هفته سی ام بارداری

هفته سی ام بارداری

شروع به احساس شکم راه رفتن می کنید؟ شکم بارداری ۳۰ هفته ای شما بیش از سخت کردن یافتن موقعیت خواب راحت است. این خودش یک قطعه مکالمه است. به نظر می رسد هر کجا که بروید شخصی در مورد ظاهر شما نظری دارد که همیشه جالب نیست. و بدون شک ، شما با یک یا دو نفر روبرو شده اید که قبل از اینکه صحبت کنند و چیزی خجالت آور یا آزار دهنده بگویند فکر نمی کنند (چه خبر از این؟) سعی کنید این نظرات را جدی نگیرید ، اما بدانید کدام یک را باید قبول کنید – مانند وقتی کسی به شما می گوید شما درخشان هستید ، آنها را باور کنید. شما هستید! و از برخی از امتیازات بهره مند شوید. وقتی کسی صندلی خود را در قطار شلوغ به شما پیشنهاد می دهد ، سوار آن شوید!

کودک در ۳۰ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در هفته ۳۰ بارداری ، کودک به اندازه یک کدو سبز است. رشد جنین ۳۰ هفته ای ۱۵.۷ اینچی ، ۲.۹ پوندی و ۳۰ هفته ای شما هر هفته حدود نیم پوند و نیم اینچ ادامه دارد.

۳۰ هفته باردار چند ماه است؟

سی هفته بارداری هفت ماه بارداری است. فقط ۱۰ هفته مانده است (البته بدهید یا بگیرید!).

۳۰ هفته علائم بارداری

در هفته ۳۰ بارداری ، رویاهای شما حتی عجیب تر می شوند – اگر واقعاً می خوابید ، یعنی. این می تواند نتیجه هورمون ها باشد ، اما همچنین می تواند اضطراب باشد ، بنابراین انجام کارهای مقدماتی را در نظر بگیرید تا بتوانید راحت تر باشید. یک ایده؟ یک تست درایو انجام دهید تا ببینید دقیقاً چه مدت طول می کشد تا به بیمارستان برسید. پس شاید دیگر کابوس دیدن در مورد زایمان در اتومبیل خود را متوقف کنید. در اینجا علائم شایع بارداری ۳۰ هفته دیگر وجود دارد:

سوزش سردل. اگر احساس سوختگی می کنید ، توجه داشته باشید که کدام مواد غذایی باعث ایجاد آن می شوند. (غالباً ، غذای چرب ، سنگین ، تند یا اسیدی است.) تا آنجا که می توانید از آنها پرهیز کنید ، به ویژه قبل از خواب ، زیرا این علامت آزار دهنده ۳۰ هفته بارداری باعث می شود خواب به سختی به دست بیاورید.
مشکل خواب. شما در حال چرخاندن و چرخاندن هستید زیرا نمی توانید راحت باشید و ذهن شما در حال مسابقه است. این چرخه معیوبی است که منجر به مسئله دیگری می شود: خستگی.
تورم. انتظار می رود کمی پف کند و اگر مدتی پاهایتان را بالا بیاورید به طور معمول پایین می آید. فقط بدانید که تورم ناگهانی یا شدید می تواند نشانه یک مشکل باشد ، بنابراین مراقب آن باشید.
ناراحتی عمومی با تشکر از شکم بزرگ ، کمر درد ، باسن درد و پاهای شما … خوب ، آنها نیز درد می گیرند!
تنگی نفس. آن ریه ها بیشتر شلوغ می شوند ، درست است؟ کودک در حین بارداری در ۳۰ هفتهگی هنوز نزدیک قفسه دنده شما بالا است اما باید کمی دیرتر در حاملگی به لگن بریزد – شاید به محض هفته ۳۳ یا ۳۴. شما می دانید چه وقت این کار را انجام می دهند ، زیرا دوباره قادر به نفس کشیدن عمیق است.

۳۰ هفته شکم باردار

ممکن است متوجه شوید که شکم ۳۰ هفته بارداری شما گاهی سخت و محکم می شود. بله ، در هفته ۳۰ بارداری انقباضات Braxton Hicks بسیار شایع است. اینها روش بدن شما برای آماده شدن برای رویداد اصلی است (البته زایمان). Braxton Hicks معمولاً بعد از ورزش یا رابطه جنسی یا هنگامی که خسته یا کم آب هستید اتفاق می افتد. اگر آنها را گرفتید ، بنشینید یا به پهلو دراز بکشید ، آرام باشید و آب بنوشید. اگر انقباضات متوقف نشود ، یا اگر در یک ساعت چهار نفر یا بیشتر دارید ، با پزشک خود تماس بگیرید. در واقع می تواند زایمان زودرس باشد.

در کل افزایش وزن ۳۰ هفته بارداری باید حدود ۱۸ تا ۲۵ پوند باشد. با این حال ، اگر شما دوقلو باردار هستید ، ممکن است تقریباً ۲۵ تا ۴۰ پوند باشد. ارتفاع اساسی – فاصله از استخوان شرمگاه شما تا بالای رحم – باید حدود ۲۸ تا ۳۲ سانتی متر باشد.

نگران افزایش وزن هستید؟ نباش پوند اضافی که قرار داده اید به عنوان ذخیره برای کمک به شما در شیردهی کودک عمل می کند. نیازی به عذاب کشیدن بیش از آنها و یا عجله برای بردن آنها نیست. نه ماه طول کشید تا وزنه بزنید و برداشتن آن حداقل به همین مدت زمان نیاز دارد. با این حال چشم خود را روی مقیاس نگه دارید ، زیرا افزایش ناگهانی یا شدید وزن می تواند نشانه یک عارضه جدی بارداری به نام پره اکلامپسی باشد ، بنابراین اگر تعداد مقیاس شما بالاتر از حد معمول هفته باشد ، باید فورا پزشک را مطلع کنید. هفته

در طول بارداری در ۳۰ هفته ، وضعیت کودک پایین است. جنین ۳۰ هفته ای شما در حدود ۱ لیتر مایع آمنیوتیک به راحتی شناور است. ممکن است در آنجا تنگ به نظر برسد ، اما آنها هنوز جا برای حرکت دارند. طی هفته های آینده ، شکم شما حتی بیشتر از قفسه دنده شما رشد می کند تا کودک را در خود جای دهد ، اما با نزدیک شدن به موعد مقرر ، آنها هنوز کمی شلوغ می شوند.

سونوگرافی باردار ۳۰ هفته ای

اگر بارداری بدون عارضه دارید ، احتمالاً سونوگرافی ۳۰ هفته بارداری نخواهید داشت. اما اگر می توانستید ببینید چه جنینی را دنبال می کنید ، آنچه در اینجا پیدا می کنید این است: پوست جنین ۳۰ هفته ای شما هم اکنون نرم و صاف می شود ، اما مغز او چروک تر می شود – این راهی برای ایجاد همه آن بافت های ضروری مغز است. کودک شما در ۳۰ هفتگی اکنون آنقدر قدرت دارد که انگشت را بگیرد! این مهارتی است که آنها مطمئناً پس از تولد استفاده خواهند کرد.

آیا شما ۳۰ هفته بارداری با دوقلو دارید؟ تاکنون احتمالاً دوقلوهای شما با همان سرعت رشد در نوزادان دیگر در رحم رشد کرده اند. اما ممکن است زمانی بین این هفته و هفته ۳۲ کمی کند شوند.

در حدود هفته ۳۰ بارداری با دوقلوها ، OB شما ممکن است سفارش دهد که از نوزادان شما مشخصات بیوفیزیکی گرفته شود. این ترکیبی از سونوگرافی ۳۰ هفته ای و تست غیر استرس (NST) است. برای NST ، شما حسگرهایی را روی شکم خود قرار داده اید تا انقباضات شما و ضربان قلب نوزادان را تشخیص و اندازه گیری کند. این آزمایش برای بررسی نحوه واکنش ضربان قلب کودک هنگام حرکت طراحی شده است. اگر با NST و سونوگرافی همه چیز خوب به نظر برسد ، پزشک شما پریشانی جنین و زایمان زودرس را رد می کند تا اطمینان حاصل کند که دو نفره شما به خوبی کار می کند.

چک لیست بارداری در ۳۰ هفته بارداری

یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۳۲ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
مقداری کمک برای ورود به خانه کودک ترتیب دهید
یک دویدن در بیمارستان را تمرین کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.