هشت ماهگی کودک

هشت ماهگی کودک

 

کودک شما هشت ماهه است!

عزیزم کاملاً ناظر شده است. او از محیط اطراف خود و آنچه در اطرافش اتفاق می افتد بسیار آگاه است. اگر تمایل دارید خونسردی خود را در شرایط فشار بالا از دست بدهید ، می خواهید احساسات را به عقب برگردانید – تماشای کودک و یادگیری آن. چیزی که احتمالاً کودک هشت ماهه شما را تحت فشار قرار می دهد جدا شدن از شما است. اگر هنگام ترک کودک غوغا می کنید ، سعی کنید اجازه ندهید به خودتان برسد. این روش کودک است که به شما می گوید دلتنگ شماست! و اضطراب جدایی در واقع شاخص پیوند خوب والدین و فرزندان است. بعلاوه ، مراقب کودک می تواند حواس او را پرت کرده و خیلی سریع بعد از ترک شما گریه را متوقف کند.

توسعه ۸ ماهه
کودک رشد می کند – و ادامه می دهد! باورنکردنی است که کوچولوی شما این روزها چه حرکتی دارد ، نه؟

وزن و طول کودک ۸ ماهه
می دانیم که تعجب می کنید: وزن یک کودک ۸ ماهه چقدر باید باشد؟ وزن متوسط ​​برای کودک ۸ ماهه برای دختران ۱۷.۵ پوند است. وزن متوسط ​​۸ ماهه برای پسران ۱۹.۰ پوند است. طبق سازمان بهداشت جهانی ، طول متوسط ​​برای دختران ۲۷.۱ اینچ و برای پسران ۲۷.۸ اینچ است.

البته ، قد و وزن می تواند به طور گسترده ای بین نوزادان سالم متفاوت باشد ، بنابراین تا زمانی که کودک با سرعت بالایی رشد می کند – با یک منحنی ثابت روی نمودار در مطب پزشک – و متخصص اطفال هیچ نشانه ای از مشکل را نمی بیند ، رشد کودک شما درست در مسیر درست است.

پنج حس

کودک هنوز بهتر از دور می بیند اما اکنون قادر است چیزهایی را از آن طرف اتاق تشخیص دهد.
او می تواند فاصله و عمق کره چشم را بهتر ، دستیابی و گرفتن چیزها را آسان تر کند.
بافت ها و شکل ها کودک را فریب می دهد! لمس و احساس برچسب ها و دستگیره ها به ویژه هیجان انگیز به نظر می رسند و ایجاد ارتباط از طریق شکل گیری شکل های مختلف توسط نوزاد ، به همین دلیل ، متفاوت است!
نقاط عطف ۸ ماهه
کودک ۸ ماهه من باید چه کاری انجام دهد؟

نشسته او احتمالاً می تواند خودش بنشیند – اما بعضی اوقات هنوز هم باید او را گیر بیاورید – و برای برداشتن اسباب بازی ها خم می شود.
حرکت و شیار زدن. پس از نشستن هنگام زانو زدن غلتیدن ، خم شدن ، پیچ خوردن و تاب خوردن می آید. همه اینها برای خزیدن آماده می شوند (اگر هنوز این کار را نکرده است!). وقتی کودک روی زمین است ، او دائما در حرکت است!
آماده شدن برای خزیدن. برخی از کودکان ۸ ماهه که نمی خزند ، برای رسیدن به مکانی که می خواهند ، دور خود می چرخند ، “می خزند” یا اسکویت می کنند. اگر کودک ۸ ماهه شما خزنده نیست ، او هنوز در حد طبیعی است. بعضی از نوزادان نزدیک به ۱۰ ماه می خزند. دیگران به طور کلی از خزیدن رد می شوند و مستقیماً به پیاده روی می روند!
آیا کودک ۸ ماهه من سالم است؟
به نظر می رسد داشتن یک کودک جستجوی بی پایان برای یافتن پاسخ س toالات سلامتی است. در اینجا برخی از موارد رایج والدین آورده شده است:

کودک ۸ ماهه من یبوست است. باید چکار کنم؟
کودک ۸ ماهه من اسهال دارد. باید چکار کنم؟
کودک ۸ ماهه من استفراغ می کند. باید چکار کنم؟
کودک ۸ ماهه من تب دارد. باید چکار کنم؟

تغذیه کودک ۸ ماهه
اکنون که کودک غذاهای جامد می خورد – و هنوز شیر خشک یا شیر مادر می نوشد – می توان به راحتی از میزان مصرف وی غافل شد. فقط بخاطر داشته باشید: مایعات هنوز جایی است که کودک هشت ماهه بیشتر تغذیه خود را دریافت می کند.

به این روش به این فکر کنید: کودک شما بین ۷۵۰ تا ۹۰۰ کالری در روز نیاز دارد. چهارصد تا ۵۰۰ مورد از آن باید از شیر مادر یا شیر خشک باشد. بنابراین وعده غذایی را با پرستاری یا یک بطری شیر خشک شروع کنید. و سپس به کودک وعده غذایی با تعادل سالم چربی ، کربوهیدرات و پروتئین بدهید.

در هشت ماهگی ، ممکن است بخواهید غذاهای رومیزی نرم و غذاهای فینگر با بافت های مختلف را به فهرست غذای کودک اضافه کنید. کودک را برای صرف غذا در کنار خانواده به خانواده بپیوندید – این یک روش عالی برای پرورش عادات غذایی مناسب است!

هشت ماهگی زمان خوبی برای معرفی یک فنجان جرعه به کودک است. در ابتدا ، این ممکن است بیشتر از یک فنجان یک بازی باشد ، اما خوب است کودک خود را زود با نوشابه آشنا کنید. این ممکن است باعث شود او راحت تر و زودتر به یک نوشیدنی فنجانی تبدیل شود.

کودک ۸ ماهه چقدر باید بخورد؟
تغذیه با بطری: برای کودک ۸ ماهه چه مقدار فرمول وجود دارد؟ کودک ۸ ماهه باید در یک دوره ۲۴ ساعته حدود ۲۴ اونس شیرخشک مصرف کند. بنابراین اگر کودک هر روز شش بطری دارد ، هر کدام را چهار اونس درست کنید.

شیردهی: کودکان هشت ماهه معمولاً تقریباً هر سه یا چهار ساعت یکبار شیر می خورند.

پمپاژ: اگر پمپاژ می کنید ، یک کودک ۸ ماهه در کل به حدود ۲۵ اونس شیر مادر در روز نیاز دارد. بنابراین شما باید این تقسیم را بر تعداد تغذیه کودک به طور معمول تقسیم کنید. به عنوان مثال ، اگر روزانه حدود هشت بار به کودک شیر می دهید ، او باید در هر دوره تغذیه حدود ۳.۱ اونس شیر مادر دریافت کند. هر وقت کودک بطری دارد ، پمپاژ خود را ادامه دهید و باید بتوانید میزان شیر مادر خود را حفظ کنید.

غذای جامد: کودک باید سه وعده غذایی و دو میان وعده در روز داشته باشد. سعی کنید تا حد ممکن به غذاهای غیر فرآوری شده ، شیرین نشده و نمک بچسبید.

کودک ۸ ماهه چه چیزی باید بخورد؟
غذاهای خوب برای کودک ۸ ماهه ممکن است شامل موارد زیر باشد:

سیب
آووکادو
جو
هویج
پنیر چدار
زرده تخم مرغ
کوینو
انبه
ماکارونی
کدو تنبل
برنج
سیب زمینی های شیرین
توفو
بوقلمون
کدو سبز

 

غذاهای فینگر برای یک کودک ۸ ماهه می تواند هر یک از موارد بالا باشد ، اگر تا زمانی که نرم شود پخته شود (به جز آووکادو و توفو که نیازی به پختن ندارند) و آنها را به صورت خیلی ریز خرد یا خرد کنید.

برنامه تغذیه ۸ ماهه

برنامه تغذیه قدیمی ۸ ماهه
عکس: MEGAN RUBEY

خواب ۸ ماهه
یک کودک هشت ماهه چقدر باید بخوابد؟
معمولاً برای یک کودک هشت ماهه هر روز حدود ۱۵ ساعت می خوابد. حدود ۱۱ ساعت از آن باید در شب باشد. کودک شما هنوز هم احتمالاً شب بیدار است ، اما کشیدگی طولانی تری دارد. بعضی از نوزادان حتی در طول ۸ ماه ۱۰ تا ۱۲ ساعت کامل شب می خوابند – اگر این کودک شما باشد ، خوش شانس باشید!

یک برنامه معمول خواب ۸ ماهه شامل دو چرت است که در کل حدود سه ساعت و نیم خواب شبانه دارند.

برنامه خواب ۸ ماهه قدیمی

برنامه خواب ۸ ماهه قدیمی
عکس: MEGAN RUBEY
آیا رگرسیون خواب ۸ ماهه طبیعی است؟
آره! برخی از نوزادان حدود ۸ ماهگی شب بیشتر بیدار می شوند. بسیاری از اوقات برای تمرین مهارت های حرکتی تازه خود در حال برخاستن هستند: خود را برای ایستادن بالا می کشند و یا حتی ممکن است کروز کنند. مشکل این است که آنها همیشه نمی دانند که چگونه عقب نشینی کنند و از شما کمک بخواهند! دیگران خواهان وقت اضافی با مادر یا پدر هستند – و اگر در طول روز جدا شوید ممکن است شب بیدار شود (متاسفم ، مادران شاغل). بنابراین اگر کودک ۸ ماهه شما هر ساعت یا ۸ ساعت بیدار شود کودک یک ماهه نمی خوابد و به چه روال عادت کرده است ، شما احتمالاً می توانید آن را گچ کنید تا به خواب روده بروید.

تا جایی که می توانید صبور باشید ، برخی از ترفندهای خواب را که قبلاً در زمان کودکی بیشتر به کار می بردند ، برگردانید و برخی از ترفندهای جدید را امتحان کنید تا سعی کنید به خواب کودک خود برگردید و به حالت طبیعی خود برگردید.

چند نکته برای آموزش خواب یک کودک ۸ ماهه چیست؟
آموزش خواب همیشه آسان نیست – و برای هر نوزادی نیز مناسب نیست – اما در صورت موفقیت ، آموزش خواب به کودک کمک می کند تا خود را آرام کند. ایده این است که اگر او شب بیدار شود ، کودک می داند چگونه خودش را به خواب ببرد. در اینجا چند توصیه عالی برای آموزش خواب وجود دارد که می تواند به شما در راه داشتن یک خواب خوب برای کل خانواده کمک کند.

برنامه ۸ ماهه
کودک هشت ماهه شما اکنون تقریباً ۱۰ ساعت در روز بیدار است. فراتر از شیر دادن ، زمان حمام و زمان بازی در زمین ، شما احتمالاً به دنبال کارهای دیگر برای انجام یک کودک ۸ ماهه هستید. این لیست از فعالیت های کودک را که به شما ایده می دهد در حال حاضر چه کارهایی باید انجام دهید و همچنین کارهایی که با کودک در هنگام رشد انجام می دهد ، بررسی کنید.

نمونه برنامه ۸ ماهه
برنامه روزانه یک کودک ۸ ماهه ممکن است چیزی شبیه به این باشد.

برنامه ۸ ماهه قدیمی
عکس: MEGAN RUBEY

چک لیست / نکات کودک ۸ ماهه
اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، برای معاینه ۹ ماهه کودک برنامه ریزی کنید.
یک فنجان sippy معرفی کنید.
کمد آشپزخانه خودش را پر از وسایل مخصوص کودک (قاشق های چوبی ، ظروف پلاستیکی و لیوان های اندازه گیری!) به کودک بدهید و بقیه را قفل کنید.
غذاهای انگشتی نرم را به صورت بیت های بسیار کوچک برای کودک تهیه کنید تا به راحتی له کند.
عکس کودک ۸ ماهه کودک را بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.