سه ماهگی کودک

سه ماهگی کودک

 

 

کودک شما ۳ ماهه است!

چه جذابیتی! در ۳ ماهگی ، کودک احتمالاً لبخند زیادی می زند ، و احتمالاً او شروع به تقلید از آنچه می شنود و می بیند (بنابراین مراقب آنچه انجام می دهید ، مادر!) شود. شما باید در طول روز با او گپ بزنید ، توصیف کنید که چه کاری انجام می دهید ، چگونه این کار را انجام می دهید و کجا می روید – این به این ترتیب است که او در نهایت یاد می گیرد صحبت کند! فقط خیلی دیوانه نباشید کودک سریع یاد می گیرد ، اما به شما نیاز دارد تا مسائل را واضح و ساده بیان کنید و تشخیص دهید که چه وقت به استراحت نیاز دارد.

توسعه ۳ ماهه
کودک در سه ماهگی بیشتر فعال و اجتماعی می شود ، نه؟ او کنترل بیشتری بر بدن خود دارد و بیشتر از مردم آگاه است و با آنها تعامل دارد ، این باعث می شود هنگام بازی سرگرم کننده باشید.

وزن و طول کودک ۳ ماهه
والدین می خواهند بدانند: کودک ۳ ماهه چقدر باید وزن و اندازه گیری کند؟ وزن متوسط ​​کودک ۳ ماهه برای دختران ۱۲.۹ پوند و برای پسران ۱۴.۱ پوند است. طول متوسط ​​برای دختران ۲۳.۵ اینچ و برای پسران ۲۴.۲ اینچ است.

چه کودک نزدیک به میانگین باشد یا نه ، مهم این است که او با سرعت بالایی رشد می کند. او احتمالاً ۱.۵ یا ۲ پوند دیگر اضافه کرده و در این ماه ۱ تا ۱.۵ اینچ رشد کرده است. اندازه سر او نیز ممکن است نیم اینچ بالا رفته باشد.

معمولاً کودک یک جهش رشد ۳ ماهه را تجربه می کند. نشانه های جهش رشد داشتن نوزادی به خصوص گرسنه یا بدقلق است. کودک ممکن است شب ها نیز بیشتر بیدار شود. نگران نباشید – جهش رشد موقت است! بگذارید کودک اگر این همان چیزی است که او می خواهد بیشتر بخورد ، بخوابد یا بغل کند و سعی کنید از تغییر ناگهانی خیلی ناامید نشوید.

پنج حس

در ۳ ماهگی ، حواس کودک به سرعت رشد می کند.

او در حال تبدیل شدن به یک ارتباط برقرار کننده عالی است ، با شما ارتباط چشمی برقرار می کند و اکنون می تواند چهره شما را تشخیص دهد.
او اشیا moving در حال حرکت را با چشم دنبال می کند.
او با شنیدن صدای شما لبخند می زند.
نقاط عطف ۳ ماهه
کودک ۳ ماهه چه کاری باید انجام دهد؟

او برخی از اصوات ، حرکات و اصطلاحات را تقلید می کند و شروع به غبغب می کند.
به کودک اجازه دهید روی زمین یا زیر یک سالن کودک بازی کند ، زیرا او دوست دارد طوفان خود را شروع کند و به چیزهایی تغییر کند.
کودک ۳ ماهه در زمان شکم احتمالاً سر و قفسه سینه خود را بالا می برد و بالاتنه را با دستان خود بالا نگه می دارد.
دستهایش را باز و بسته می کند.
وقتی او را به حالت ایستاده نگه دارید ، او با پاهای خود به زمین یا دامان شما فشار می آورد.
او در حال آویزان کردن اسباب بازی های بالای سر خود است.
او می تواند یک اسباب بازی را بگیرد و تکان دهد.
در سه ماه مراقب این علائم یک مشکل تکاملی یا پزشکی باشید. ارزش تماس با دکتر را دارند:

کودک به صداهای بلند پاسخ نمی دهد یا از صدای صدای شما لبخند نمی زند.
کودک با چشمان خود اجسام متحرک را دنبال نمی کند.
کودک از نظر اجتماعی لبخند نمی زند.
کودک نمی تواند اشیا را بگیرد یا نگه دارد.
کودک دستها یا اشیا را به دهانش نمی آورد.
به نظر می رسد چشمان کودک در بیشتر مواقع ضربدر است.
عزیزم زمزمه نمی کند.
کودک به چهره های جدید توجه نمی کند.
کودک هنگام ایستادن به حالت ایستاده و پایین کشیدن روی پاها ، روی او فشار نمی آورد.
آیا ۳ ماهه من سالم است؟
سوالات زیادی در مورد سلامتی والدین سه ماهه وجود دارد. در زیر برخی از متداول ترین ها با پیوند به مقالات مفصل برای کمک به شما در پاسخ به آنها آورده شده است.

کودک ۳ ماهه ام آب می زند. آیا کودک ۳ ماهه می تواند دندان درآورد؟
مدفوع ۳ ماهه چند بار باید انجام شود؟
کودک ۳ ماهه من یبوست است. باید چکار کنم؟
کودک ۳ ماهه من اسهال دارد. باید چکار کنم؟
کودک ۳ ماهه من زیاد تف می کند. باید چکار کنم؟
کودک ۳ ماهه من در حال ریزش است. آیا این طبیعی است؟
کودک ۳ ماهه من شلوغ است. باید چکار کنم؟
کودک ۳ ماهه ام سرفه می کند. باید چکار کنم؟

 

تغذیه ۳ ماهه
در چند ماه گذشته ، اشتهای کودک مطمئناً افزایش یافته است! و او می داند چگونه گرسنه به شما بگوید. البته ، شما احتمالاً با تغذیه به چنین روال عادی روبرو شده اید که می دانید چه زمانی او قصد دارد آن گریه گرسنه را انجام دهد.

کودک ۳ ماهه چقدر باید بخورد؟

تغذیه با بطری: چه مقدار شیرخشک برای کودک ۳ ماهه؟ به طور معمول پنج اونس در حدود شش تا هشت بار در روز.

شیردهی: یک پرستار ۳ ماهه چند وقت یک بار باید انجام شود؟ تغذیه به طور معمول در این سن هر سه یا چهار ساعت است اما هر کودک شیرده ممکن است کمی متفاوت باشد. آنچه مهم است این است که به نظر می رسد کودک راضی است ، به نظر می رسد مشاعره شما خالی شده است (نرم است) و کودک به سلامت وزن می گیرد.

برای بررسی مجدد اینکه کودک شیر کافی به بدن شما می رسد ، می توانید پوشک او را بررسی کنید. چند پوشک مرطوب برای کودک ۳ ماهه؟ تقریباً چهار یا پنج مورد بسیار مرطوب در روز.

ممکن است کودک ۳ ماهه خود را کمتر از آنچه قبلاً خورده بود ، مشاهده کنید. نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند از کارآیی بالاتری برخوردار هستند ، بنابراین طبیعی است که کودک شما در حدود نیمی از مدت زمان تغذیه کودک به عنوان نوزاد متولد شود. اگر همه علائمی را مشاهده کنید که کودک به اندازه کافی برای خوردن غذا می خورد ، کاملاً طبیعی است. در غیر این صورت ، می تواند نشانه یک مشکل باشد ، بنابراین با پزشک متخصص اطفال صحبت کنید.

کودک در این ماه چه چیزی می تواند بخورد؟
کودک هنوز فقط قادر به خوردن شیر مادر و / یا شیر خشک است. بسیاری از والدین می پرسند آیا می توانم آب ۳ ماهه خود را بدهم؟ جواب منفی! اکثر پزشکان به والدین توصیه می کنند قبل از اینکه آب بگیرند ، تا آماده شدن کودک برای غذاهای جامد – حدود ۴ تا ۶ ماهگی – صبر کنند. کودک به میزان کافی از شیر مادر یا شیر خشک آبرسانی می کند و به تغذیه ای که فراهم می کند نیاز دارد.

برنامه تغذیه ۳ ماهه

برنامه تغذیه قدیمی ۳ ماهه
عکس: MEGAN RUBEY

خواب ۳ ماهه
کودکان ۳ ماهه چه مدت می خوابند و چرت می زنند؟
کودکان سه ماهه معمولاً حدود ۱۵ ساعت در روز می خوابند و بیشتر این ساعات در شب می افتند. در حقیقت ، خوابیدن در کودکان ۳ ماهه در حدود ۱۰ ساعت در شب معمولاً با حداقل یک کشش پنج یا شش ساعته معمول است. کودک احتمالاً در حال خوابیدن سه چرت در کل پنج ساعت خواب شبانه است.

چگونه می توانم کودک ۳ ماهه خود را بخوابم؟
دشوارتر از آن است که تصور کنید یک کودک خسته واقعاً بخوابد! احتمالاً توصیه معمول را شنیده اید: اتاق را تاریک و خنک نگه دارید ، برای کودک خود آواز بخوانید و آواز بخوانید و کودک را در حالی که خواب است اما هنوز خواب نیست بخوابید. هنوز هم برخی از شب ها وجود دارد که به نظر می رسد هیچ یک از آنها مثر نیست. برای آرام کردن یک کودک متقلب ، چند ترفند واقعی و واقعی مادران را امتحان کنید. آنها فقط ممکن است به شما کمک کنند کوچولوی خود را به تعویق بیندازید – سرانجام.

زمان خواب کودک ۳ ماهه من باید چقدر باشد؟
زمان خواب مناسب برای کودک ۳ ماهه به برنامه خانواده شما بستگی دارد ، اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که حدود ساعت ۷ تا ۹ شب است. در این سن ایده آل است همانطور که کودک در شب برای مدت طولانی تری شروع به خوابیدن می کند ، شما می خواهید به تدریج زودتر از ساعت خواب خود را بخوابید ، که (تعجب آور است!) کودک را ترغیب می کند حتی بیشتر بخوابد.

آیا کودک ۳ ماهه من دچار رگرسیون خواب است؟
ممکن است کمی رگرسیون خواب ۳ ماهه داشته باشید. کودک ممکن است شب ها بیشتر بیدار شود به دلیل جهش رشد ، یا ممکن است یک مسئله رشد باشد. حدود ۳ یا ۴ ماهگی ، مغز نوزادان هوشیارتر می شود و به همین دلیل ، آنها می خواهند بیشتر از این قدرت مغزی استفاده کنند. جهش رشد می تواند چند روز طول بکشد اما رگرسیون واقعی خواب (که معمولاً نزدیک به ۴ ماه اتفاق می افتد) می تواند دو تا شش هفته طول بکشد.

برنامه خواب ۳ ماهه

برنامه خواب ۳ ماهه قدیمی
عکس: MEGAN RUBEY

برنامه ۳ ماهه
کودک ۳ ماهه یک عادت است – زمان خواب ، چرت زدن و غذا دادن او را راضی نگه می دارد.

مثال برنامه ۳ ماهه
برنامه روزانه یک کودک ۳ ماهه ممکن است چیزی شبیه به این باشد.

برنامه ۳ ماهه قدیمی
عکس: MEGAN RUBEY

چک لیست / نکات ۳ ماهه کودک
اطمینان حاصل کنید که برای معاینه چهار ماهه کودک خود برنامه ریزی کرده اید. در این ماه هیچ ملاقات نوزاد خوبی وجود ندارد.
برای خوردن غذاهای جامد به دنبال نشانه های آمادگی باشید. متخصص اطفال ممکن است توصیه کند که این کار را از چهار ماهگی آغاز کنید.
اگر بعد از مرخصی زایمان به کار خود برگردید ، بهترین آرزوها ، مادر. تو متوجهش شدی!
چند وقت یک بار باید کودک ۳ ماهه خود را استحمام کنم؟ هر چند روز یک بار بیشتر به حمام دادن کودک نگران نباشید.
با کودک ۳ ماهه خود برخی کارهای جدید را پیدا کنید.
عکس کودک ۳ ماهه کودک بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.