هفته سی و هفتم بارداری

هفته سی و هفتم بارداری

 

وقت یک تفریح ​​تمیز خوب است؟ در حدود هفته ۳۷ بارداری ، بسیاری از مادران آینده خود را در حال سازماندهی کمد و کف شستن می بینند. این پدیده ای است که مردم با عشق از آن به عنوان “تودرتو” یاد می کنند. این ممکن است غریزی باشد – بدن شما احساس می کند کودک به زودی اینجا خواهد بود. به هر حال ، شما هفته ۳۷ بارداری هستید ، که “زودرس” محسوب می شود ، به این معنی که کودک تقریباً آماده است. تودرتو همچنین می تواند راهی باشد که مغز شما سعی می کند مطمئن شود برای هرچه آماده باشید ، آماده است. داشتن یک پد مناسب کودک مطمئناً به شما در این موضوع والد جدید کمک می کند. حداقل این یک چیزی است که می توانید کنترل کنید!

کودک در هفته ۳۷ چقدر بزرگ است؟

در هفته ۳۷ بارداری ، نوزاد به اندازه یک کاهو رومین است. اندازه کودک حدود ۱۹.۱ اینچ است. میانگین وزن کودک در ۳۷ هفتگی ۶.۳ پوند است و کودک هر روز تقریباً نصف اونس اضافه می کند.

۳۷ هفته بارداری چند ماه است؟

وقتی ۳۷ هفته بارداری دارید ، نه ماهه باردار هستید. شما فقط سه هفته تا تاریخ موعد خود فرصت دارید.

۳۷ هفته علائم بارداری
در هفته ۳۷ بارداری ، علائم را می توان با علائم زایمان اشتباه گرفت. این چیزی است که ممکن است در این هفته احساس کنید:

سوزش سردل. کودک در نزدیکی موعد مقرر همچنان به فشار آوردن روی سیستم هضم شما ادامه می دهد.
لکه بینی کمی لکه بینی در هفته ۳۷ بارداری طبیعی است – به یاد داشته باشید ، در حین بارداری دهانه رحم شما بسیار حساس است ، بنابراین رابطه جنسی می تواند آن را تحریک کرده و خونریزی کند. اما اگر بیش از چند قطره خون نیست با پزشک خود تماس بگیرید. خونریزی از واژن می تواند نشانه ای از مشکل در جفت باشد (مانند جدا شدن جفت) و مهم است که فوراً به دنبال درمان باشید. همچنین ، لکه بینی یا خونریزی را با “نمایش خونین” اشتباه نگیرید ، ترشحاتی که متصل به خون هستند و این یک علامت کاملا بی ضرر است که دهانه رحم شما در حال تغییر به آمادگی برای زایمان است.
علائم کشش. با عرض پوزش ، اما کشش های جدید ممکن است در شکم بارداری هفته ۳۷ شما و هر هفته از اینجا به بعد ظاهر شوند. آن روغن بدن را در دست داشته و تا می توانید کف آن را کف کنید. همچنین ، هر چند که هر دو دقیقه یکبار به دستشویی می روید ، مقدار زیادی آب بنوشید.
فشار شکم. اگر کودک در لگن شما در انتظار زایمان افتاده است ، او فشار بیشتری را به شکم شما وارد می کند ، که ممکن است احساس درد و درد جدید در شما ایجاد کند – و همچنین تمایل بیشتری به آب زدن نیز دارید!
مشکل خواب. در اواخر بارداری نیمه شب بیدار شدن طبیعی است. برخی از استراتژی ها برای دریافت ZZZ بیشتر: در طول روز به مقدار کافی ورزش کنید ، مقدار زیادی آب بنوشید – بجز درست قبل از خواب – و مصرف کافئین خود را محدود کنید.
انقباضات در هفته ۳۷ ، گرفتگی یا انقباض انتظار می رود. پس از همه ، شما به زودی بچه دار خواهید شد – بدن شما بالا می رود! در صورت نشستن یا دراز کشیدن ممکن است دریابید که انقباضات شما از بین می رود. این بدان معنی است که آنها Braxton Hicks هستند ، نه انقباضات واقعی زایمان. اطمینان حاصل کنید که هیدراته باشید ، زیرا کمبود آب بدن می تواند شما را در زایمان زودرس قرار دهد.
حالت تهوع. ناراحتی معده تقریباً در هر زمان از بارداری معمول است. اما اکنون که خیلی به موعد مقرر نزدیک شده اید ، می تواند نشانه ای باشد که به زودی زایمان خواهید کرد. (اوو!) اگر حالت تهوع شدید است – اگر به خصوص استفراغ می کنید – به OB خود بگویید تا بتواند بیماری یا عارضه بارداری مانند HELLP یا پره اکلامپسی را رد کند.
آیا هفته ۳۷ بارداری با دوقلوها هستید؟ حدود ۵۷ درصد دوقلوها قبل از بارداری هفته ۳۷ به دنیا می آیند ، بنابراین اگر دوقلوی شما هنوز در آنجا آویزان باشد ، در میان مادران چندقلویی در اقلیت هستید. و گرچه شما برای بیرون آوردن این نوزادان احساس فوق العاده ناخوشایندی و بسیار عصبانی می کنید ، اما با بیرون کشیدن آنها برای سلامتی آنها کار خوبی انجام می دهید.

 

۳۷ هفته علائم بارداری
هنگامی که ۳۷ هفته باردار هستید ، زمان مناسب برای تقویت علائم زایمان است. هر روز احتمال زایمان شما بالا می رود و چه کسی می خواهد در اتومبیل هنگام زایمان گیر کند زیرا آنها بیش از حد منتظر رسیدن به بیمارستان بوده اند؟ (منظور ما این نیست که شما را بترسانیم – احتمال زایمان در اتومبیل کم است. ما فقط می خواهیم آماده باشید.)

علائم مختلف زایمان به دو دسته تقسیم می شوند – علائمی که به این معنی است که به زودی می آید و علائمی است که نشان می دهد اکنون اتفاق می افتد.

اگر در هفته ۳۷ این علائم زایمان را مشاهده کنید ، به زودی زایمان خواهید کرد (البته نمی توانیم بگوییم چه زود – هر بارداری متفاوت است. متأسفم!):

پلاگین مخاط و / یا نمایش خونین. ممکن است ببینید که کمی مخاط ضخیم روی لباس زیر شما می آید ، یا در یک گلدان بزرگ یا کم کم. این پلاگین مخاط است که در تمام مدت از دهانه رحم شما محافظت می کند. با گشاد شدن دهانه رحم ، پلاگین مخاط آزاد می شود تا جای کودک را باز کند. پلاگین مخاط ممکن است رنگی در خون داشته باشد یا نداشته باشد – اگر چنین باشد ، این “نمایش خونین” است.
حالت تهوع. برخی از زنان قسم می خورند که درست قبل از شروع زایمان از معده احساس مریضی می کنند. بنابراین در هفته ۳۷ بارداری ، حالت تهوع ممکن است به این معنی باشد که کودک به زودی می آید.
اسهال هنگامی که شما هفته ۳۷ بارداری هستید ، اسهال ممکن است فقط اسهال باشد یا ممکن است به معنی زایمان قریب الوقوع باشد. این بدان دلیل است که با تغییر هورمون ها به آمادگی برای زایمان ، آنها می توانند روده های شما را نیز تحریک کنند.
در زیر علائم زایمان اینجا است. اینها به معنای تماس سریع با OB شما است:

شکستن آب اگر احساس می کنید که آب به بیرون نشت می کند – یا به صورت قطره قطره – احتمالاً مایع آمنیوتیک است. اکثر خانمها در طی ۱۲ ساعت از شکستن آب خود زایمان می کنند.
انقباضات منظم. آیا شکم هفته ۳۷ بارداری شما از نظر سفت شدن سفت شده است؟ اگر انقباضات مدام تکرار شود و به نظر می رسد بیشتر و بیشتر اتفاق می افتد ، شما در حال زایمان هستید. با انقباض رحم ، دهانه رحم شما را گشاد می کند تا کودک هنگام زایمان از آن عبور کند. اگر این اولین بارداری شما است ، ممکن است چندین ساعت قبل از شروع “زایمان فعال” انقباضات منظم داشته باشید – این زمانی است که انقباضات واقعا دردناک می شوند و تمام توجه شما را می طلبد. (و وقتی باید در بیمارستان باشید!)
کمردرد آه ، “زایمان سخت” گاهی اوقات کودک به گونه ای قرار می گیرد که فشار بیشتری به ستون فقرات مادر وارد می کند. اگر به طور مداوم به کمر درد خود مبتلا هستید که شدیدتر از درد دیگری است که تاکنون در بارداری داشته اید ، یا این درد از شکم شما به کمر شما تابیده می شود (یا بالعکس) ، این می تواند به معنی زایمان شما باشد.
پزشک به شما می گوید که در چه مرحله ای شکم بارداری هفته ۳۷ خود را به بیمارستان منتقل کنید. اگر آب شما شکسته باشد ، پزشک می تواند به شما توصیه کند که فوراً بستری شوید ، زیرا ممکن است لازم باشد از نظر عفونت تحت نظر باشید. اگر دچار انقباض هستید اما آب شما شکسته نشده است ، احتمالاً باید مدام ۵ دقیقه یا کمتر از هم اتفاق بیفتد تا بیمارستان های زیادی شما را پذیرش کنند ، بنابراین هرچه دورتر شوید ، زودتر باید ترک کنید خانه ی تو.

در هفته ۳۷ ، بسیاری از مادران آینده در حال مردن هستند تا بدانند که چگونه زایمان را القا کنند. اما جلوتر از خودت نباش جنین ۳۷ هفته ای “زودرس” در نظر گرفته می شود. این بدان معناست که پزشکان هنوز توصیه نمی کنند که سزارین را انجام دهند یا انجام دهند. به این دلیل که در ۳۷ هفتگی بارداری ، برخی از نوزادان برای تکامل کامل به چند هفته دیگر نیاز دارند. اگر به طور طبیعی زایمان کنید ، کاملاً عالی است ، اما نیازی به عجله در کارها نیست. دو هفته محکم بمانید. این می تواند تفاوت زیادی در سلامت کودک شما هنگام تولد ایجاد کند. آن را اولین اقدام عاشقانه از خودگذشتگی بدانید که برای فرزند خود انجام خواهید داد!

۳۷ هفته سونوگرافی باردار

کودک در حال تمرین مهارت های جدید جالب است: استنشاق ، بازدم ، مکیدن ، گرفتن و پلک زدن است. در خبری کمتر زیبا ، بچه ها در حال تهیه اولین مدفوع چسبناک (به نام مکونیوم) برای اولین پوشک خود هستند.

سونوگرافی ۳۷ هفته ای ممکن است به عنوان بخشی از مشخصات بیوفیزیکی انجام شود. این نمایه برای سنجش میزان رفاه کودک با استفاده از سونوگرافی و نتایج یک آزمایش بدون استرس طراحی شده است.

برای مادرانی که ۳۷ هفته باردار با دوقلو هستند ، ممکن است پزشک در مورد القا or یا سزارین با شما صحبت کند (بستگی به سابقه پزشکی و وضعیت نوزادان دارد). بعضی از پزشکان این اتفاق را در هفته ۳۸ بارداری با دوقلوها توصیه می کنند ، بنابراین شما می توانید فقط در عرض یک هفته با بچه های خود ملاقات کنید!

مهم نیست که چگونه و چه زمانی کودک خود را به دنیا بیاورید (یا نوزادان!) ، سعی کنید زیاد بی صبرانه منتظر بمانید. به خود یادآوری کنید که ممکن است اکنون هر روز باشد – یا ممکن است چند هفته باشد. اگر احساس عصبانیت می کنید ، بروید چیز دیگری برای تمیز کردن پیدا کنید. (فکر می کنید همه چیز به دست شما رسیده است؟ به پشت یخچال نگاه کنید.)

چک لیست بارداری در ۳۷ هفته بارداری
یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۳۸ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید
علائم افسردگی پس از زایمان را بیاموزید
اصول اولیه نظافت کودک را مسواک بزنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.