پرت می شود ، به خواب می رود) و می توانید به او اطمینان دهید که خوب تغذیه می کند.

کودک ۲ ماهه چقدر باید بخورد؟

تغذیه با بطری: چه مقدار فرمول برای کودک ۲ ماهه؟ کودک شما که از شیشه شیر تغذیه می کند ، احتمالاً هر سه تا چهار ساعت یکبار تغذیه می کند و هر بار حدود چهار تا پنج اونس به او غذا می دهد. درست مثل بزرگسالان ، او ممکن است یک وعده غذایی بخورد که بیش از حد گرسنه باشد یا خیلی زیاد غذا نمی خورد. آن طبیعی است.

شیردهی: یک پرستار ۲ ماهه چند بار باید انجام شود؟ تقریباً هر دو تا سه ساعت یکبار. اگر کودک شما از کشش های طولانی تر از گذشته خوابیده است (خوش شانس!) دیگر نیازی به بیدار کردن او برای تغذیه نیست. او وقتی گرسنه باشد به شما خواهد گفت!

برنامه تغذیه ۲ ماهه

برنامه تغذیه قدیمی ۲ ماهه
عکس: MEGAN RUBEY
کودک در این ماه چه چیزی می تواند بخورد؟
کودک هنوز باید فقط به شیر مادر یا شیر خشک برای تغذیه چسبیده باشد.

یک سوال متداول این است: آیا می توانید آب ۲ ماهه بدهید؟ و پاسخ به طور معمول منفی است. یک استثنا در صورتی است که متخصص اطفال کودک شما آن را به دلیل پزشکی توصیه کرده باشد.

هم غذاهای جامد و هم آب می توانند حدود چهار تا شش ماه معرفی شوند. با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید تا زمان مناسب کودک را تعیین کنید.

خواب ۲ ماهه
یک خواب ۲ ماهه چقدر باید بخوابد؟
یک کودک معمولی ۲ ماهه هر روز حدود ۱۵ ساعت و نیم می خوابد. معمولاً برای نوزادان در این سن حدود هشت ساعت و نیم شب می خوابند (بله ، احتمالاً هنوز هم خواب قطع شده است – اشکالی ندارد) و حدود سه خواب چرت می خوابند که در کل حدود هفت ساعت خواب شبانه دارند.

یک کودک ۲ ماهه چه مدت باید بخوابد؟
مدت خواب برای کودک ۲ ماهه ممکن است از یک نوزاد به نوزاد دیگر متفاوت باشد ، اما برخی از والدین گزارش می دهند که نوزادان آنها برای کشش های پنج تا شش ساعته در شب می خوابند. (بله!)

آیا می توانم یک کودک ۲ ماهه را بخوابم؟
برخی از والدین تعجب می کنند که آیا آموزش کودک ۲ ماهه امکان پذیر است ، اما بسیاری از پزشکان به شما می گویند حداقل تا چهار ماهگی کودک صبر کنید. این زمانی است که بسیاری از نوزادان تمایل دارند به طور طبیعی در شب کمتر تغذیه کنند و الگوی خواب ثابت تری دارند. البته می توانید اکنون کودک را برای آموزش خواب آماده کنید. این می تواند به معنای شروع خواباندن کودک برای خوابیدن و خوابیدن در تختخوابش باشد ، هنگامی که خواب است اما هنوز بیدار است. برای کودک مهم است که یاد بگیرد خودش بخوابد – این مهارتی است که برای خواب شبانه و بدون بیدار کردنش به آن احتیاج دارد.

چرا خواب جنگی ۲ ماهه من؟
اکنون که کودک بیشتر در حال اجتماعی شدن است ، ممکن است متوجه شوید که او می خواهد برای کششهای طولانی بیدار بماند. این کاملا خوب و طبیعی است اما متأسفانه برخی از نوزادان بیش از آنچه باید بیدار می مانند و خسته می شوند. کودک خسته بیش از حد ، کودکی بدقلق است که سخت تر می تواند بخوابد!

چرا خواب ۲ ماهه من زیاد است ؟!
اگر کودک ۲ ماهه شما تمام روز را بخوابد ، ممکن است روزها و شب هایش را گیج کند. یا شاید او بیمار است! دلایل مختلفی برای خواب آلودگی بیش از حد کودک در طول روز وجود دارد. اگر نگران هستید با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

برنامه خواب ۲ ماهه

برنامه خواب ۲ ماهه قدیمی
عکس: MEGAN RUBEY

برنامه ۲ ماهه
در سن ۲ ماهگی ، نوزادان هنوز بیش از یک برنامه الگوی خود را دنبال می کنند ، اما شما باید همچنان آن الگو را دنبال کنید ، بنابراین کودک شما به عادت های روزمره تبدیل می شود و شروع به پیش بینی آینده می کند. با این کار او کمی بزرگتر می شود که در یک روال متمایزتر قرار بگیرد.

مثال برنامه ۲ ماهه
برنامه روزانه یک کودک ۲ ماهه ممکن است چیزی شبیه به این باشد.

برنامه قدیمی ۲ ماهه
عکس: MEGAN RUBEY

چک لیست / نکات کودک ۲ ماهه
کودک را به معاینه دو ماهه او ببرید.
در صورت شیردهی از پزشک در مورد مکمل قطره ویتامین D س Askال کنید.
واکسیناسیون: آکادمی اطفال آمریکا در ویزیت دو ماهه واکسیناسیون پنوموکوک (PCV13) ، DTaP ، Hib ، ویروس فلج اطفال و روتاویروس را توصیه می کند. اگر نوزاد ماه گذشته این واکسن را دریافت نکند ، ممکن است به دوز دوم واکسن هپاتیت B نیز نیاز داشته باشد. اگر نگران عوارض جانبی تزریق ۲ ماهه هستید با پزشک خود صحبت کنید.
برای معاینه چهار ماهه کودک برنامه ریزی کنید.
مرتباً به کودک زمان شکم بدهید تا عضلات گردن و بازو را کار دهد.
عکس کودک ۲ ماهه کودک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.