هفته سی و نهم بارداری

هفته سی و نهم بارداری

بالاخره به دوره کامل رسیده اید! احتمالاً احساس می کنید می خواهید این کودک را بیرون بیاورید. ما مطمئن نیستیم ، اما بی حوصلگی و ناراحتی مادران آینده در حدود ۳۹ هفتگی بارداری (و حتی بیشتر از آن) ممکن است راهی باشد که شما را از نظر ذهنی برای زایمان آماده می کند. به یاد دارید که قبلاً در مورد زایمان چقدر عجیب بوده اید؟ اکنون، در هفته ۳۹ بارداری ، برای شما مهم نیست که چه کاری لازم است ، فقط نمی خواهید دیگر باردار شوید!

کودک در ۳۹ هفتگی چقدر بزرگ است؟

در ۳۹ هفته بارداری ، کودک به اندازه یک کدو تنبل است. طول جنین ۳۹ هفته ای شما حدود ۲۰ اینچ و وزن آن حدود ۷.۳ پوند است. و نوزاد علی رغم این که در شکم بارداری ۳۹ هفته شما بسیار شلوغ است ، فقط رشد می کند.

 هفته ۳۹ بارداری چند ماه است؟

هفته ۳۹ بارداری، ماه ۹ بارداری است. هفته آینده ، این ماه آخر بارداری را به پایان می برید و به موعد مقرر می رسید (یعنی اگر این هفته زایمان نکنید). این هیجان انگیز است!

علائم هفته ۳۹ بارداری

علائم معمول بارداری در هفته ۳۹، شبیه مواردی است که در چند هفته گذشته تجربه کرده اید. گرچه بیشتر نشانه هایی است که به زودی اتفاق می افتد. این شامل:

انقباضات، گرفتگی یا سفت شدن رحم ممکن است. مهم نیست که چه کاری انجام می دهید. معمولاً این دردهای زایمان “تمرینی” از جلوی بدن شما شروع می شوند و هنگام تغییر وضعیت ، آرام می شوند. شما می دانید که این زایمان واقعی است که از بالای رحم شما شروع می شود و بیشتر و منظم می شود.
فشار لگن هنگام قرار گرفتن در موقعیت برای تولد ، کودک ممکن است آنقدر نشسته باشد که پایین تنه شما احساس سنگینی و ناراحتی کند.
عوام رعد و برق. از آنجا که کودک بسیار کم است ، حرکات آنها می تواند به برخی از اعصاب حساس برخورد کند و احساسات شدیدی در لگن و واژن ایجاد کند، مانند یک صاعقه!
اصرار به لانه سازی: برخی از مادران آینده می گویند که انرژی و تمایل زیادی به تمیز کردن خانه خود قبل از اولین کودک دارند. هر چند خیلی دیوانه نشو شما نمی خواهید قبل از زایمان خود را فرسوده کنید.
پلاگین مخاط و  یا نمایش خونین. در هفته ۳۹ بارداری ، ترشحاتی به ضخامت مخاط و گاهی اوقات در آن لکه خونی وجود دارد ، پلاگین مخاط شما است. (حدس زده اید ، خون نمایش خونین است.) و گرچه بسیاری از مردم این را نشانه ای از شما می دانند که به زودی زایمان خواهید کرد ، اما علم دقیقی در مورد آن وجود ندارد ، بنابراین گفتن چه زمانی دشوار است.
اگر شما مادر نادر نادر هستید که ۳۹ هفته باردار با دوقلو است ، برای شما عزیزان! شما علی رغم احتمال زایمان زودرس – و با وجود ناراحتی همه جانبه، آن نوزادان را در حین پخت نگه داشته اید. شما احتمالاً بسیاری از علائم ۳۹ هفته بارداری را احساس می کنید ، از جمله تمایل به خروج دوقلوی خود از شکم ۳۹ هفته بارداری و ورود به دنیا. نگران نباشید، پایان کار بسیار نزدیک است!

علائم دیگر روشی است که بدن شما به شما می گوید کودک ASAP را وارد می کند. در هفته ۳۹ بارداری ، علائم زایمان بزرگترین چیزهایی است که ذهن شما را به خود مشغول می کند. مهم است که بدانید آنها چیست ، اما بیش از حد نگران نباشید بدون اینکه خود را متوجه کنید. در بیشتر موارد ، علائم زایمان به قدری شدید و متفاوت از آنچه شما تجربه کرده اید متفاوت خواهد بود و نمی توانید آنها را نادیده بگیرید.

اگر یکی از این موارد را تجربه کردید با پزشک خود تماس بگیرید:

شکستن آب ممکن است مثل آنچه در فیلم ها هست نباشد، ممکن است به جای جوش آب عظیم ، قطره قطره آهسته داشته باشید. اما اگر در هفته ۳۹ بارداری ترشحات به جای قوام معمول آن آبکی باشد ، این احتمالاً به معنای پارگی کیسه آب است و احتمالاً طی چند ساعت زایمان خواهید کرد.
انقباضات منظم. اگر در شکم خود فشار مکرر و دردناک دارید ، زمان انقباضات را شروع کنید. اگر آنها مدام می آیند و زمان بین آنها کوتاه می شود ، شما در مرحله شروع زایمان هستید. مدت زمان این مرحله از مادر به مادر متفاوت است (بله ، شما خیلی زود مادر خواهید شد!) ، بنابراین پزشک خود را مطلع نگه دارید و تا زمانی که به زایمان فعال می روید ، دستورالعمل های آن ها را برای رسیدن به بیمارستان دنبال کنید.

وقتی ۳۹ هفته باردار هستید ، هنوز هیچ نشانه ای از زایمان ظاهر نشده است و این هم خوب است! به طور متوسط ​​مادر باردار برای اولین بار در ۴۱ هفتهگی به طور طبیعی زایمان می کند و یک مادر برای بار دوم در ۴۰ هفتگی به دنیا می آید. و در حالی که برخی از زنان علائم زایمان را نشان می دهند – دهانه رحم متسع و یا منقبض شده ، انقباضات منظم و غیره – هفته ها یا روزها قبل از زایمان ، بعضی دیگر از ساعت صفر به ۱۰ سانتی متر متسع می شوند.

القای زایمان در هفته ۳۹ بارداری

اکنون که ۳۹ هفته باردار هستید و خارش زایمان دارید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید به طور طبیعی در خانه زایمان ایجاد کنید. گل کردن روغن کرچک و استفاده از داروهای گیاهی بی خطر محسوب نمی شود  و خوردن غذای پرادویه این کار را انجام نمی دهد.

پیاده روی: کفش های کتانی را بپوشید و به یک پیاده روی طولانی و طولانی بروید. این یک روش پزشکی ثابت شده برای القای زایمان در ۳۹ هفتگی نیست ، اما برخی از کارشناسان معتقدند که گرانش کودک را به سمت پایین رحم شما سوق می دهد و فشار باعث گشاد شدن دهانه رحم می شود.
طب سوزنی باز هم اثبات نشده است ، اما برخی شواهد نشان می دهد که این عمل قدیمی جریان خون را تنظیم می کند ، که دهانه رحم شما را به اتساع تحریک می کند.
داشتن رابطه جنسی برخی بر این باورند که داشتن ارگاسم (که با خیال راحت می توانید با آن یا بدون همسرتان به آن دست پیدا کنید) می تواند باعث انقباض شود.
برای برخی از خانم هایی که ۳۹ هفته باردار هستند ، پزشک ممکن است یک القای پزشکی را توصیه کند. دلایل القای زایمان شامل عوارض (پره اکلامپسی ، دیابت حاملگی ، بیماری قلبی) ، مشکلات جفت و عفونت رحم است.

 سونوگرافی در هفته ۳۹ بارداری

در داخل شکم ۳۹ هفته بارداری شما احتمالاً اکنون کودک قادر است اندام های خود را خم کند. مغز کودک هنوز به سرعت در حال رشد است. آن ها هر هفته هوشمندتر می شوند. ناخن های کودک ممکن است اکنون از نوک انگشتان امتداد داشته باشند. سونوگرافی و آزمایش بدون استرس ۳۹ هفته بارداری ممکن است به منظور بررسی وضعیت سلامتی کودک باشد – به خصوص اگر در ۳۹ هفته بارداری با دوقلوها هستید. بعد از دیدن نتایج این دو آزمایش ، پزشک ممکن است بگوید همه چیز خوب به نظر می رسد ، یا ممکن است زایمان زودرس را توصیه کند.

در هفته ۳۹ بارداری دیگر کاری برای انجام کار وجود ندارد جز اینکه هر هفته به پزشک مراجعه کنید ، منتظر کودک باشید و ذهن خود را با کارهای کوچک مشغول کنید. اگر آنها تمام شوند ، عالی است. اگر نه ، هیچ بزرگ ما می دانیم که آرامش سخت است اما شما می توانید.

چک لیست بارداری در هفته ۳۹

یادآوری های هفته:

برای ویزیت ۴۰ هفته ای قبل از تولد برنامه ریزی کنید.
بدانید که هنگام زایمان چه اتفاقی می افتد.
“کودک اینجاست!” لیست مخاطبین.
مطمئن شوید لباس کودک شسته و آماده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.